Skocz do zawartości
NewJoker

Rage 2 - niska jakość grafiki nawet na Ultra

Polecane posty

Cześć,

kupiłem nową grę Rage 2 na Steam i mam duży kłopot z grafiką. Wszystko ustawione na max (komputer spokojnie spełnia wymagania) a mimo to gra wygląda po prostu fatalnie. Nie oczekuję żadnych wodotrysków, ale na to się po prostu nie da patrzeć. Tekstury są bardzo niskiej jakości a do tego wszystko (nawet broń postaci, która jest na pierwszym planie) jest jakieś mocno rozmazane. Podejrzewałbym kartę graficzną (zwłaszcza, że stwarza ostatnio problemy), ale inne gry wyglądają normalnie. Oczywiście próbowałem zmieniać różne zaawansowane ustawienia, na czele z blurrem. Nic to jednak nie daje. Zaktualizowałem też sterownik karty graficznej do najnowszej wersji (nawet dedykowanej tej grze), ale również bez skutku.

Tak to wygląda w grze (przypominam - ustawienia Ultra):

20190516190816_1.thumb.jpg.b65e8656882ae53a258d8052123acdc1.jpg

20190516191809_1.thumb.jpg.3936d68addd3b73614b068464b4b5bdf.jpg

 

Dane komputera:

- procesor Intel Core i7 4770 3.40 GHz

- płyta główna Gigabyte GA-Z87-HD3

- RAM 16 GB

- karta graficzna GeForce GTX 780 OC ASUS 3GB

- OS: Windows 10


Czy ktoś wie jak to naprawić ? Nie możliwe żeby ta gra była tak brzydka.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wybranej rozdzielczości masz włączoną rozdzielczość adaptacyjną dla zachowania odpowiedniej liczby klatek potrzebną do płynnej rozgrywki wtedy zmniejsza się rozdzielczość.

Rozwiązanie: wyłącz skalę rozdzielczości

Trzy opcje skali rozdzielczości:

1. wyłącz - wybierz tę opcję / zachowanie wybranej rozdzielczości ale możliwy spadek FPS

2. automatycznie - samoczynne dostosowanie / poniżej wybrane opcje dla skali nie mają znaczenia

3. ręcznie - wybór rozmiaru skali minimalnego według  skali procentowej oraz wybór dla zachowania stałej docelowej liczny klatek / opcje umieszczone pod spodem

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wyłączyłem opcję resolution scale, zapewne to ta. Dodatkowo wyłączyłem motion blurr, chromatic aberration, depth of field i soft particles. Natomiast anti-aliasing zmieniłem na FXAA. Pomogło, gra wygląda zdecydowanie lepiej - nie jest już tak rozmyta. Wprawdzie grafika nadal jest raczej średniej jakości, ale może to już kwestia gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...