Skocz do zawartości
george173

Rozwiązany: Nowy zestaw w przedziale 4 000 - 5 000 zł (+ monitor i akcesoria)

Polecane posty

  • Cena zestawu:  budżet wynosi od 4000 zł do 5000 zł
  • Co chcę kupić: Cały komputer, monitor 25-27 cali, klawiatura z podświetleniem, myszka, jakieś tanie w miarę dobre słuchawki do grania, 
  • System: we własnym zakresie
  • Sklep: morele.net
  • Zastosowanie: Gry
  • Czy będę podkręcał? Nie.
  • Termin zakupu:  Maj 2019

Witam serdecznie. Prześledziłem kilka podobnych tematów na forum ale żaden mi nie pomógł w wystarczający sposób więc założyłem ten.

Prosiłbym o pomoc w złożeniu zestawu do grania razem z peryferiami. Taki który będzie dobrym sprzętem do gier przynajmniej ze 3 lata.

Komputer będzie dla młodego chłopaka, więc pojemność ogólna dysków nie musi być duża. Żeby się po prostu gry mieściły, żadnych magazynów danych jak filmy muzyka itp. Oczywiście jeśli różnica w cenie nie będzie wielka a w pojemności już tak to wiadomo że lepiej dopłacić do większego dysku.

Dysk pod system i gry oczywiście SSD.

Monitor najlepiej w przedziale  25-27 cali w formacie 16:9.

Preferowałbym procesor Intela i kartę graficzną GeForce.

Obudowa nie musi mieć świecidełek itp. ważne żeby była bardzo przewiewna itp, dodatkowe chłodzenie jeśli potrzebne to również może być.

Komputer nie będzie podkręcany.

Budżet jak już pisałem od 4 do maksymalnie 5 tysięcy złotych polskich.

Jeśli potrzebne jeszcze jakieś informacje to pisać.

Dzięki wszystkim i pozdrawiam.

Edytowano przez george173
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego:

https://www.x-kom.pl/lista/5dwghm6hk

i5 + cooler, 16 GB szybkiego RAM, płyta Z370 pod obsługę szybkich pamięci, RTX 2060, przewiewna buda, SSD 500GB, Do tego mysz, klawiatura, słuchawki i monitor 23.8 na matrycy IPS 75 Hz. 

Większych monitorów nie polecam, bo kiepsko wygląda rozdziałka 1080p powyżej 24 cali, a ekrany 1440p są sporo droższe.

Dałem z X-kom bo dopiero później doczytałem o morelach, ale na morele wiekszosc tych czesci tez powinna byc dostepna.

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanko mam. Ten Intel nie jest za słaby? Ja w komputerze z przed chyba trzech lat mam Intel i5-4460 3.20GHz. Tylko pytam, nie żebym podważał. No i słuchawki naprawdę mogą być dużo tańsze mi się wydaje. Jak będę miał może jutro czas to samemu też coś poszukam w kwestii słuchawek. Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment i5 9400f to solidny procek, od twojego obecnego CPU jest dużo wydajniejszy (chociażby z uwagi 2 rdzeni więcej = 6 rdzeni / 6 wątków). Jakbyś chciał coś lepszego to dopiero i7 8700 (~ 1400 zł) gdzie masz 6 rdzeni i dodatkowo Hyper-Threading, albo i7 9700k (8 rdzeni) ale to już ~1800 zł.

Jest też opcja w postaci AMD Ryzen 5 2600 (~6 rdzeni / 12 wątków) w cenie ~ 700 zł czy nawet Ryzen 7 2700 (8 rdzeni / 12 wątków) w cenie ~ 900 zł. Tylko na ten moment Intel 9400f wypada w grach nieco lepiej, choć w przyszłości może się to nieco zmienić (z uwagi na większą liczbę rdzeni / wątków) w Ryzenach.

Słuchawki muszą mieć mikrofon?

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dokonałem kilku korekt w zestawie zaproponowanym przez Diriana i przeniosłem sobie koszyk na morele.net bo tam już często robiłem zakupy i mam dobre wrażenia. Klawiaturę i myszkę wybrałem tańsze bo chłopak nie wyczuje nawet różnicy podczas gry. Słuchawki też tańsze razem z mikrofonem wybrałem ponieważ od czasu do czasu pogada z kolegami czy to podczas gry czy coś, a osobny mikrofon w jego przypadku mógłby w niedługim czasie nie nadawać się do użytku :)

No więc taki to zestaw, co myślicie?

https://www.morele.net/inventory/info/d9ad9bea/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu płytę z390 i którą dokładnie, no i jeśli chodzi o akcesoria to jest młody chłopak który naprawdę nie widzi i nie słyszy różnicy między takim a lepszym sprzętem. Ale, może mnie przekonasz, więc nie pisz że lepiej nie mówić tylko wal śmiało :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...