Skocz do zawartości
krzysiexx04

Dziwne zachowanie komputera

Polecane posty

Witam Serdecznie,

Przejdę może od razu do rzeczy, bo nie wiem jak zacząć. W dniu wczorajszym zamontowałem w swoim PC kartę sieciową: https://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-pce-ac56-pci-e-802-11ac-90ig00k0-bm0000-714812/. Odpaliłem kompa - działa. Prędkości mało zadowalające jakieś 70Mb/s przy necie od UPC 300Mb/s. Postanowiłem więc, że poszukam i zainstaluje sterowniki i jakiś utility bezpośrednio ze strony ASUS'a. Wszedłem więc na ich stronę i ściągnąłem opcję pierwszą z góry. https://www.asus.com/pl/Networking/PCEAC56/HelpDesk_Download/ (Windows 10 64 Bit). Zainstalowane (wybrana opcja przy instalacji to Utility i Driver - można było wybrać opcje samych sterów). Okazało się, że sam program Utility jest jakiś badziewny i mało stabilny bo nie umiał się połączyć z siecią. Łącząc się bezpośrednio przez Windowsa wszystko szło jak po maśle. Utility wieszało nawet kompa tak, że wymagany był reset - paździerz straszny. Sterowniki od karty, mimo wszystko pomogły i tak miałem jakieś 270Mb/s. Zamknąłem temat, jako że przez windowsa działało, zrelaksowałem się przy Anno i po moim relaksie wpadłem na głupi pomysł, odinstalowałem utility i przy okazji odinstalowały się sterowniki Ausowe razem z Utility. Stwierdziłem, że no trudno zainstaluje jeszcze raz, ale tym razem same sterowniki (poza tym wciąż są sterowniki windowsowe). Zrobiłem restart i jakież wielkie było moje dziwnie, że mój komputer dostał padaczki. Objawiało się to tym, że komputer w trakcie włączania, restartuje się kilkukrotnie, raz wskoczyła naprawa systemu, czasami wiesza się w momencie wczytywania Windowsa i jak się zwiesi to nawet przycisku resetu nie pomaga tylko trzeba odciąć mu zasilanie. Oczywiście jak wyjmę kartę, to komputer się uruchamia poprawnie z tego co pamiętam.


To chyba cała historia z tego co pamiętam.
Pewnie czeka mnie trochę kombinowania, albo format C. xd

Jest mi w stanie ktoś powiedzieć co tu się odjaniepawliło?! 

Mój PC:
 

Płyta główna Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3, Z97
Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis XE1236 (SPC099)
Procesor Intel Core i5-4690K, 3.5GHz
Pamięć Team Group Vulcan Series, DDR3, 16 GB,2400MHz, CL11 
Karta graficzna Asus GeForce GTX 1070 ROG 8GB GDDR5

Zasilacz Antec True Power Classic 550W
Karta dźwiękowa Asus Xonar RoG Phoebus Solo Gamer 7.1 – PCIe
Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM
Dysk SSD Crucial MX100 256GB SATA3

Z góry dzięki za pomoc i wyjaśnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odinstalowaniu sterowników od karty sieciowej i uruchomieniu ponownym komputera karta sieciowa została ponownie zainstalowana z innymi sterownikami domyślnymi systemu windows. Niezgodność sterowników z kartą sieciową powoduje niestabilność systemu windows co jest przyczyną w przypadku kart sieciowych ASUSa regułą. Ponownie zainstaluj zgodne sterowniki dla tej karty aby system działał prawidłowo i stabilnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Skoro system zainstalował domyślne sterownik dla tej kart przy użyciu Windowsa, to chyba komputer powinien działać tak samo jak przed pierwszą instalacją sterowników od Asusa? Czy się mylę? Poza tym, instalowałem sterowniki od Asus ponownie i dalej to samo. Zrobiłem format dysku systemowego i dalej to samo. Komputer wywalał blue screena "Machine check exception przy wczytywaniu systemu, restartował się w kółko, diagnozował i próbował nieskutecznie naprawiać system - nic nie przyniosło pożądanych rezultatów. Karta była podłączona po inny PCI-E, pod którym normalnie działa karta dźwiekowa Asusa i też to nic nie dało. Karta dźwiekowa była podłączona też pod to PCI'E, pod które podłączałem karte sieciową i dźwiekówka działa bez problemu, tak samo komputer/system.

Zaczyna mi brakować pomysłów jak dalej ciągnąć ten temat.  Zaczynam się zastanawiać czy karta sama w sobie nie jest wadliwa albo czy mój komputer nie ma na nią jakiegoś "uczulenia".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Asusa wynika że karta sieciowa działa na zasadzie plug n play i nie wymaga instalacji sterowników. System sam zaktualizuje sterowniki z Windows Update w systemie windows 10.

Możliwe że Utilities jest dla starszych wersji systemu windows. Utilities jest to aplikacja ze sterownikiem i po usunięciu aplikacji pozostał sterownik który jest przywracany ten niecertyfikowany dla systemu windows 10 i być może jest niezgodny z tym systemem.

W menedżerze urządzeń włącz ukryte sterowniki i odinstaluj te od karty Asusa a następnie uaktualnij te od microsoftu przy ręcznym wybraniu sterownika.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...