Jump to content
Sign in to follow this  
lysywujek

Rynek używanych gier PC leży i kwiczy?

Recommended Posts

Cześć. 

Chcę poruszyć  taki temat, otóż od kilku ostatnich lat zauważyłem, że praktycznie niemożliwym jest sprzedanie gry używanej PC np. na Allegro (chyba, że za "piątkę"). Kupuję gry jako nowe czy to w pudełku czy cyfrowe, potem wystawiam na sprzedaż i nic. Czasami nawet na kup teraz zrobię 19,99zł za kilka gier na jednym koncie steam i sprzedać nie mogę. Dzisiaj przykładowo sprzedały mi się na licytacji między innymi COD WWII z Season passem + Wolfenstein II + Evil Within 2 + Hellblade + Shadow Warrior II i jeszcze parę innych mniejszych tytułów (na jednym koncie steam) za 30zł :O :O :O Jak to u Was jest, ludzie już nie kupują używanych gier na PC czy co???

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 30.04.2019 o 10:19, SilentBob napisał:

Handlowanie kontami Steam jest zabronione przez regulamin Steama.

Tak owszem ale nie zabronione jest prawnie , a wręcz według orzecznictwa ETS jest prawem konsumenckim . Czyli tu powstaje taka sprzeczna sytuacja  iż to raczej warunki steam i innych sklepów cyfrowych są sprzeczne z prawem , a regulaminy sklepów cyfrowych powinny zostać niezwłocznie zmienione 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam wolę zawsze kupować gry ze sklepu niż od osoby prywatnej bo wtedy mam gwarancję, że dostanę to co kupiłem a nie jakieś dostępy do kont czy konieczność udostępnienia swojego konta sprzedającemu by aktywował grę. Jedna uważam, że dystrybucja cyfrowa wymaga obecnie dopracowania. Według prawa powinienem móc odsprzedać innej osobie kupiony przez siebie produkt. Jak wiemy w wypadku wersji elektronicznych jest to niemożliwe a i kupując fizyczny egzemplarz też nie sprzeda się tego samego bo klucz został wykorzystany. Najlepiej by było gdyby była możliwość dezaktywowania gry na swoim koncie tak by można ją było przekazać komuś innemu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...