Jump to content
Sign in to follow this  
pawel476

Zestaw do gier za ok. 4000 zł. (z systemem i monitorem)

Recommended Posts

Miałem na myśli tą pierwszą. Dwie pozostałe są w formacie mATX, stąd mniej gniazd PCIe i złącz SATA. Pierwsza ma też trochę lepszy kodek audio.

Lepiej wziąć płytę ATX, jeśl nie składasz jakiegoś mini pci. W przyszłości będzie można włożyć np. kartę WiFi lub dedykowaną kartę dźwiękową. W przypadku pozostałych płyt wygląda na to, że karta graficzna zakryje pozostałe gniazda PCIe.

• Upvote 1

Kontroluję dostępność komponentów, bo zamówienie złożę jutro pojutrze i aktualnie brak zasilacza silentiumpc vero 3 l2 600 W, jest np. wersja L2 500 W lub M2 600 W. 

Czy 500 W będzie wystarczający, jak chciałbym np. w przyszłości wymienić grafikę lub podkręcić procesor, czy bezpieczniejszy byłby jakiś mocniejszy? Jaki? 

Jak chcesz zasilacz na dłużej i pod dalsze ulepszenia to można dorzucić do Supremo L2 550W, który ma w środku znacznie lepszą elektronikę od Vero. Do tego 5 lat gwarancji (Vero ma 3). Oczywiście Vero z większością konfiguracji też sobie poradzi więc nie jest to jakaś konieczność, ale po prostu można pomyśleć nad dorzuceniem do sprzętu z wyższej półki jeśli ma to służyć przez lata.

• Upvote 1

Kurcze, już chciałem zamawiać zestaw, a patrzę, że przez weekend pamięć ballistix sport LT podrożała prawie o 200 zł! (czy to normalne?)

Powrócić w takim razie do pamięci G.Skill Aegis, czy polecicie coś innego? Zdecydowałem się na płytę MSI B450 A-Pro.

Super, dzięki. Na to samo wyjdzie? Bo gdzieś na forum czytałem że jak się weźmie już zestaw dwóch to będą bardziej kompatybilne. Chociaż na logikę skoro to ten sam produkt z tej samej dostawy to też powinno być ok, dobrze kminię?

Edited by pawel476

Dzięki. Tylko patrzę, że tej pamięci zostały już tylko 2 sztuki, więc jest ryzyko, że do wieczora się wyprzeda, a złoże zamówienie dopiero po pracy... Polecicie jakiiś dobry zamiennik na w razie czego?

Dzięki! A mam jeszcze ostatnie pytanie bo właśnie składam zamówienie. Rozważam jeszcze zakup poprzez sklep proline, tylko niestety nie ma tam zasilaczy silentiumPC. Moglibyście polecić jakiś inny warty zakupienia o podobnej cenie/jakości?

Kupiłem jednak tak jak od początku planowałem w Morele. Dziękuję bardzo wszystkim za udzielone porady i wskazówki! Mam nadzieję, że porządnie złożą mi sprzęt, a kurier niczego nie rozwali po drodze ;) Jeszcze ogromne podziękowania!