Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Marginesy wewnątrz divów

Polecane posty

Ponieważ poprzedni temat tajemniczo znikł, zakładam nowy, już poświęcony nowemu problemowi..

Otóż chcę dodać marginesy w divie z treścią, menu, stopką...czyli tam, gdzie jest tekst i inna treść.

Jak wiadomo atrybut margin to margines zewnętrzny, a padding - wewnętrzny. Niestety, sprawdzałem oba i tak naprawdę chodzi mi o margines wewnętrzny, ale zamiast marginesu powiększa się div menu o podaną prze zemnie ilość pikseli, co powoduje, że div główny zjeżdża pod niego...

Podobno chodzi o box-model, ale w internecie nic dobrego nie znalazłem na ten temat, w dodatku ciężko o dobry przykład.. proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ poprzedni temat tajemniczo znikł, zakładam nowy, już poświęcony nowemu problemowi..

Otóż chcę dodać marginesy w divie z treścią, menu, stopką...czyli tam, gdzie jest tekst i inna treść.

Jak wiadomo atrybut margin to margines zewnętrzny, a padding - wewnętrzny. Niestety, sprawdzałem oba i tak naprawdę chodzi mi o margines wewnętrzny, ale zamiast marginesu powiększa się div menu o podaną prze zemnie ilość pikseli, co powoduje, że div główny zjeżdża pod niego...

Podobno chodzi o box-model, ale w internecie nic dobrego nie znalazłem na ten temat, w dodatku ciężko o dobry przykład.. proszę o pomoc.

Tu masz box model, nic lepszego nie znajdziesz

http://www.w3.org/TR/CSS2/box.html

A jak dalej nie wiesz to moze daj linka do tego co robisz i powiedz co chcesz osiągnąć, bo szczerze mówiąc to nie mam pojęcia o czym mówisz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/EDIT/

Temat do zamknięcia. Zrezygnowałem z wymiarów procentowych i przeszedłem na piksele, dzięki czemu z prostą matematyką wszystko wyszło.

----------------------------------

Niestety, w ogóle się nie orientuję, o co chodzi z tym modelem pudełkowym..

Niby mógłbym sobie z tym poradzić, ale szerokość divów mam określoną w procentach a nie pikselach. I tak po prostu wolę.

Zamieszczam więc screeny przed i po dodaniu marginesów wew.:

x.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...