Skocz do zawartości
Dizkret

Laptop do pracy do 3k zł

Polecane posty

Cześć,

Poszukuję laptopa w cenie do 3k zł, z możliwością dopłaty rzędu 500 zł jeśli pozwoli to na jakiś jakościowy skok. 

Laptop wykorzystywany będzie głównie do pracy - programy do analizy i wizualizacji danych typu OriginPro, skrypty w pythonie itp. Nie obraziłbym się jakbym mógł przy okazji odpalić w końcu Wiedźmina 3 czy nowe F1. 

Matryca 15,6". Praca na baterii nie jest dla mnie priorytetem, ale laptop codziennie będzie mi towarzyszyć w plecaku w drodze do i z pracy, więc fajnie jakby miał rozsądne wymiary i wagę. 

Windowsa na całe szczęście nie potrzebuję. 

Dzięki za czas i pomoc.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolałbym wygląd "zwykły". Granie nie będzie na pewno priorytetem i wcale nie zależy mi na tym, żeby wszystkie gry szły w rozsądnych fpsach na wysokich ustawieniach. Z tym Wiedźminem chyba faktycznie przesadziłem w tym przedziale cenowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na https://www.x-kom.pl/p/472997-notebook-laptop-156-asus-vivobook-pro-15-n580gd-i5-8300-8gb-256.html

Pytanie tylko czy dysk 256 GB i 8 GB RAM ci wystarczy?

Poza tym łapek w porządku - solidny procesor i GTX 1050 więc Wiedźmin spokojnie do ogrania nawet na wysokich detalach a przynajmniej srednio-wysokich ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi bardzo interesująco. Muszę przyznać, że tymi wysokimi detalami mnie zaskoczyłeś. 
Tylko 256 GB na bank mi nie wystarczy. Raczej myślę o lapku jako o inwestycji na kilka lat, coraz większe zestawy danych przychodzi mi obrabiać, więc może jednak lepiej 16 GB RAMu. I cena już przekracza budżet bardziej niż bym chciał. 
Może więc przeformuuję pytanie:

Laptop do 3.5k zł. 
Chciałbym mieć 256 GB SSD + 500/1000 GB HDD pamięci i 16 GB RAMu. 
Laptop głównie do pracy + fajnie jakby w średnich lub nisko-średnich ustawieniach mógł uciągnąć Wiedźmina 3 czy F1 2019. (Mój aktualny laptop ma 7 lat, procesor i3-2370M, grafikę GT 630M, więc chyba nie trzeba cudów żebym przeżył okromny skok możliwości w kwestii gier)
Matryca niezmiennie 15,6".
Bez Windowsa.

Da się coś takiego? Jak nie to przemyślę raz jeszcze budżet. Proszę wybaczyć marudzenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze ciekawą opcję w postaci HP - https://www.x-kom.pl/p/470381-notebook-laptop-156-hp-pavilion-power-i5-8300h-16gb-2401tb-gtx1050ti.html

Minusem będzie tu pewnie nienajlepsza matryca (choć to tyczy się wielu laptopów w tym zakresie) i głośna praca w trakcie grania (to też nie będzie żaden wyjątek), ale w zamian masz wszystko co trzeba i do tego jeszcze wydajniejszą kartę graficzną.

Ewentualnie taki MSI:

https://www.x-kom.pl/p/500349-notebook-laptop-15-6-msi-gf63-i5-8300h-16gb-240-1tb-gtx1050.html

Z lepszą matrycą, ale słabszą kartą. Niestety trochę gamingowy wygląd, ale z tych bardziej stonowanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze obczaj ten Acer Aspire 7 https://www.x-kom.pl/p/501469-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i5-8300h-16gb-256ssd1tb-fhd-1050ti.html ładniejszy od HP i lepszy bo z aluminium ;)

  • Intel Core i5-8300H
  • NVIDIA GeForce GTX 1050Ti
  • 16 GB (SO-DIMM DDR4, 2400MHz)
  • System Dolby Audio™ Premium
  • Aluminiowa obudowa
  • Aluminiowe wnętrze laptopa
  • Podświetlana klawiatura
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...