Skocz do zawartości
Equisetum

Na jaką kartę wymienić 1070?

Polecane posty

Obecny procek czyli podkręcony i5 6600k na razie zostaje, podobnie jak monitor FHD. Obecny GTX 1070 w zupełności wystarcza mi do wszystkiego, ale chcę go sprzedać i wymienić na coś innego ze względu na skracającą się gwarancję. W jaką półkę celować, tak żeby karta nie nudziła się przy obecnym procku i FHD? Obecną kartę szacuję, że uda się sprzedać za 900-950 zł do tego chciałbym dopłacić maksymalnie 500 zł (a im mniej tym lepiej). czyli budżet to okolice 1400 - 1450 zł. W grę wchodzą nówki z trzyletnią gwarancją. Myślałem nad 1660Ti (granice 1300 zł), ale będzie to chyba minimalny regres wydajnościowy w stosunku do 1070 no i te ostatnie premiery mi trochę namieszały, bo o ile jest to raczej wyższa półka wydajnościowa, to być może wpłyną na ceny rtx 2060 czy nawet 1660Ti. Chciałbym zapytać co o tym sądzicie, i czy w tej chwili branie 1660ti ma sens? Czy cokolwiek ponad poziom 1660ti nie będzie overkillem dla mojego obecnego zestawu? Wszelkie rady i opinie mile widziane. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka na GTX 1660 Ti nie da nawet najmniejszego wzrostu wydajności, więc chyba rozsądniej byloby dorzucić do RTX 2060.

Znajdą się gry, gdzie RTX 2060 przy twoim CPU będzie się miejscami nudzić, ale póki co są to pojedyncze tytułu (ostatnie dwa Assassin's Creedy czy Battlefieldy na multiplayerze). 

Ceny chyba się póki co za bardzo nie ruszą, przynajmniej dopóki nie pojawią się RX 5700 z autorskimi chłodzeniami, a to pewnie dopiero końcowka sierpnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zobaczyłem, że nawet FE wypada lepiej od tego cuda. Realnie trzeba zapłacić na ludzką wersję z 1550 zł więc raczej odpada. Czyli zostaje kupić 1660ti albo polować na przykład na 1070Ti z długa gwarancją.

Edit: w sumie jakbym miał, kupić za 1550 zł rtx 2060, to wolałbym już dopłacić 100 zł i kupić referencyjnego rx 5700 :) ponoć o dziwo blower poza lekkim hałasem (który mi nie przeszkadza) utrzymuje bardzo fajne temperatury. 

Edytowano przez Equisetum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bull3t napisał:

GTX 1660 Ti to wydajność na poziomie GTX 1070 (test), także kiepski interes, bo trzeba byłoby dopłacić kilkaset złotych za przyjemność posiadania karty o dłuższej gwarancji - a wydajność bez zmian.

Mój problem z obecnym gtx 1070 jest taki, że jest to karta pokoparkowa (u mnie działa już 1,5 roku bez zarzutu). Co prawda pracowała w kopalni dość krótko, bo raptem 3 miesiące, ale jednak. Całkiem poważnie rozważam dopłacenie tych 400 zł do 1660Ti tylko po to, żeby mieć te 3 lata gwarancji i pewność,  że mi nie padnie całkowicie. Znam swoje szczęście i zwykle każdy sprzęt elektroniczny umiera mi miesiąc po gwarancji. A jak dopłacę za przedłużenie gwarancji to umiera miesiąc po przedłużonej gwarancji (nie dotyczy sprzętu który sprzedaję, bo znajomy kupił rx 470 ze 3 lata temu i śmiga mu do tej pory bez zająknięcia). Z RTX 2060, jest ten problem, że poza sporą dopłatą rzędu 700 zł za ludzką wersję, karta będzie sparowana z czterordzeniowcem. W tej chwili biorę pod uwagę 2 opcje, albo 1660ti teraz, albo przetrzymam do września, dopłacę trochę więcej i pójdę w stronę RX 5700 już z myślą o zmianie platformy na Ryśka 3 gen. (czy co tam akurat będzie najlepsze) zapewne na przełomie roku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, po dłuższym zastanowieniu zdecydowałem poczekać na niereferencyjne rx 5700 i kupić kartę od czerwonych (jak tylko zejdzie podatek od nowości). Jako, że trochę niespodziewanych funduszy wpłynęło, pomyślałem, żeby zrobić kolejną podmiankę sprzętu. Mam dwie opcje: albo Zmienić MOBO+Procesor (RAM na razie bym zostawił i podmienił później), albo kupić monitor 1440p zamiast obecnego FHD. Jak bardzo dużym problemem będzie i5 6600k przy monitorze 1440p? Nie chciałbym, żeby okazało się, że mając kartę na poziomie rx 5700 gry w które obecnie komfortowo gram, zaczną mi klatkować. Co radzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Equisetum napisał:

Jak bardzo dużym problemem będzie i5 6600k przy monitorze 1440p?

Nie będzie większym problemem niż przy monitorze FHD. Jeśli na konkretnym procesorze masz X Fps w FHD, to w 1440p oraz 4K będzie to podobna liczba (jeśli gpu pozwoli).

