Skocz do zawartości
Alumnus1

Zestaw dla gracza do 7000

Polecane posty

Klawiaturę możesz wziąć z brązowymi przełącznikami - SPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB

Nie podałeś wymiaru dłoni, więc myszy nie polecę "szytej na miarę", ale pod Twój chwyt może być np. HyperX Pulsefire Core

Jeśli masz więcej do wydania, to można wziąć na celownik coś droższego - Rival 310 (choć po roku użytkowania właśnie zauważyłem, że silikon na boku trochę się odkleił), Rival 600, Logitech G502 Hero, Corsair Ironclaw. Wszystko zależy od preferencji co do wagi, wymiarów lub kształtu.

12 godzin temu, Alumnus1 napisał:

Z ciekawości - dlaczego zmiana na tańszą płytę główną?

Nie mają w morele płyt "MAX", więc padło na jedną z tańszych przyzwoitych płyt. Jeśli kolorystyka Ci nie odpowiada, to możesz wziąć B450 Gaming Plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem G502 Proteus i GK 540 ale wersję Red - to błąd?

Kartę zostawiłem tego Tomahawka bez max

Niestety z uwagi na raty potrzebuję wszystko z Morele. A chciałbym szybko bo jestem na urlopie po którym będę miesiąc poza domem.

 

 

Dodam pytanie - czy jest sens ciułać na fotel gamingowy? Spotkałem się z opiniami że to przerost formy nad treścią.

Pół dnia szukałem też biurka - i koniec końców za 90zł kupiłem stół z Ikei bo ma blat 100x60 co idealnie pasuje w moje miejsce na kompa.

Edytowano przez Alumnus1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej wziąć https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-b450-gaming-x-5932875/ - Tomahawk ma obecnie cenę z kosmosu, a do tego mocno okrojony wizualnie BIOS. Oczywiście kupując te płyty dokup aktualizację BIOS w morele (chyba, że bierzesz tez montaż, to wtedy sami zaktualizują zapewne).

Przełączniki Red w zasadzie powinny być cichsze od Brown, ale mają też raczej mniej ciekawy feeling (w sensie, nie klikają tak fajnie). Niemniej jeśli nie chcesz drażnić żony to chyba lepiej i tak wziąć membranową klawiaturę - mechanik siłą rzeczy będzie głośny.

Co do fotela - to zależy. Moim zdaniem lepiej kupić porządny fotel biurowy, ale wtedy trzeba trochę wydać. Z tańszych opcji masz Ikea Markus - jak dla mnie jest to fotel wygodniejszy i z lepszym mechanizmem, niż większość foteli gamingowych. A i kosztuje mniej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę czy jeszcze da się klawiaturę podmienić na tą z brązowymi przyciskami oraz płytę główną na tańszą.

To samo z mychą. Wg opisów wyglądały na identyczne :)

Podkładek na nadgarstki nigdy dotąd nie używałem. Gram sporo jeśli znajdę na to czas i nigdy nie było problemów z dłonią "od klawiatury". 

Dzięki za pomoc, dam znać jeśli "urodzą się" jakieś kolejne pytania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-plyta-glowna-b450-gaming-plus-max-am4-ddr4-hdmi-dvi-m-2-atx-b450-gaming-plus-max-6142844/

Coś takiego się pojawiło...Brać? To ten umykający mi Graal płyt głównych?

 

I kolejne pytanie, które mi się nasuwa. Wiem, że do Windowsa powinienem zrobić bootowalnego pendrive'a. Przy poprzedniej zmianie komputera klucz mojego Windows 7 został bez problemu przyjęty (a nie jestem do końca pewien czy powinien skoro to "pakiet OEM System Builder"). W każdym razie bez najmniejszego problemu zainstalowałem go na nowym komputerze.

Czy muszę zrobić na owym pendrivie instalkę Windows 7, zainstalować go i uaktualniać do 10 czy też mogę od razu robić czystą instalację Windows 10?

Edytowano przez Alumnus1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2019 o 23:45, Alumnus1 napisał:

Na najgłośniejszych = niebieskich. Mi nie przeszkadzają bo mam słuchawki na uszach ale podobno jak gram w salonie to żona słyszy w sypialni. Szczególnie jak mi gra nie idzie i znęcam się nad klawiaturą.

Wszystkie klawiatury mechaniczne posiadają głośne przełączniki. Autorskie wyciszanie klawiszy mają przełączniki MX silent w wersji red i black zapewniają 30% cichsze doznania słuchowe względem zwykłych odpowiedników co zaowocowało zamianami w konstrukcji.

