Skocz do zawartości
bartosznorbert

[Android] Neverwinter Nights: Enhanced Edition, brak polskich znaków

Polecane posty

Mój problem z Neverwinter: EE na Androidzie polega na tym, że w miejscu polskich znaków pojawiają się różne dziwne symbole, co czyni ją niemal niegrywalną. Gra domyślnie uruchamiała się w języku angielskim, ale udało mi się uzyskać spolszczenie poprzez podmienienie plików z lokalizacją na te z wersji na PC. Gra uruchamia się poprawnie, interfejs i głosy postaci działają, ale problemem są krzaczki w miejscu naszych głosek. Dziwi mnie, że folder z plikami lokalizacji nie zawierał czcione, ale czy da się to jakoś naprawić? Czy jest jakiś sposób na podmienie fontów z wersji angielskiej na taki, który zawierałby także nasze znaczki? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2019 o 17:59, bartosznorbert napisał:

Czy jest jakiś sposób na podmienie fontów z wersji angielskiej na taki, który zawierałby także nasze znaczki?

Gra jest anglojęzyczna posiada własną czcionkę nie zawierające polskich liter diakrytycznych. Spolszczenie wymaga zmiany czcionki nie tylko podmiany tekstu. Przez edycję pliku instalatora (apk) i plików gry (obb). Następnie wymagana ponowna instalacja (zmodyfikowanego apk) i ręczne skopiowanie plików gry (zmodyfikowanych obb razem ze zmienionym patch'em). Niektóre gry wypakowują pliki z obb lub pobierają dodatkowe dane które przechowywane są w ROOT bez ROOTa urządzenia niewiele zrobisz. Zostanie emulator androida do zmian plików. Czasami gra korzysta z wbudowanej w urządzenie czcionki. Urządzenie które nie obsługuje polskiego interfejsu androida to niewiele zrobisz poza zmianą androida na polską wersję.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...