Skocz do zawartości
djmaxkg

SŁUCHAWKI + KARTA DZWIĘKOWA do 600zł

Polecane posty

No ok posiadam od 2 dni Arctisy 7 wszystko jest ok ale program jaki posiadają jest tak zły że nawet nie można korzystać z DTS 7.1 a za to przecież się zapłaciło.

No ale do rzeczy. Jeśli nie znajdę rozwiązania a producent tego nie naprawi to oddaje do zwrotu i chciałbym kupić dobre słuchawki z kartą dźwiękową zewnętrzną do polepszenia jakości dźwięku i żeby był ten system 5.1 lub 7.1 pozycjonowanie dźwięku w szczególnie w grach FPS.

Moje pytanie jest następujące czy kupując słuchawki bezprzewodowe stereo podpinając je pod taką kartę (nawet nie wiem czy można) da się uzyskać dzięki karcie dźwięk DTS 7.1??

Jeśli nie to jakie słuchawki przewodowe polecacie z kartą dźwiękową. Budżet to max 600zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie, ale bezprzewodowe słuchawki mają swoją kartę dźwiękową wbudowaną i nie połączysz ich z innym źródłem. Jeśli zależy ci tylko na pozycjonowaniu w grach, to możesz kupić Corsir Voidy Pro, ale jak zależy ci też na muzyce i ogólnie fajnym audio to za 600zł możesz mieć prodigy cube:

https://www.x-kom.pl/p/259723-karta-dzwiekowa-audiotrak-prodigy-cube-black-edition-usb.html

i do tego ISK HD 9999

https://www.x-kom.pl/p/420230-sluchawki-przewodowe-isk-hd9999-czarny.html

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje przedstawione zostały już w poprzednim temacie. I dalej podtrzymuję je w "mocy".

Nie wiem skąd parcie na ten dźwięk przestrzenny. Przecież to jest "pic na wodę".

Jeśli zdecydowałbyś się na ISK HD9999, to najniższa cena jest w x-komie: https://promocje.x-kom.pl/powrot-do-szkoly?filtry=137_kategoria[1655]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra wszystko cacy ale są to słuchawki raczej dla ludzi słuchających muzyki ja potrzebuje do gier i pełnego odwzorowywania dźwięków w grach w dodatku najlepiej jak by miały dobry mikrofon odpinany bo podczas grania w multi jest to wygodniejsze niż gadanie do mikrofonu stacjonarnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zadaj sobie ten trud i przeczytaj recenzje: http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/sluchawki/

Reklamowanie produktu jako "gaming/ hyper/ultra/pro/rgb" nie musi oznaczać, że pozycjonowanie w grach będzie dobre.

Zresztą, pod względem pozycjonowania najlepiej wpadają takie konstrukcje jak AKG K702 czy ATH-AD700X. AKG nie zagrają jednak dobrze z "ziemniaka", a analityczny dźwięk ATH może być męczący.

Edytowano przez Bull3t
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISK przereklamowane. Bardziej mi chodzi o słuchawki gamingowe z dobrymi słuchawkami najlepiej odczepianymi i dobrym albo przyzwoitym dźwiękiem do tego jakaś karta dźwiękowa zewnętrzna do poprawienia dźwięku i dodaniu 5.1 lub 7.1 czy to się komuś podoba czy też nie ale chce kupić słuchawki już dobre dla graczy jak i słuchaniu muzyki z dobrym basem i dobrym stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając oprogramowanie steel series możesz ustawić dźwięk przestrzenny przy użyciu dts windows 10. Ważne aby DTS ustawiony w innych programach był wyłączony. 

1) W windows search wpisz "Panel sterowania"

2) W panelu sterowania wybierz "dźwięk"

3) W zakładce odtwarzanie prawy klik na urządzenie w tym wypadku słuchawki (muszą być domyślnym urządzeniem) wybierz "właściwości"

4) Wybierz zakładkę "dźwięk przestrzenny" w formacie dźwięku wybierz "windows Sonic dla słuchawek"

Zadziała jak nie będzie konfliktu z panel sterowania słuchawek Arctisa. Alternatywna wersja DTS dla słuchawek stereo od Microsoftu tych bez sterowników z DTS.

-------------------

Porównując słuchawki typu dla graczy w porównaniu do słuchawek audiofilskich różnica jest znaczna. W pierwszy dźwięk jest płaski dźwięk skupiony do jednej płaszczyzny a w drugich przebiega bardziej dynamicznie ze zmianą barwy oraz wyróżniający najdrobniejsze dźwięki.

------------------

Pozycjonowanie w grach jedynie jest przydatny w HRTF i był projektowany głównie dla słuchawek stereo.

-----------------

Niewiele gier zapewnia wsparcie Ambisonics, Binaural, HRTF, Dolby Atmos dla słuchawek. Zastosowanie dla PC opiszę poniżej.

HRTF (7 gier) wyłącznie z poziomu gry działa przy wyłączonych wszystkich efektach polepszaczy dźwięku: Surround, Crystalizer, Bass, Normalizer Volume czy Dialog muszą być wyłączone a dźwięk ma działać w systemie 2.0. Działa również na zestawie 5.1 czy 7.1 lepiej słyszalne przejścia zapewnia efekt pomiędzy kilkoma  głośnikami. Wyszczególnione są tylko niektóre efekty o podwyższonym poziomie dźwięku z przejściami. 

Binaural dotyczy tylko 2 gier z czego jedna działa jako opcja dla HRTF a druga gra wspomaga jedynie dialogi

Ambisonics tylko jedna gra wspiera jako efekty środowiskowego dźwięku

Dolby Atmos wspiera 10 gier ale wymaga zakupu kodera dolby atmos  z windows store i jest dostępny wyłącznie w Windows 10. Nie jest dostępny dla kart dźwiękowych lub słuchawek z wbudowanymi przetwornikami dźwięku i opartymi na panelu sterowania z zainstalowanymi koderami. Jest to wirtualizacja dźwięku dla słuchawek 2.0. W przypadku zestawu głośników wymaga podłączenie przez HDMI i tylko przez HDMI  wszystkie inne połączenia nie zapewnią działania Dolby Atmos na PC. Dla zestawu PC potrzebny jest odtwarzacz kina domowego ze wsparcie Dolby Atmos który będzie pośredniczył na poziomie PC-->odtwarzacz dolby Atmos--->Monitor lub telewizor.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2019 o 22:55, djmaxkg napisał:

ISK przereklamowane. Bardziej mi chodzi o słuchawki gamingowe z dobrymi słuchawkami najlepiej odczepianymi i dobrym albo przyzwoitym dźwiękiem do tego jakaś karta dźwiękowa zewnętrzna do poprawienia dźwięku i dodaniu 5.1 lub 7.1 czy to się komuś podoba czy też nie ale chce kupić słuchawki już dobre dla graczy jak i słuchaniu muzyki z dobrym basem i dobrym stereo. 

Strasznie ciężko jest cię zrozumieć, postaraj się używać przecinków. Skąd opinia, że ISKi są przereklamowane? Pokaż mi inne słuchawki za +/- 250zł które grają tak dobrze i to nawet z integrą.

 

Co do AKG, faktycznie, z fajnym DACem można już pomyśleć, zwłaszcza że MK2 są w niezłej cenie https://www.x-kom.pl/p/258837-sluchawki-przewodowe-akg-k240-mkii-czarne.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...