Dnia 12.08.2019 o 23:45, Alumnus1 napisał:

o do chwytu to palm grip - ten najczęstszy. Wersja ze scrollem obsługiwanym przez palec wskazujący. LMB - wskazujący, RMB - środkowy.

Zanim kupisz mysz do palm gripa zmierz rozmiar dłoni - dłoń oparta jest na całej myszce bez przerw jak przyklejona więc musi posiadać odpowiednią długość i wypukłość co jest istotne. Dobry chwyt pod palm grip to oparcie na LMB jednym palem (wskazujący) i RMB (środkowy i serdeczny) - dwa place a dwa pozostałe stabilizujące podstawę/chwyt (kciuk oraz mały).

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alumnus1 napisał:

Cena w porządku, więc pozostaje brać.

2 godziny temu, Alumnus1 napisał:

Czy muszę zrobić na owym pendrivie instalkę Windows 7, zainstalować go i uaktualniać do 10 czy też mogę od razu robić czystą instalację Windows 10?

Możesz zainstalować bezpośrednio W10 z wykorzystaniem Twojego klucza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie zmienione. Dojdzie zapewne w przyszłym tygodniu. Jeśli dobrze czytam do do płyty MAX nie muszę dokupować usługi aktualizacji BIOSu?

Jeśli dojdzie w całości dam znać, że temat do zamknięcia. Poszedłem za poradą i zmieniłem klawiaturę na model z podkładką pod nadgarstki i przełącznikami brown.

Wg artykułów z sieci te, które mam obecnie czyli niebieskie są najgłośniejsze - jako jedyne mają mechanizm "kliknięcia". Z kolei rzeczywiście wg danych z sieci czerwone mogą być przegięciem w drugą stronę - z uwagi na zbyt miękki feeling. Wobec tego wybrałem model z "uśrednionymi" przełącznikami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Alumnus1 napisał:

poszedłem za poradą i zmieniłem klawiaturę na model z podkładką pod nadgarstki i przełącznikami brown.

Ta podkładka niewiele zmieni w komforcie:

+ stabilnie trzyma

+ nadgarstki się nie ślizgają

- sztywna

- ugina się

Dnia 13.08.2019 o 23:58, Bull3t napisał:

więc może Cię boleć dłoń

Bóle cieśni nadgarstka występują przez długotrwały nacisk. U graczy oraz pracowników biurowych głownie przy pracy z myszką. Dobre podparcie rąk niweluje nacisk w przypadku nadmiernego korzystania z klawiatury przy myszce za to mamy inny problem ucisku z mikro-ruchami.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety czasy bolącego nadgarstka mam dawno za sobą. Teraz to może z raz na tydzień posiedzę przed kompem od 21 do max 3 w nocy. No i czasem jak się uda biorę kompa do kumpla kawalera i gramy nockę.

Chętnie grałbym częściej ale przy gromadce dzieci nie jest to możliwe. W tygodniu ogranicza mnie konieczność udania się na 7 do roboty, w weekendy też nie pośpię bo dzieci nie mają wbudowanego czujnika weekendu i wstają max o 7 rano ;) Dodatkowo najstarszy wiecznie marudzi o zgodę na grę w Fortnite i zajmuje mi komputer.

Jestem graczem dość starej daty, nieprzyzwyczajonym do wygód. Starczał kawałek biurka, byle jaka mysz i klawiatura. Dysk SSD też będzie dla mnie nowością, podobnie jak monitor z odświeżaniem innym niż 60Hz. Podejrzewam, że minie dłuższa chwila zanim ogarnę te luksusy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/13/2019 at 11:35 PM, Alumnus1 said:

Wziąłem G502 Proteus i GK 540 ale wersję Red - to błąd?

Kartę zostawiłem tego Tomahawka bez max

Niestety z uwagi na raty potrzebuję wszystko z Morele. A chciałbym szybko bo jestem na urlopie po którym będę miesiąc poza domem.

 

 

Dodam pytanie - czy jest sens ciułać na fotel gamingowy? Spotkałem się z opiniami że to przerost formy nad treścią.

Pół dnia szukałem też biurka - i koniec końców za 90zł kupiłem stół z Ikei bo ma blat 100x60 co idealnie pasuje w moje miejsce na kompa.