Wyższa rozdzielczość obciąża mocniej kartę graficzną, co zmniejsza bottleneck ze strony cpu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor będzie problemem w wybranych nowych grach z uwagi na tylko 4 gołe rdzenie. W zasadzie najprościej byłoby zrobić podmiankę na używkę i7 6700 / i7 7700 / i7 6700k / i7 7700k (dwa ostatnie raczej trudno dorwać w dobrych cenach) i wtedy problemu w 1440p nie będzie, bo po tyłku obrywać będzie głównie grafika. Takiego 6700 można dorwać za ~500 zł więc dopłata wiele cię nie wyniesie po odsprzedaniu 6600k.

Oczywiście do rozważenia czy nie lepiej przesiąść się na nową platformę - Ryzen 5 2600 / 3600 + MSI B450 Gaming Plus MAX. Pamięci może udałoby się wykręcić trochę.

Z drugiej strony wolałbym monitor 1440p + podmiankę CPU na obecnej platformie, niż granie w FHD na nowej platformie ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy zmianie rozdziałki monitora, tylko grafika dostaje po tyłku, to nawet się nie ma co zastanawiać. Nie bardzo widzę sens wymiany na i7 6700 bo i tak trzeba będzie w niedalekiej przyszłości zmienić całą platformę. Wezmę monitor i kartę, a procek, mobo i ram pójdą na wiosnę. Ewentualnie faktycznie pobawię się w OC Ramu. A macie jakieś propozycje fajnego monitorka 1440p? :) Nie gram w dynamiczne strzelanki, nie streamuję, raczej potrzebuję konstrukcji uniwersalnej w ludzkiej cenie. Fajnie by było jakby był większy niż 24".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie jest tak, że procesor się nudzi. W miejscach typowo procesorowych możesz mieć ograniczenie ze strony CPU, są też gry, które po prostu źle działają na gołych 4 rdzeniach jak w tym i5 - głównie gry Ubisoftu czy Battlefield V na multi, ale będzie tego coraz więcej.

Wymiana na i7 wbrew pozorom nie jest złym pomysłem - jesli udałoby ci się dobrze sprzedać tego i5 i znalazłbyś 6700 w dobrej cenie, to za 150-200 zł masz dodatkowe wątki. I na wiosnę będzie ci zdecydowanie łatwiej odsprzedaż i7, niż tego i5, którego im szybciej się pozbędziesz, tym lepiej - bo zaraz te procki będą za pół darmo sprzedawane, a teraz może jeszcze uda się znaleźć kupca za te ~ 4 stówki. No ale to już jak tam chcesz.

Co do monitora - budżet?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę nad tym prockiem, może masz rację. Co do budżetu to nie chciałbym się wygłupić bo nie do końca wiem ile trzeba na taki monitor przeznaczyć, powiedzmy, że 1000 - 1500 zł? Im mniej tym lepiej :)

 

Edit: Co prawda są i7 6700 za około 600 zł ale wszystko to próbki inżynieryjne, więc pułapka dla kupującego. Normalny kosztuje około 800 zł prawie tyle co ryzen 5 3600.

Edytowano przez Equisetum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t Odnośnie tych monitorów to, który byłby tak realnie najlepszy? Szczerze mówiąc poza matrycami nie bardzo jestem  w stanie zauważyć różnice a opinie na temat matryc każdy ma inne. Do tej pory miałem IPS-a, monitor mam niestety skierowany w stronę okna (południowego) więc lubi się tam poodbijać światło utrudniając mi życie. Wyczytałem, że najlepiej byłoby w tym przypadku zrezygnować jednak z IPS-a, ale nie bardzo wiem dlaczego. Znalazłem jeszcze taki model https://www.ceneo.pl/70147235

Nie wiem jak on się ma do tych podanych przez Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung nie ma FreeSync.

Każdy z zaproponowanych monitorów powinien być w porządku.

3 godziny temu, Equisetum napisał:

Do tej pory miałem IPS-a, monitor mam niestety skierowany w stronę okna (południowego) więc lubi się tam poodbijać światło utrudniając mi życie. Wyczytałem, że najlepiej byłoby w tym przypadku zrezygnować jednak z IPS-a, ale nie bardzo wiem dlaczego.

Żaden monitor nie powinien być tak ustawiony. A czemu miałoby to być powodem do rezygnacji z IPS - nie wiem. Może ktoś miał na myśli wyższy kontrast na VA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t Trochę się zmieniła sytuacja, bo okazało się, że mam do wykorzystania prawie 1000 zł w bonach do sklepu media markt i chciałbym je wykorzystać do zakupu monitora właśnie. Ogranicza to niestety mój wybór dość dramatycznie. Na stronie jest 12 monitorów 1440p 144hz 27' z czego 9 jest poniżej 2000 zł https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitory-led?filter[7616][0]=735573&filter[7361][0]=260395&filter[7365][0]=809781

powiedzmy, że w tej sytuacji mógłbym dorzucić do budżetu bo bony mam praktycznie gratis, ale nie wiem co tu się nadaje do wzięcia. Przypuszczam, że ceny są mocno przesadzone, ale nawet jak przepłacę 200 zł to i tak jestem 800 zł do przodu. Polecisz coś z tej listy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...