Skocz do zawartości
lysywujek

Rynek używanych gier PC leży i kwiczy?

Polecane posty

Cześć. 

Chcę poruszyć  taki temat, otóż od kilku ostatnich lat zauważyłem, że praktycznie niemożliwym jest sprzedanie gry używanej PC np. na Allegro (chyba, że za "piątkę"). Kupuję gry jako nowe czy to w pudełku czy cyfrowe, potem wystawiam na sprzedaż i nic. Czasami nawet na kup teraz zrobię 19,99zł za kilka gier na jednym koncie steam i sprzedać nie mogę. Dzisiaj przykładowo sprzedały mi się na licytacji między innymi COD WWII z Season passem + Wolfenstein II + Evil Within 2 + Hellblade + Shadow Warrior II i jeszcze parę innych mniejszych tytułów (na jednym koncie steam) za 30zł :O :O :O Jak to u Was jest, ludzie już nie kupują używanych gier na PC czy co???

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2019 o 10:19, SilentBob napisał:

Handlowanie kontami Steam jest zabronione przez regulamin Steama.

Tak owszem ale nie zabronione jest prawnie , a wręcz według orzecznictwa ETS jest prawem konsumenckim . Czyli tu powstaje taka sprzeczna sytuacja  iż to raczej warunki steam i innych sklepów cyfrowych są sprzeczne z prawem , a regulaminy sklepów cyfrowych powinny zostać niezwłocznie zmienione 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę zawsze kupować gry ze sklepu niż od osoby prywatnej bo wtedy mam gwarancję, że dostanę to co kupiłem a nie jakieś dostępy do kont czy konieczność udostępnienia swojego konta sprzedającemu by aktywował grę. Jedna uważam, że dystrybucja cyfrowa wymaga obecnie dopracowania. Według prawa powinienem móc odsprzedać innej osobie kupiony przez siebie produkt. Jak wiemy w wypadku wersji elektronicznych jest to niemożliwe a i kupując fizyczny egzemplarz też nie sprzeda się tego samego bo klucz został wykorzystany. Najlepiej by było gdyby była możliwość dezaktywowania gry na swoim koncie tak by można ją było przekazać komuś innemu. 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SunsofDay Tylko wystarczyć postraszyć ich sądem i z Valve to już inna rozmowa. Bo jak najbardziej można wyznaczyć spadkobierców do swojego konta na Steamie lub innego typu platform, Valve nie angażuję się się procesy i idzie w takim przypadku pogrożenia dochodzenia swoich spraw w sądzie na rękę.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...