Skocz do zawartości
Lisik0303

Spadki FPS przy dobrym sprzęcie

Polecane posty

Cześć, ostatnio zaobserwowałem ogromne spadki fps'ów przy grach, które nigdy nie sprawiały problemów mojemu komputerowi, wsyzstko nastało z dnia na dzień. Mianowicie jakieś 3 dni temu chciałem odpalić sobie dzień jak codzień wieczorkiem gta na jakimś z serwerów Rp, fps'y ku mojemu zdziwieniu wyniosły jakieś 45-50 gdzie wcześniej normalnie grałem na 150-170, tak samo jest z innymi grami, rainbow six siege z 200 fps na 55, wiedźmin 3 ustawienia ultra z 90 na 30 ze spadkami.

Mój sprzęt:
Zasilacz silentiumPC vero L2 600W
Dysk HDD Toshiba P300 1TB
RAM G.SKILL. Aegis, DDR4, 16gb 3000MHz, CL16 
Procesor AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz, 16MB, BOX 
Dysk SSD ADATA SU800 128GB SATA3
Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 570 GAMING 8G, 8GB, GDDR5 

Do tego załączam temperatury przy 10 otwartych stronach na chromie, najwyższa temperatura jaką zanotował HW monitor podczas gry to 76 stopni na karcie graficznej i 74 na procesorze podczas gry w r6s, podczas gry w gta 5 to GPU - 68 CPU - 67

temperatury.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Uruchom ustawienia karty Radeon

2) Wejdź w profil "WattMan"

3)  Znajdź Chill (FPS) zaznacz "wyłącz"

Chill (FPS) to jest funkcja oszczędzania energii.

Wyłączenie funkcji Chill (FPS) - nie ogranicza możliwości karty ale umożliwia karcie osiągnięcia maksymalnej wydajności. Maksymalny poziom zużywa sporo energii. Przy grach mniej zaawansowanych graficznie lub o mniejszej skali zużycie mocy jest średnie i tak samo jak energii.

Natomiast dla włączonej funkcji Chill (FPS):

Ustawienia są dwa minimalny (FPS) i maksymalny (FPS) - ręcznie się ustawia stałe wartości ale nie są to wartości optymalnie minimalne czy maksymalne dla wydajności karty graficznej w stosunku do gry. Wartości nie będą zawsze odpowiednie dla każdej gry. Warto się zapoznać z możliwościami karty graficznej dla danej gry żeby ustawić optymalnie wartości. Inaczej większość gier będzie wymagało ciągłych zmian.

Podczas gry włączona opcja Chill (FPS) przekłada się na dwie stałe wartości:

a) w przypadku reakcji urządzeń wskazujących (mysz lub klawiatura) - gra osiąga poziom maksymalny. Gra działa dalej ale FPS wzrasta natychmiast do stałej wartości.

b) w przypadku braku reakcji gracza (stan wstrzymania) - gra osiąga poziom minimalny. Gra dalej działa ale FPS spada natychmiast do stałej wartości.

Oba rozwiązania działają płynnie bez mikro przycięć.

----------------------------------------------------------

Odpowiedź powielona tak samo jak pytanie od tej samej osoby i dla identycznej specyfikacji sprzętowej (osoba zadaje pytanie na kilku forach).

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem sterowniki na nowsze bo nie zauważyłem że wyszły i aktualnie mam +75fps, lecz nadal nie odzyskałem tego co chciałem, taktowanie gpu w grach to 300mhz, dodatkowo pokazuje mi, że 0% wykorzystania gpu. Ktoś kto się zna może mi powiedzieć coś więcej?1284941540_TomClancysRainbowSixSiege2019-7-3-14-4-19.thumb.jpg.2f830e8d4c1761451e30155f269135db.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał. Tylko na 2 z 12 rdzeniach masz turbo boost. Na twoim miejscu zacząłbym od restartu Biosa do ustawień fabrycznych. W czasie włączania się komputera powinna pojawić się informacja, jaki klawisz należy wcisnąć, aby wejść. Zazwyczaj jest to f10, ale nie jest to zasadą. Jak już będziesz w środku, to również powinieneś od razu mieć informację, który klawisz służy do przywrócenia ustawień. Jak się zgubisz lub to nie pomoże-pisz. Spróbuję dalej pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, wszedłem w ustawienia biosa, w których znalazłem opcję "Game Boost" którą postanowiłem włączyć, do tego znalazłem opcję A-XMP, którą również włączyłem. Tak wygląda teraz to wszystko w grze. Nadal nie mam pojęcia dlaczego mam stucka na tych 300mhz na karcie graficznej i pamięci.

Tom Clancy's Rainbow Six® Siege2019-7-4-22-20-12.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Radeon RX 570 GAMING 8G, 8GB, GDDR5 zmiejsza taktowanie rdzenia i pamięci oba do 300 MHz jeśli temperatura przekracza powyżej około 72 stopni. Wartość ta jest wynikiem błędu podczas grania bo taktowanie jest zaniżone na poziomie bezczynności dla pracy biurowej (z poziomu okienek windowsa).
Rozwiązanie:
"Na samym początku odinstaluj podobne programy do wattmana np. msi afterburner, gpuz, AORUS ENGINE.
Gry > Ustawienia globalne > Globalne ustawienia wattman >
Kliknij na przycisk reset w prawym górnym rogu ekranu, następnie:
Przewiń scroolem do Limit zużycia energii > Ustaw na początek 25%
Zastosuj zmiany
Uruchom komputer ponownie, i sprawdź czy zapisały się ustawienia.
Po tej zmianie karta będzie pobierała więcej prądu oraz zwiększy się jej temperatura podczas np. grania.
Jeśli to nie pomoże:
Odinstaluj obecne sterowniki do karty graficznej, następnie uruchom windowsa w trybie awaryjnym:
https://www.youtube.com/watch?v=BRlkgLBaR3s
Odinstaluj pozostałości po sterownikach programem DDU:
https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html
Uruchom komputer ponownie i zainstaluj najnowsze sterowniki." - źródło forum PCLAB
S96wWRH.jpg

Dla poprawy wydajności ale nie dla większego FPS - ustaw  profil w A-XMP na 3200 MHz

 

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2019 o 22:15, Lisik0303 napisał:

Wiele to nie zmieniło

Wynika z tego że chłodzenie jest niewystarczające i obniża taktowanie. Zawsze można wyczyścić, zmienić pastę lub chłodzenie wymienić.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...