Skocz do zawartości
daxan

Zasilacz do ~200 zł

Polecane posty

Cześć wszystkim,

chciałbym się dopytać czy dobrze myślę. Czas spowodował, że muszę wymienić poczciwego OCZ StealthXStream 2 500W na coś innego, bo ten już nie daje rady  (pc sie wywala np. podczas dużego obciążenia + odkurzania, sprawdzone - winowajca jest psu). Komputer, w którym pracuje, to i5 4460, GTX 960 od Palita, jakieś 16gb + 2 wentylatory na obudowie. Nic tam nie było kręcone. Zastanawiałem się, aby kupić teraz SilentiumPC Vero L2 600W. Warto, ew. będzie jakiś zapas na przyszłość?

Wesołych Świąt i dziękuję za pomoc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2019 o 17:22, daxan napisał:

(pc sie wywala np. podczas dużego obciążenia + odkurzania, sprawdzone - winowajca jest psu)

Może lepiej wymienić wentylator w zasilaczu skoro przy pełnym obciążeniu jest mniej efektywny to wraz ze wzrostem temperatury.

Jak masz podpięty komputer i odkurzacz do tej samej listwy to może być wina przewodów elektrycznych połączonych z gniazdkiem lub brak uziemienia (oddziaływanie elektrostatyczne przy dużym poborze mocy) ewentualnie listwa jest zużyta (przepalona)

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cali możliwe odnośnie samego zasilacza i wentylatora, ale nie mam jak tego aktualnie sprawdzić czy wymienić, a działać musi jak najszybciej. Jednak spróbuje coś ogarnąć później w tym temacie.

Odkurzacz jest podpięty w innym pokoju. Listwa nówka z zabezpieczeniami, kabel też spoko. Do testów wykorzystałem swój główny zasilacz - SPC Supremo L2 550W - i leciało bez problemów, więc upatruję problem w samym zasilaczu i przegrzewaniu się (chociaż go przedmuchałem, ale bez efektów).

@topic: Kupię zatem be quiet system power 500W. Dzięki za podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...