Odnośnie fotela - z moich doświadczeń, a przerobiłem kilka foteli, warto kupić fotel gamingowy, ale taki w miare przyzwoity. Ja kupiłem akracing player AK-K6014-BO przeceniony kiedyś w morele z 1200 na 749 i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem jakiegoś DX Racer'a, ale widocznie takiego z niższej półki bo w końcu derma zaczęła się sypać. Potem gdzieś usłyszałem że najlepsze są fotele ergonomiczne i kupiłem Kinnarps'a, a przymierzałem się do jakiegoś herman miller'a. Problem z ergonomicznymi jest taki że ciężko się na nich siedzi. Czytałem ostatnio że nikt nie jest w stanie usiedzieć na normalnym krześle w pozycji która jest uznawana za 'ergonomiczną' dłużej niż ileś minut. Porządny fotel game'ingowy nie wygnie się od samego siedzenia, a z takimi biurowymi z ikei to już różnie bywa. Niektóre po skręceniu już są krzywe i to dopiero jest ciężkie do wytrzymania. Także jaki fotel by nie był, to po jakimś czasie i tak ciało się ułoży jak mu jest wygodnie, a te game'ingowe przynajmniej trochę wytrzymają. Chyba że ktoś waży mało to te tańsze pewnie też pożyją.

I jak ktoś chce zadbać o zdrowy kręgosłup to żaden fotel, tylko jakieś ćwiczenia, ruch, basen, siłownia, co kto lubi.

Pisaliście też o klawiaturach, też mam mechaniczną, ale ja lubie jak mi klika więc zawsze niebieskie brałem. Ostatnio kupiłem MODECOM Volcano Blade Kalih - czyli klawiatura mechaniczna z niskim profilem - odpada potrzeba podkładki pod nadgarstki. Polecam, nadgarstki podziękują.

Pozdrawiam

Edytowano przez agend
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/uzytkownik/QQHOME?bmatch=engag-global-var-cl-n-dict4-eyesa-bp-uni-1-4-0730

Kolega polecił mi tego użytkownika Allegro. Ma głównie fotele gamingowe Diablo, II kategorii. Kupił od niego za ok. 500zł fotel przeceniony z 800. Jedyne wady to porysowane nóżki/podłokietnik i jakiś pęknięty plastik-maskownica pod siedziskiem. W żaden sposób nie wpływa to na komfort użytkowania. Miał ktoś do czynienia z tymi fotelami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Alumnus1 said:

https://allegro.pl/uzytkownik/QQHOME?bmatch=engag-global-var-cl-n-dict4-eyesa-bp-uni-1-4-0730

Kolega polecił mi tego użytkownika Allegro. Ma głównie fotele gamingowe Diablo, II kategorii. Kupił od niego za ok. 500zł fotel przeceniony z 800. Jedyne wady to porysowane nóżki/podłokietnik i jakiś pęknięty plastik-maskownica pod siedziskiem. W żaden sposób nie wpływa to na komfort użytkowania. Miał ktoś do czynienia z tymi fotelami?

Ja z diablo nie miałem do czynienia, ale to raczej niższa półka. W sumie ważna są dwie rzeczy: jakość metalowego stelaża (jak mało ważysz to pewnie i tak nie wygniesz), oraz jakość obicia.  W tym moim dxracerze sztuczna skóra była cienka i po kilku latach dosłownie zaczęłą się sypać. Jak poszedłem do tapicera zapytać ile kosztowałaby wymiana to zaśpiewał koszt zakupu nowego fotela. Jak Ci sie nie spieszy to poluj na takie powyżej 1000 zł modele premium przecenione o kilkaset pln, mój był przeceniony pewnie ze względu na pomarańczowe wstawki. Jak masz możliwość to najlepiej iść do jakiegoś sklepu żeby móc się przymierzyć do fotela. Ale pewne rzeczy wychodzą dopiero jak spędzisz w fotelu kilkadziesiąt godzin, troche loteria z takimi zakupami.

Oczywiście porysowana nóżka nie gra roli, nawet walnięty podnośnik wymienisz za 20-40 zł.

Tu jest jakiś akracing w outlecie, po zwrocie: https://www.morele.net/fotel-akracing-premium-v2-ak-7002-bb-653017/?component=outlet

Nie mówie żeby ten kupować, ale 'skóra' wygląda na porządną jak w moim. I nie chce też źle mówić o diablo bo pewnie też mają jakieś wyższe modele z lepszych materiałów.

