Skocz do zawartości
korniszonek123500

Przenoszenie systemu operacyjnego

Polecane posty

Cześć wszystkim, mam nadzieję, że wybrałem dobrą kategorię, ale mniejsza o to. Mam pytanie otóż nowy komputer przychodzi mi na początku następnego tygodnia i chciałbym przenieść system operacyjny ze starego komputera na nowy i tutaj nasuwa się moje pytanie czy wystarczy, że wyjmę dysk ssd z systemem ze starego komputera i podepnę go do nowego czy może powinien zrobić coś całkowicie innego? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W części przypadków wystarczy przenieść SSD i będzie działać, a w części komp się nie uruchomi. Żeby mieć pewność, że system się uruchomi należy go do tego przygotować za pomocą narzędzia Sysprep. Po przeniesieniu trzeba ponownie aktywować system (tu wchodzą wszelkie ograniczenia dotyczące licencji Windowsa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sevard napisał:

W części przypadków wystarczy przenieść SSD i będzie działać, a w części komp się nie uruchomi. Żeby mieć pewność, że system się uruchomi należy go do tego przygotować za pomocą narzędzia Sysprep.

Cała procedura przydaje się żeby programy działały bez ponownej ich instalacji (niektóre mogą nie działać np gra anno (????) miała zabezpieczenie z SID)

2 godziny temu, Sevard napisał:

Po przeniesieniu trzeba ponownie aktywować system (tu wchodzą wszelkie ograniczenia dotyczące licencji Windowsa).

Wymaga użycia innego klucza jeśli system posiada licencje OEM. Przy wersji retail-box ponowna aktywacja i wpisanie tego samego klucza systemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...