Skocz do zawartości
ubol

Zestaw za ok 2500

Polecane posty

Witam, parę razy szybko i skutecznie mi pomogliście więc raz jeszcze proszę o opinię o mojej konfiguracji, ewentualnie radę co zmienić. Kumpel poprosił mnie o złożenie kompa dla syna. Na całość mamy ok 2500 złotych. 

Młody raczej chciałby zagrać na nowym sprzęcie i z tego co wiem będzie to CS GO, Fortnite, GTA 5, WoT, Wiedźmin 3. 

Kupić trzeba niestety również monitor, więc bardzo ciężko jest mi się zmieścić w budżecie i jest już trochę przekroczony.

Nie przedłużając oto konfiguracja:

CPU - Ryzen 5 2400G - 579

Mobo - Asus Prime B450M-A - 299

Ram - Patriot 16 GB 3200 Mhz Viper (2 x 8 GB) - 379

Dysk SSD - Crucial MX 500 - 500 GB - 299

Zasilacz - Chieftec 600 W GPE 600S - 185

Buda - Cooler Master Masterbox E500L - 159

DVD - LiteOn - 55

Monitor - Acer Nitro VG 240 - 549

Klawa + mysz - Modecom Hammer + MC GM4 - 149

Wiem, że ten Ryzen nie jest demonem prędkości i wydajności od strony graficznej, ale ponieważ musimy kupić też monitor, a budżet już został przekroczony musiałem iść na kompromis i go wybrałem. Jak za parę miesięcy kumpel dozbiera parę stówek to pewnie wrzuci tam jakiegoś RX 560/570.

Wiem też, że ramu jest sporo jak na tanią maszynę, ale ta grafa w procu nie ma swojego i mam nadzieję, że więcej szybszego ramu pomoże.

Zdaję sobie też sprawę, że fabryczne chłodzenie będzie pewnie głośne, ale może wkrótce uda się dorzucić jakiś porządniejszy cooler.

Zasilacza i budy wolałbym nie zmieniać na jakieś SilentiumPC - mam z tym producentem związaną bogatą historię reklamacyjno-zwrotową ;-)

Chciałbym, żeby ta maszyna umożliwiła w przyszłości rozbudowę, bez konieczności wymieniania połowy bebechów.

Aha, sklep pierwszego wyboru to X-Kom.

Co myślicie o takiej konfiguracji? 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/227p1bul2

Płyta główna jest w promocji ze wskazanym procesorem,

SSD można zejść z MX do BX,

Pamięci RAM odrobinę tańsze,

Zasilacz od prawdopodobnie bardziej odpowiedniego producenta. Wskazany przez Ciebie jest za drogi, za mocny i tylko 2 lata gwarancji,

Obudowa, wberw pozorom wydaje się być przywoita i pasuje do zestawu. Kwestia gustu.

 

 

Edytowano przez Daimyo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...