Skocz do zawartości
lMicakil

Kupno dwóch monitorów, jeden za ok.1500-1800 drugi 600-1000

Polecane posty

Witam wszystkich,

Szukam dwóch monitorów, w luźnych przedziałach 1500-1800 zł, a drugi 600-1000 zł.

Chciałbym żeby generalnie oba miały podobne właściwości więc piszę w jednym temacie.

Zastosowanie: 40% internet 30% praca związana z grafiką 30% gry.

Nie musi to być monitor do zastosowań profesjonalnych, wystarczy żeby kolory były lepsze niż w przeciętnych matrycach. Przez jakiś czas robiłem na skalibrowanym TN i też dawało radę, co prawda nie w przypadku jasnego żółtego :D Kusi mnie żeby wypróbować va bo jednak backlight bleeding na drugim monitorze ips trochę mi przeszkadza chyba że va byłby widocznie gorszy z kolorami.

Droższy fajnie żeby miał między 27-32 cale QHD. Ale raczej z naciskiem na większy niż 27.

Tańszy to pewnie okolice 24 full hd w tej cenie ale jeśli da radę coś większego to chętnie. Tylko znowu problem będzie z rozdzielczością, full hd 27 cali odpadają.

Z dodatkowych ficzerów fajnie by było jednak mieć wyższe odświeżanie i freesync, nawet jeśli to ma być 75hz. Jestem jednym z tych który akurat zauważa to nawet przy pracy z okienkami.  W grach na razie tego nie wykorzystam ale niedługo planuje upgrade karty.

Z tego co poszukałem interesujące wydały mi się te modele:

Lg 32gk650f-b 

A mniejsze:

LG 24MP59G-P

iiyama ProLite XUB2595WSU-B1 -  ta dodatkowa przestrzeń byłaby ciekawa, 24 do pracy jest po prostu ciasne po przesiadce na większe modele. Nie wiem tylko jak to wypadnie w grach skoro to taki niestandardowy rozmiar.

Mogę jeszcze ewentualnie się wstrzymać jeśli będzie wychodziło niedługo coś ciekawego i kupić monitor razem z kartą, co polecacie?

 

 

Edytowano przez lMicakil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten LG to nie widzę żeby był dostępny, a ceny na zachodzie koło 600usd to już się boję myśleć ile to u nas będzie kosztować. Czy jest jakaś możliwość gdzieś obejrzeć większość polecanych tu na forum monitorów? Przychodzi mi do głowy tylko media markt ale tam znowu głównie są tanie tn na wystawie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś koło 2500 zł będzie kosztował - https://www.proshop.pl/Monitor/LG-27-Monitor-UltraGear-27GL850-Czarny-1-ms-AMD-FreeSync/2791997?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=searchengine&gclid=EAIaIQobChMIgJa_qbWR5AIVg6sYCh3uNwSNEAYYASABEgK83PD_BwE

Może da radę dogadać się z obsługą sklepu, aby dostarczyli monitor do sklepu celem obejrzenia. Zawsze pozostaje też możliwość zwrotu zakupów dokonanych przez internet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nastąpiła zmiana planów i ostatecznie zdecydowałem się na kupno jednego przy trochę mniejszym budżecie, padło na iiyame XUB2792QSU-B1 i szczerze jestem bardzo zadowolony.  Poprzedni monitor wygląda jak z mleczną szybką na sobie w porównaniu. Kontrast dużo lepszy niż w kilku ips'ach z których korzystałem, kolory też bardzo fajnie i ips glow jest nie do zauważenia gołym okiem. Chyba mi się trafił wyjątkowo dobry egzemplarz bo w nawet w recenzjach tak dobrze nie wychodziło. Także temat do zamknięcia, dzięki bull3t za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...