Skocz do zawartości
M4G

Czym zastąpić Radeon R9 280x

Polecane posty

Witam,

 

Mój Radeon R9 280x niestety odmawia współpracy - przeszukałem wiele forów i wygląda na to, że nie tylko ja mam z nim problemy po tych kilku latach użytkowania.

Uznałem, że nie ma co się dłużej męczyć z niestabilną kartą i chce ją zmienić. Możecie doradzić jakąś kartę graficzną w cenie ~600zł, która będzie mniej więcej porównywalna do R9 280x?

Płyta główna: Asrock b85 pro4

PSU: Thermaltake Smart SE 530w

CPU: i5 4460

Zauważyłem, że na morele jest Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB w niezłej cenie. Znacie jakąś lepszą kartę w podobnej cenie?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2019 o 21:47, M4G napisał:

Witam,

 

Mój Radeon R9 280x niestety odmawia współpracy - przeszukałem wiele forów i wygląda na to, że nie tylko ja mam z nim problemy po tych kilku latach użytkowania.

Uznałem, że nie ma co się dłużej męczyć z niestabilną kartą i chce ją zmienić. Możecie doradzić jakąś kartę graficzną w cenie ~600zł, która będzie mniej więcej porównywalna do R9 280x?

Płyta główna: Asrock b85 pro4

PSU: Thermaltake Smart SE 530w

CPU: i5 4460

Zauważyłem, że na morele jest Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB w niezłej cenie. Znacie jakąś lepszą kartę w podobnej cenie?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Polecił bym ci właśnie gtx 1050ti. Jest  wydajniejsza od R9280x.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JamesWord napisał:

Polecił bym ci właśnie gtx 1050ti. Jest  wydajniejsza od R9280x.

To źle polecasz, bo karta jest fatalnie nieopłacalna i wcale nie jest wiele wydajniejsza od R9 280X.

Chyba, że się uda używke dorwać do 400 zł, to jeszcze można przemyśleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dirian napisał:

To źle polecasz, bo karta jest fatalnie nieopłacalna i wcale nie jest wiele wydajniejsza od R9 280X.

Chyba, że się uda używke dorwać do 400 zł, to jeszcze można przemyśleć.

Fatalnie nieopłacalna? Spójrz na pierwszy lepszy test wydajności: https://versus.com/pl/amd-radeon-r9-280-vs-gigabyte-geforce-gtx-1050-ti.

Powinieneś raczej powiedzieć, że w tym porównywaniu wzrost wydajności nie jest adekwatny do ceny. :P

Rozumiem, że możesz się ze mną nie zgadzać, ale pisanie na wstępie, że piszę coś źle, jeszcze będąc moderatorem tylko zniechęca ludzi do aktywności. Rozmawiajmy na argument i w miłej atmosferze.

Edytowano przez JamesWord
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podesłałeś linka który prezentuje porównanie suchych technicznych danych i totalnie nic z niego nie wynika. Więc nie wiem czego mam tam szukać. Już nie wspominając, że porównałeś GTX 1050 Ti do R9 280, zamiast do R9 280X :v

Ja nie zniechęcam nikogo do aktywności, ale jeśli ktoś doradza i robi to źle, to naprostowuję sytuację - jeśli się nie ma do czegoś przekonania, to lepiej tego nie pisać. A to, że podsyłasz mi link do porównania parametrów, z którego zupełnie nic nie wynika (i nie ma tam żadnych testów wydajności), tylko potwierdza, że nie wiesz o czym piszesz. 

Ciężko znaleźć testy porównawcze 1050 Ti do R9 280X bo obie karty dzieli kilka lat, niemniej jakimś - umiarkowanie skutecznym - porównaniem jest wynik z Passmarka: https://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=Radeon+R9+280X&id=3466 (Radeon) / https://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=GeForce+GTX+1050+Ti&id=3595 (GeForce) - jak widać, różnie są nieduże.

Z kolei w przypadku RX 570 już jednak widać solidniejszy wzrost wydajności: https://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=Radeon+RX+570&id=3741

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...