Edytowano przez agend
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, agend napisał:

Nie mówie żeby ten kupować, ale 'skóra' wygląda na porządną jak w moim. I nie chce też źle mówić o diablo bo pewnie też mają jakieś wyższe modele z lepszych materiałów.

oraz

18 godzin temu, agend napisał:

W tym moim dxracerze sztuczna skóra była cienka i po kilku latach dosłownie zaczęłą się sypać

Wykonanie ze skóry ekologicznej:

- nie jest trwałe i po kilku latach lub wcześniej pęka 

- występuje nadmierna potliwość

- trzeszczy i przylega do skóry

Wykonanie ze skóry bydlęcej:

- większa trwałość ale też pęka w dłuższej perspektywie czasu

- nie trzeszczy i nie przylega do skóry

- nie występuje nadmierna potliwość

Wykonanie siatkowe:

- najlepsze na plecy szczególnie latem brak wystąpienia potliwości przez podparcie.

- siedzisko siatkowe - najgorsze dla tyłka (mało wygodne)

Fotel Akracing Premium V2

+ podłokietniki z regulacją wysokości

- wypukłe brzegi fotela:

a) jedna stała pozycja siedzącego

b) dla osób "w wieku dojrzewającym" w górnej części podparcia pleców może "powodować wystające łopatki" (a tym masz dzieci)

 

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp dojechał. I nie działa.

Szlag mnie jasny trafia. Po wciśnięciu power startują wiatraki obudowy oraz chłodzenia procka.

Brak "piknięcia" płyty głównej, karta graficzna bez reakcji, wiatraki nie startują. 

Ponadto mam subiektywne wrażenie że karta graficzna zaraz połamie się pod własnym ciężarem - jest przyczepiona do tylnej części obudowy i im dalej od tego miejsca tym bardziej się ugina.

Jakieś porady?

Edytowano przez Alumnus1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kable podłączone (np. zasilanie do karty graficznej)?

Świeci jakaś dioda EZ Debug?

40 minut temu, Alumnus1 napisał:

Ponadto mam subiektywne wrażenie że karta graficzna zaraz połamie się pod własnym ciężarem - jest przyczepiona do tylnej części obudowy i im dalej od tego miejsca tym bardziej się ugina.

Bez zdjęcia ciężko ocenić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś otworzył obudowę i zrobił dokładne zdjęcia wnętrza. Może coś nie jest zasilone, może karta się nieco wyluzowała ze slotu PCI-e podczas transportu. Jeśli zamawiałeś z montażem to masz dwie opcje (bo chyba są tam plomby na te 30 dni gwarancji montażowej?) - albo otwierasz sam i szukasz co jest nie tak, albo odsyłasz skrzynkę żeby sami się tym zajęli. 

W przypadku pierwszej opcji i tak masz gwarancję na każdy podzespół z osobna. Minus jest taki, że jeśli coś jest uszkodzone mechanicznie to sklep może kombinować, że mogłeś przeciez odeslac sprzet do nich w ramach gwarancji na montaz.

Grunt to zachować spokój, wiem że to zestaw za dużo kasy i chciałbyś żeby wszystko śmigało, no ale tak się zdarza - jeśli nie chcesz ryzykować to kontaktuj się ze sklepem w celu wyjaśnienia. Do mnie do pracy ostatnio przysłali pewne czujki pożarowe warte 5 tys euro za jedną i się okazało, że kurier je jakoś przygniótł w czasie transportu i 3 z 6 są do wywalenia ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2019 o 19:30, Alumnus1 napisał:

Komp dojechał. I nie działa.

Szlag mnie jasny trafia. Po wciśnięciu power startują wiatraki obudowy oraz chłodzenia procka.

Brak "piknięcia" płyty głównej, karta graficzna bez reakcji, wiatraki nie startują. 

Ponadto mam subiektywne wrażenie że karta graficzna zaraz połamie się pod własnym ciężarem - jest przyczepiona do tylnej części obudowy i im dalej od tego miejsca tym bardziej się ugina.

Jakieś porady?

Zgłoszenie reklamacji że winna karta graficzna. Wysłać będziesz musiał pewnie cały komputer. Jak gwarancja jest "door to door" to koszt pokrywa sklep w dwie strony.

 

Dnia 22.08.2019 o 22:01, Dirian napisał:

Może coś nie jest zasilone, może karta się nieco wyluzowała ze slotu PCI-e podczas transportu.

GPU powinno mięć blokadę przy slocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...