Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest

Marginesy wewnątrz divów

Recommended Posts

Ponieważ poprzedni temat tajemniczo znikł, zakładam nowy, już poświęcony nowemu problemowi..

Otóż chcę dodać marginesy w divie z treścią, menu, stopką...czyli tam, gdzie jest tekst i inna treść.

Jak wiadomo atrybut margin to margines zewnętrzny, a padding - wewnętrzny. Niestety, sprawdzałem oba i tak naprawdę chodzi mi o margines wewnętrzny, ale zamiast marginesu powiększa się div menu o podaną prze zemnie ilość pikseli, co powoduje, że div główny zjeżdża pod niego...

Podobno chodzi o box-model, ale w internecie nic dobrego nie znalazłem na ten temat, w dodatku ciężko o dobry przykład.. proszę o pomoc.

Ponieważ poprzedni temat tajemniczo znikł, zakładam nowy, już poświęcony nowemu problemowi..

Otóż chcę dodać marginesy w divie z treścią, menu, stopką...czyli tam, gdzie jest tekst i inna treść.

Jak wiadomo atrybut margin to margines zewnętrzny, a padding - wewnętrzny. Niestety, sprawdzałem oba i tak naprawdę chodzi mi o margines wewnętrzny, ale zamiast marginesu powiększa się div menu o podaną prze zemnie ilość pikseli, co powoduje, że div główny zjeżdża pod niego...

Podobno chodzi o box-model, ale w internecie nic dobrego nie znalazłem na ten temat, w dodatku ciężko o dobry przykład.. proszę o pomoc.

Tu masz box model, nic lepszego nie znajdziesz

http://www.w3.org/TR/CSS2/box.html

A jak dalej nie wiesz to moze daj linka do tego co robisz i powiedz co chcesz osiągnąć, bo szczerze mówiąc to nie mam pojęcia o czym mówisz ;)

/EDIT/

Temat do zamknięcia. Zrezygnowałem z wymiarów procentowych i przeszedłem na piksele, dzięki czemu z prostą matematyką wszystko wyszło.

----------------------------------

Niestety, w ogóle się nie orientuję, o co chodzi z tym modelem pudełkowym..

Niby mógłbym sobie z tym poradzić, ale szerokość divów mam określoną w procentach a nie pikselach. I tak po prostu wolę.

Zamieszczam więc screeny przed i po dodaniu marginesów wew.:

x.jpg

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...