Jump to content
Sign in to follow this  
agend

Rozwiązany: gpu do 4690K

Recommended Posts

Witam - proszę o polecenie karty do komputera z tym procesorem. Trochę czytałem i ludzie piszą że coś pomiędzy 1060 i 1070ti ma największy sens, bo później procesor już hamuje - oczywiście różne gry mają różne apetyty na procesor/gpu. Kupiłem na allegro używanego zoteca mini 1070ti, ale jeden wentylator wydawał dziwne dźwięki i zwróciłem. 

Pozdrawiam

Karty "mini" mają za słabe chłodzenia do GTX 1070 Ti.

Czy procesor będzie ograniczał możliwości karty - zależy od gry. W najnowszych odsłonach Assassin's Creed oraz w trybie multi w BF 1/BF V będzie dało się to odczuć już przy GTX 1070 lub nawet GTX 1060 6GB, bo 4 "gołe" rdzenie to w tym przypadku za mało.

Sytuację można na jakiś czas (nie w pełni) uratować kupując używanego i7-4770. Wtedy można myśleć o karcie GTX 1070-1080 (lub RTX 2060/2060 Super).

6 hours ago, Bull3t said:

Czy procesor będzie ograniczał możliwości karty - zależy od gry. W najnowszych odsłonach Assassin's Creed oraz w trybie multi w BF 1/BF V będzie dało się to odczuć już przy GTX 1070 lub nawet GTX 1060 6GB, bo 4 "gołe" rdzenie to w tym przypadku za mało.

Sytuację można na jakiś czas (nie w pełni) uratować kupując używanego i7-4770. Wtedy można myśleć o karcie GTX 1070-1080 (lub RTX 2060/2060 Super).

Dziękuje. Chce uniknąć inwestowania w ten komputer - poza wymianą karty graficznej, teraz mam gtx 750ti. Wstawiłem lepsze chłodzenie (Fortis zamiast stockowego, płyta główna umożliwia podkręcanie, może nawet spróbuje oskalpować procesor, chce się pobawić tym co jest)

Prosiłbym o podanie konkretnego modelu nowego 1060-1070 (albo radonowego odpowiednika) który miałby sens w tej konfiguracji. Idealnie żeby była możliwie cicha i 'chłodna' i tania. Budżet około 1k zł.

Pozdrawiam

7 godzin temu, Bull3t napisał:

Nie wiem jak w przypadku modeli innych producentow, ale rzeczonego Zotaca Mini posiadam od roku i absolutnie nie mam zarzutow co do jego kultury pracy - temperatury sa jak najbardziej w normie, a chlodzenie jest praktycznie nieslyszalne. Moze to kwestia farta, o Zotacu 1080 Mini slyszalem juz za to w wiekszosci negatywnie opinie.

Temperatury można rzec, że są dobre. Jednak kultura pracy nie jest najlepsza - https://whatnext.pl/test-karty-graficznej-zotac-geforce-gtx-1070-ti-mini/5/

Rzecz jasna, Tobie nie musi to przeszkadzać. Grunt, że jesteś zadowolony.

Zakup nowej karty GTX 1060/1070 nie ma sensu. Warto rozejrzeć się za używanymi GTX 1070 (Ti). Powinny interesować Cię takie modele jak: MSI Gaming, Gigabyte Gaming oraz Aorus, Asus Strix, Palit Jetstream/Gamerock, Zotac AMP Extreme. W cenie ~1200 zł można znaleźć już RTX 2060 (jakiś Palit Gaming Pro - całkiem przyzwoity model).

Z nowych kart za ~1000 zł możesz kupić GTX 1660. Dobry model to np. MSI Armor. Ale GTX 1070 jest kartą wydajniejszą - nie licząc takich przypadków jak Wolfenstein II na Vulkanie.

Jak wygląda reszta specyfikacji komputera? Grasz w rozdzielczości FHD?

1 godzinę temu, Bull3t napisał:

Temperatury można rzec, że są dobre. Jednak kultura pracy nie jest najlepsza - https://whatnext.pl/test-karty-graficznej-zotac-geforce-gtx-1070-ti-mini/5/

Jestem, choc byc moze mam po prostu glosno w mieszkaniu :P Pije po prostu, ze choc definitywnie kultura pracy nie nalezy do czolowki, to nie jest tez najgorsza i system chlodzenia tej wersji jest w ogolnym rozrachunku calkiem ok - o ile karta jest sprawna.

1 hour ago, Bull3t said:

Zakup nowej karty GTX 1060/1070 nie ma sensu. Warto rozejrzeć się za używanymi GTX 1070 (Ti). Powinny interesować Cię takie modele jak: MSI Gaming, Gigabyte Gaming oraz Aorus, Asus Strix, Palit Jetstream/Gamerock, Zotac AMP Extreme. W cenie ~1200 zł można znaleźć już RTX 2060 (jakiś Palit Gaming Pro - całkiem przyzwoity model).

Z nowych kart za ~1000 zł możesz kupić GTX 1660. Dobry model to np. MSI Armor. Ale GTX 1070 jest kartą wydajniejszą - nie licząc takich przypadków jak Wolfenstein II na Vulkanie.

Jak wygląda reszta specyfikacji komputera? Grasz w rozdzielczości FHD?

To wygląda tak że kupiłem teraz nowy komputer do pracy na ryzenie 3600 i tam przełożyłem kupioną jakiś czas temu 1060 6GB - potrzebuje 2 monitory 4k obsłużyć i do tego się nadaje.  A ze starego chce sobie zrobić konsole do gier.  Tam jest 4690K którego wreszcie spróbuje podkręcić, wsadziłem chłodzenie fortis, 32 ramu, płyta asus z97-p, zasilacz Corsair VS Series 450W, dyski ssd, windows 10. Podłączone do telewizora w full hd.

Że używana wychodzi taniej to wiem, tylko jak teraz znaleźć taką która nie pracowała ostatnie 2 lata w koparce i nie ma chłodzenia do wymiany?

Ten Palit Gaming Pro 2060 - mogę poprosić o jakiś link - bo mi wyskakują ceny koło 1600. Nowa za 1200 jak najbardziej mi pasuje.

22 minuty temu, agend napisał:

Ten Palit Gaming Pro 2060 - mogę poprosić o jakiś link - bo mi wyskakują ceny koło 1600. Nowa za 1200 jak najbardziej mi pasuje.

Pisałem o używanej. Za 1200 zł nowa to byłaby super okazja. :D

Niestety brak opinii o sprzedającym: https://allegro.pl/oferta/palit-geforce-rtx-2060-gamingpro-oc-8399387724

W tym budżecie to naprawdę dobra karta. Wydajny układ chłodzenia i dobra kultura pracy.

Ale, tak jak wspominałem, będzie "bottleneck" ze strony cpu.

Karta wydajniejsza, ale ze względu na "bottleneck" tego nie zauważysz. Wydasz jedynie więcej pieniędzy.

Nie wiem też, jak sprawuje się to chłodzenie. W przypadku XFX może być dość głośne.

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...