Skocz do zawartości
Benislaw

Skrzynka ~ 10 000 zł

Polecane posty

Cześć,

- Budżet komputera: 10 000 zł, ale może też być nieco więcej

- Części do kupienia: cała skrzynka

- Czy wliczyć system w cenę: tak

- Zastosowanie komputera: gry

- Preferowany sklep: tutaj zdam się na Wasze opinie, słyszałem, że x-kom jest dobry. Raz zamawiałem przez morele i byłem zadowolony, jednak przez sporą ilość negatywnych opinii nie chcę ryzykować.

- Model posiadanego monitora: LG 34UC88-B (3440x1440)

- Czy sprzęt będzie podkręcany: przy wyborze ostatniego zestawu napisałem, że tak i ostatecznie zestaw nie był podkręcany :) Sam już nie wiem, boję się podkręcania, jednak przy takim zestawie szkoda byłoby nie wykorzystać potencjału, dlatego też zestawy do podkręcania będą mile widziane

- Termin zakupu komputera: czerwiec

- Dodatkowe uwagi: obudowa chciałbym, żeby była minimalistyczna, bez podświetlenia RGB oraz agresywnych kształtów. Chciałbym też by była przestrzenna i posiadała dobrą wentylację. Jeżeli chodzi o kolor, to preferowałbym czarny, szary.

Interesują mnie wyłącznie procesory Intela. Z kart graficznych pomińcie produkty Palita oraz Gainwarda. Zastanawiałem się jeszcze nad chłodzeniem cieczą. Z dysków SSD zainteresowany byłbym już M2jką z większą pojemnością, 512GB. Przydałby się również HDD jako magazyn. Tutaj myślę, że do 1TB w zupełności wystarczy.

 

To tyle, czekam na propozycje :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirian złożył całkiem fajny zestaw. I o ile możesz, to ja bym całkowicie zrezygnował z HDD. Już nawet nie mówię o kwestii wyższej wydajności na rzecz SSD, ale w spoczynku to właśnie chroboczący HDD będzie najgłośniejszym i najbardziej irytującym elementem zestawu, Pomyśl o tym, wiem co mówię ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 16 GB za 799 zł (nawet 3600 MHz) to przesada. Można kupić trochę wolniejsze pamięci 350 zł taniej: https://www.morele.net/pamiec-hyperx-predator-ddr4-16-gb-3333mhz-cl16-hx433c16pb3k2-16-774213/ i tę kasę dorzuciłbym do AiO: https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-nzxt-kraken-x62-v-2-rl-krx62-02-977446/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Myślę, że zdecyduję się na ten zestaw. Zostaję przy ramach 3600MHz. Czytałem, że dzisiaj ramy robią różnicę, zwłaszcza po podkręceniu. O chłodzeniu wodnym już kiedyś czytałem. Na pewno od strony wizualnej prezentuje się lepiej od Noctuy, chociaż muszę przyznać, że odświeżona wersja NH-D15 też mi się podoba. Wracając jeszcze do chłodzenia wodnego. Ogólnie ma pozytywne opinie, jednak czytałem, że zdarzają się awarie pompki i samo w sobie jest głośniejsze od Noctuy, także wybieram jednak pewniejsze chłodzenie powietrzem, tym bardziej, że nie ma dużych różnic w temperaturach. Swoją drogą, jeżeli ktoś z was korzysta/korzystał z chłodzenia NZXT, to mógłby opisać swoje wrażenia. Reszta pozostaje bez zmian, zastanawiam się jeszcze nad ASUSem ROG STRIX 2080. W testach wydajności jest najlepszy, ma największe możliwości podkręcania oraz jest stosunkowo cichy. Pytanie tylko, czy dla mimo wszystko kilku klatek więcej, warto dopłacić te kilka stówek. Karta też pobiera więcej mocy i jest większa od Gigabyte'a. Co o tym myślicie? Domyślam się, że przy tak przestrzennej obudowie nie będzie problemu ze zmieszczeniem karty? A jak miałaby się sytuacja z poborem mocy i zasilaczem?

Jeszcze jedno, orientujecie się czy X-KOM podejmuje się podkręcania i jak wygląda złożenie komputera, czy zestawy składane są estetycznie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z Krakena nie używam, ale montowałem bodajże 3 zestawy z jego użyciem. Jak na AIO to jest dość ciche. Praca pompy jest delikatnie słyszalna no bo tego nie da się uniknąć, ale nie ma tragedii, ogólnie to bardzo dobre i dopracowane AIO.

