Jump to content
GarixM

call of duty1 error

Recommended Posts

witam ostatnimi czasami chciałem przypomnieć sobie grę se starych dobrych lat niestety gra nie chcę się włączyć ogólny problem jest z tym że na windowsie 10 i 8.1 nie chce się włączyć se względu na to że nie mam uprawnień administratora mimo że nim jesteś byłbym wdzięczny jeśli ktoś pomógłby rozwiązać mi ten problem

Jeżeli to wersja na płycie, to problemem jest DRM. Windows 10 i 8.1 nie obsługują go i nie da się uruchomić tych gier.

Rozwiązaniem jest wersja STEAM.

no cuż, jeśli jest jak mówi kolega wyżej to raczej nic nie zrobisz

ale zawsze możesz popróbować :)

prawy klawisz na pliku exe, który odpala grę, nie wiem .... CoD.exe>uruchom jako administrator, jak chcesz to mieć na stałe, to prawy klawisz>właściwości>zgodność>

gdzieś tam na dole ptaszek - uruchom program jako administrator>zapisz zmiany

przy okazji możesz popróbować zgodnosci z win98 czy tam xp

Obsługa starych DRM jest możliwa w systemie Windows 10. System Windows potrzebne pliki do obsługi DRM blokuje. Zresztą posiadając oryginał legalne jest skorzystanie z witaminki. Warunki licencji są zachowane wcześniej nikt nie przewidział i nie zakładał że Microsoft zacznie ingerować przez blokowanie plików DRM instalowanych w katalogach systemowych. Microsoft krótko zaznaczył że stare pliki DRM mają wpływ na nowy proces zabezpieczeń systemu windows 10 i lepiej żeby nie znajdowały się w katalogach systemowych dlatego w trakcie instalacji owe pliki nie zostają zapisywane w katalogach systemowych. Zainstalowana w folderze gra posiada pliki zabezpieczone ale ich obsługa jest niemożliwa.

Edited by cali