Skocz do zawartości
michalkonczak55

Nowy komputer i problem z bootowaniem

Polecane posty

Witam , nwm co zrobić ... robiłem oc ramów i system się wysypał ( wcześniej już miałem to raz i wystarczyło wyjąć baterię z płyty a za drugim razem juz to nie działa  ... ) , na blue screenie pisało coś że jest niestabilny i zaraz się resetuje ... a po resecie komputerek sobie chodzi a na ekranie brak sygnału i na klawiaturze także , co można jeszcze zrobić bo :
- Wyjąłem baterie z płyty na 1h ... i nic to nie dało
- Wyjąłem kości ramu , wpiąłem je jeszcze raz , potem wypiąłem 2 i wpiąłem tylko 1 ... dalej nic
- Wyjąłem karte graf , i ją wpiąłem i dalej nic .....
Co można jeszcze zrobić ?? help

Moja buda : ryzen 5 3600 , msi x570 mpg gaming plus , Patriot Viper 4 Series DDR4 16GB (2 x 8GB) 3400 CL16 , SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W 80+ Gold , i gtx 1070 zotac amp extreme

+ monitor jest sprawny bo działa innym sprzęcie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyściłem cmos ... właśnie jestem po flash-owaniu bios-u z pendrive ... i dalej to samo

nwm możliwe żeby karta jakimś cudem się spaliła w takim przypadku ??? ale z drugiej strony nawet gdyby karta niedziała to chyba by było zasilanie dla klawy tak jak wczesniej żeby wstukać hasło do windowsa ???

Edytowano przez michalkonczak55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu komputera moze przez 2-3 sekundy sie swieci dioda cpu ... a potem juz żadna się nie świeci , a jeśli chodzi o gpu to przepinałem je do innego kompa i jest sprawne .

Jeśli chodzi o te EZ Debug Led to chyba powinna się świecić stale jakas dioda ? tzn kiedy ramy wypiąłem i wpiąłem tylko jedną kość w 4 slot to się np świeciła stale tylko dioda od ramów 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem nową płytę ... i dalej to samo , czyli na 99% to wina cpu . Niech mi ktoś wytłumaczy jak cpu mogło się zepsuć bez robienia "oc" ? Jedny co robiłem to undervolting bo gdy widziałem że płyta na auto podawała nawet 1.5v ... to musiałe wejść do biosu i dać 1.3v i niższe mhz , ciekawe czy to mogło spowodować zepsucie się procka czy raczej po prostu trafiłem na słabą sztukę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...