Skocz do zawartości
golden1182

podczas grania wyłącza się komputer, problem z dźwiękiem, nowa grafika, nowy monitor

Polecane posty

Witam, postaram się pokrótce napisać co się dzieję, zmieniłem monitor na uhd, podpina się go kablem DP do komputera i HDMI do PS4. tutaj pojawia się problem z dźwiękiem, trzeba czasem przełączać dźwięk w panelu sterowania, czego wcześniej, przy DVI nie musiałem robić, kiedy np. włączałem PS4 to przepinałem słuchawki z komputera do monitora i ok, tutaj kiedy wepnę słuchawki do monitora, bo głośniki mają dziwny podźwięk, po przełączeniu się na PC muszę już dźwięk przełączyć w panelu sterowania.

Druga rzecz, to karta graficzna, zmieniłem z gtx 1070 na gtx 1080 i na nowej karcie jedna gra "observer" wyłączała się w jednym momencie(resetował się komputer), kilka razy sprawdziłem, a inna "colossus" wyłączała się po kilkunastu minutach, włożyłem starą kartę grafiki, i problem znikł, w observerze przeszedłem ten moment gdzie na GTX1080 się gra wyłączała. ale z kolei znów dźwięk musiałem przełączać, skomplikowanie to brzmi...ale na żywo wygląda bardzo prosto ;)

Przy wymianie karty graficznej skasowałem stare sterowniki i po wpięciu nowej karty graficznej zainstalowałem dla niej nowe sterowniki.

Edytowano przez golden1182
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVI - nie przesyła dźwięku

Płyta główna posiada zintegrowaną kartę dźwiękową - przy DVI dźwięk jest z MOBO

DP i HDMI - przesyłają wideo z dźwiękiem

Karta graficzna NVIDIA ma własne przetworniki przetwarzania dźwięku

Posiadasz trzy urządzenia odtwarzające dźwięk

1) tylni panel audio dźwięku z MOBO - podłączone głośniki

2) przedni panel może korzystać z tego samego kodeka z MOBO lub innego (mogą być dwa różne jak panel przedni jest czytnikiem kart pamięci lub przekierowuje dźwięk z kodeka z MOBO - ustawiasz w MOBO) - podłączone słuchawki

3) karta graficzna - przez DP przesyła dźwięk do monitora jak monitor ma wyjście dźwięku zapewne posiada wewnętrzne głośniki 

Jeżeli wszystkie urządzenia zdolne odtwarzać dźwięk są aktywne (jedno jest domyślne) to jak domyślnym urządzeniem są słuchawki to po przepięciu z PC do monitora przy zmianie na inne źródło wideo - domyślne urządzenie zostaje rozłączone i staje się nieaktywne i albo zmienia się na inny panel z MOBO czyli głośniki lub kartę graficzną.

Wcześniej zapewne miałeś przy DVI dwa urządzenia odtwarzania dźwięku widoczne w panelu dźwięku windows. Przy czym oba wykorzystywały ten sam kodek lub dwa i mogły tworzyć dwa urządzenia przy tym samym sterowniku audio i panelu sterowania dźwiękiem dedykowanym dla MOBO. Przy użyciu tej samej karty dźwiękowej z MOBO dźwięk pewnie posiadał rozdzielenie na dwa źródła dźwięku osobno głośniki i słuchawki czyli tylni i przedni panel dźwięku z PC. Domyślne może być jedno urządzenie dla dźwięku bo drugie może zostać przypisane dla mikrofonu. Domyślnie było jedno urządzenie więc odpięcie słuchawek było przez panel karty dźwiękowej uznawany za rozłączone stawało się nieaktywnym źródłem  dźwięku a przy ponownym podpięciu automatycznie urządzenie stawało się aktywne dźwięk był przekierowany na słuchawki lub działać mogły jednocześnie głośniki i słuchawki - ustawienie w panelu programu karty dźwiękowej.

Jak nie korzystasz z dźwięku z DP to wyłącz to urządzenie w panelu dźwięku. Zostaną dostępne jedynie te z MOBO i będzie podobnie jak poprzednio. Wyłącz dźwięk pochodzący od karty NVIDIA z panelu dźwięku windows.

Dnia 28.08.2019 o 07:30, golden1182 napisał:

Przy wymianie karty graficznej skasowałem stare sterowniki i po wpięciu nowej karty graficznej zainstalowałem dla niej nowe sterowniki.

Pełne oczyszczanie po sterownikach zapewnia program DDU w trybie awaryjnym

https://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html

a ponowne uruchomienie windows kopiuje lub pobiera sterowniki

zainstaluj ręcznie ze strony NVIDIA i wybierz czystą instalację ale wcześniejsze skasuje profile

https://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Dnia 28.08.2019 o 07:30, golden1182 napisał:

na gtx 1080 i na nowej karcie jedna gra "observer" wyłączała się w jednym momencie(resetował się komputer)

Oficjalne rozwiązanie: pomaga wyłączenie SLI lub G-sync a innego rozwiązania brak.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...