Do karty Asusa moim zdaniem nie warto dopłacać, za duża różnica w cenie. Ale jak chcesz kręcić kartę to zerknij może na Palita - https://www.x-kom.pl/p/462385-karta-graficzna-nvidia-palit-geforce-rtx-2080-gamerock-8gb-gddr6.html - według Guru3D, kręci się nawet minimalnie lepiej od Asus Strix. Chłodzenie też ma bardzo dobre.

Odnośnie zestawu to obecnie dorzuciłbym 30 zł do zasilacza 750W skoro taka mała różnica w cenie - https://www.x-kom.pl/p/399232-zasilacz-do-komputera-seasonic-750w-focus-plus-80-plus-gold-box.html - zawsze nieco później będzie załączać się wentylator.

Drugiego SSD można z kolei podmienić na https://www.x-kom.pl/p/461047-dysk-ssd-adata-1tb-m2-pcie-xpg-sx6000-pro.html - skoro jest tańszy od MX500 na SATA, to nawet nie ma się co zastanawiać.

Na montaż w X-Kom raczej się specjalnie nie narzeka, znajomi zamawiali i było w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odświeżam temat, ponieważ wstrzymałem się z zakupem w oczekiwaniu na serię Super. W przypadku 2080tki przyrost mocy jest nieznaczny. Przeglądając ponownie benchmarki oraz ofertę stwierdziłem, że byłbym w stanie zdecydować się na 2080ti. Zainteresował mnie model Gigabyte Gaming OC przede wszystkim ze względu na niższą cenę oraz ogólne osiągi. Który z modeli 2080ti moglibyście mi polecić? Czytałem trochę o awaryjności tych modeli i zastanawiam się jeszcze nad zakupem. Rozumiem, że 650W od Seasonica wystarczy do tej karty, czy dla spokoju lepiej kupić wersję 750W?

Mam jeszcze pytanie co do chłodzenia. Aktualnie w XKOM brakło ramów Kingston HyperX DDR4 3600Mhz i zaproponowano mi Corsair Dominator Platinum. Muszę przyznać, że podobają mi się i chciałbym je wyeksponować w obudowie. Czy z chłodzeniem Noctua NH D15S będzie to możliwe? Jeżeli nie, to czy jest chłodzenie o podobnych osiągach, które dałoby taką możliwość? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy warto dopłacać do RTX 2080 Ti, moim zdaniem lepiej wziąć RTX 2080 Super i zrobić podmiankę na coś z nowej generacji za te ~ 2 lata. Chyba, że celujesz w najwyższą wydajność w twojej rozdzielczości, to wtedy dopłata ma uzasadnienie.

Gigabyte Gaming jest bardzo ok. 

RAM powinien wejść pod Noctua, najwyżej będzie trzeba przesunąć trochę wentylator do góry albo zmienić jego położenie:

images?q=tbn:ANd9GcRBB1N48jmrhXXVFN5_N-J

Inna sprawa, że jakbym miał płacić tyle za NH-D15, to już wolałbym dorzucić do Krakena X62. Tym bardziej, jesli chcesz eksponować RAM - z AIO będzie to wyglądać dużo ciekawiej, bo z Noctua ten wielki radiator jednak psuje efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Ostatecznie zdecydowałem się na chłodzenie powietrzem ze względu na niezawodność.

Poniżej przesyłam link do zestawu. Chciałbym, żebyście zweryfikowali, czy wszystko jest w porządku przed dokonaniem zakupu :)

https://www.x-kom.pl/lista/uf2b1xr6g

EDIT: Nie wkradł się błąd w promocji na Wolfenstein'a oraz Control? Ostatnio jak tworzyłem listę, to nabijało 0,01 zł, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Edytowano przez Benislaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wrzucisz części do koszyka, to te kody się przecenią na 1 grosz - przy udostępnianiu koszyka wskakuje taka cena.

Jeśli jeszcze nie zamowiles, to mozesz podmienic systemowy SSD na https://www.x-kom.pl/p/490090-dysk-ssd-pny-500gb-m2-pcie-nvme-xlr8-cs3030.html - ma nowszy kontroler i powinien się mniej grzać. Wydajnościowo będzie podobnie do SX8200 Pro.

Z coolerów powietrznych rozważ jeszcze https://www.x-kom.pl/p/340303-chlodzenie-procesora-thermalright-macho-le-grande.html - nie zachodzi tak mocno na sloty jak Noctua, a powinien być wydajniejszy od NH-D15S z pojedynczym wentylem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...