Skocz do zawartości
djmaxkg

SŁUCHAWKI + KARTA DZWIĘKOWA

Polecane posty

Witam. Jestem przed wymianą słuchawek w tej chwili posiadam słuchawki przewodowe i niestety przewód mnie męczy. Zalezy mi na dobrych słóchawkach do gier i do normalnego uzytwkowania jak muzyka i filmy ale na pierwszym miejscu gry.

Wybrałem jak na razie dwie opcje:

https://www.morele.net/sluchawki-hyperx-cloud-flight-hx-hscf-bk-em-979462/

https://www.morele.net/sluchawki-steelseries-arctis-7-czarne-2019-edition-61505-5462842/

pytanie moje jest takie które z nich wybrać chyba że macie inne propozycje bo jest też możliwość zakupu słuchawek przewodowych z odczepianym przewodem plus stojak co może ułatwi użytkowanie choć bardziej jestem nakierowany na słuchawki bezprzewodowe.

No i pytanie drugie czy do tych dwóch słuchawek jest potrzebna karta dźwiękowa zewnętrzna (posiadam kartę zintegrowaną) aby dźwięk był zdecydowanie lepszy chyba że w tych słuchawkach jest to nie potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tak drogich słuchawek bo się nie opłaca ;) HyperX Cloud Alpha https://www.x-kom.pl/p/399285-sluchawki-przewodowe-hyperx-cloud-alpha.html - tańsze i też bardzo dobre

  • Odpinany kabel
  • Odpinany mikrofon
  • Regulowany pałąk
  • Skręcany kabel typu plecionka
  • Kompatybilne z konsolami
  • Aktywna redukcja szumów
  • Regulacja głośności na kablu

Za reszte dozbieraj na dobre źródło (kartę dźwiękową) lepiej będzie pozycjonować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się, bo to pewnie gamingowy "szajs". Poza tym, "drogie słuchawki" to subiektywna ocena - ludzie kupują słuchawki za tysiące złotych, więc pewnie nie nazwaliby tych propozycji autora za drogie. ;)

Jedną z najtańszych opcji będzie: Somic V2 (recenzja #1, #2) + Zalman ZM-MIC1. Jednak słuchawki mogą okazać się niezbyt komfortowe.

Inne opcje: ISK HD9999/SNAB Euphony AF-100/Edifier H880 + Zalman ZM-MIC1/Thermaltake Battle Dragon.

Jeśli musi być headset: mogą być Hyperx Cloud (chociaż pozycjonowanie wcale nie jest takie dobre, jak ludzie piszą) lub Audio-Technica ATH-PDG1/PG1 (najniższa cena obecnie jest na niemieckim amazonie).

 

Recenzje wymienionych słuchawek znajdziesz na audiofanatyku oraz test-gear.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że te  wasze propozycje to słuchawki bezprzewodowe bo na takich zależy mi najbardziej i przy takiej opcji bym się upierał.

Pytanie tylko czy zakup karty dźwiękowej zewnętrznej ma sens w przypadku słuchawek bezprzewodowych.

Edytowano przez djmaxkg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2019 o 20:42, djmaxkg napisał:

Rozumiem że te  wasze propozycje to słuchawki bezprzewodowe bo na takich zależy mi najbardziej i przy takiej opcji bym się upierał.

Pytanie tylko czy zakup karty dźwiękowej zewnętrznej ma sens w przypadku słuchawek bezprzewodowych.

nie no, przy bezprzewodowych karta dźwiękowa nic ci nie da. One mają swoje źródło wbudowane już.

Sam jednak wolę po kablu, ale miałem na uszach te: https://www.x-kom.pl/p/379733-sluchawki-bezprzewodowe-corsair-gaming-void-pro-rgb-czarne.html

i muszę przyznać bez bicia, że są mega wygodne i pod kątem gier (pozycjonowanie) sprawdzają się świetnie. Co do muzyki- wolałem się przełączyć na zwykłe stereo, wtedy były po prostu okej. Na pewno żadnych szmerów czy zakłóceń

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2019 o 20:42, djmaxkg napisał:

Pytanie tylko czy zakup karty dźwiękowej zewnętrznej ma sens w przypadku słuchawek bezprzewodowych.

Tak jeżeli baza od słuchawek posiada połączenie kablem z zewnętrzną kartą dźwiękową a dźwięk z bazy do słuchawek jest bezprzewodowy.

Dnia 5.08.2019 o 19:31, djmaxkg napisał:

Co do pozycjonowania przeciwników to fajnie jakby taka opcja była.

Opcja dostępna wyłącznie z poziomu gry która zapewnia takie doznania.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam i polecam następujący zestaw:

HyperX Cloud Alpha (dopinany mikrofon jest słabej jakości i jeszcze te przebicia..) + Zalman ZM-MIC1 (od ponad 10 lat) + Prodigy Cube Black - wszystko słychać bardzo ładnie i jest głośno!

Edytowano przez mystic8
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...