Skocz do zawartości
nomadsoul

Epic Games Store alternatywą dla Steam??

Epic Games Store alternatywą dla Steam??  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Epic Games Store alternatywą dla Steam??

    • Epic Games Store
      1
    • Steam
      5
    • GOG
      2
    • Dalej męczę się z GFWL
      0
    • muve, 3kropki, gmg, gamersgate, nuuvem itp
      0
    • keyshopy
      0
    • pudełka
      0
    • konsole
      1
    • planszówki
      0
    • dziecko mi płacze
      1


Polecane posty

Jakiś czas temu na rynku cyfrowej dystrybucji pojawił się nowy gracz - Epic Games Store.

Według zwolenników zbawca rynku PC, przeciwnik monopolu Steam, przyjaciel deweloperów i alternatywa dla graczy.

Według przeciwników - nosiciel zarazy konsolowej eksluzywności tytułów, chiński szpieg i zwiastun złych praktyk wydawniczych.

Czy Steam jest monopolistą na rynku PC??

Czy potrzebna jest konkurencja na zasadzie wyłączności, nawet tylko tymczasowej na rynku PC?

Czy dobro developera należy stawiać ponad dobro gracza-konsumenta?

Czy Steam naprawdę nie miał nigdy konkurencji?

Czy EGS to tylko samo zło?

Ile tak naprawę mamy launcherów?

Czy większość graczy PC jest dupkami, czy bojownikami o prawa konsumenta?

Pad czy mysz +klawiatura?

Pepsi czy Coca cola?

Pudełko czy cyfra?

Quake czy Unreal?

Konsola czy PC?

Steam, Epic czy może inny sklep lub keyshop?

Tylko kulturalnie proszę.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rozsądną alternatywą jest gog, wszystkie produkcje w przeciwieństwie do Steama mają zapisy w chmurze, w dodatku launcher jest opcjonalny, możemy daną grę pobrać w wersji drm-free. No i zdecydowanie lepsza selekcja jakościowa tytułów, na Steamie więcej gier mam już zaznaczonych w ignorowanych niż obserwowane. 

Tak poza tym EpicStore może poważnie namieszać na rynku cyfrowej dystrybucji, gry są coraz droższe w produkcji, więc nic dziwnego, że coraz więcej większych wydawców idzie do Epica. Jak dodamy porty z konsol na PC to już się robi ciekawie.

  • Like 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Epic nie chce już dopłacać do gier
2) Epic ma już dość krytyki graczy wobec sklepu i twórców gier
3) Prośba do Valve żeby zrezygnowali z marży i wyjść z twarzą - żeby miały sens działania Epica
4) Valve zbiera dobre opinie od graczy i nic sobie nie robi z działań Epica
5) dłuższa perspektywa przy braku reakcji Valve wykończy Epic
6) Valve mało traci na sprzedaży ale zyskuje wobec graczy więcej

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zakupy na Epic Games Store za mną szybko, co mi się rzuciło w oczy przy dokonywaniu zapłaty to brak koszyka zakupów! To już są po prostu jaja, żeby nie było tak podstawowej opcji w sklepie dystrybucji cyfrowej. Na szczęście nabycie Heavy Rain, Beyond Two Souls oraz Shadow Complex Remastered proces weryfikacji kupna tytułów przebiega szybciej od Steama, tj. szybciej aplikacja Epica się wyrabia.  Wystarczy ustawić na początek opcję płatności domyślną i już nie musimy za każdym razem logować się z paypal.

A, właśnie mamy trzy opcje płatności, tj. karta kredytowa, paypal oraz paysecard, przy czym przy logowaniu się do serwisu paypal wymaga przypisania karty kredytowej. Bez sensu rozwiązanie, dobrze, że mam taką kartą, zaś przy płatnościach ściąga mi z portfela serwisu paypal, a nie z karty. 

Edytowano przez goliat
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba  sklepy się świetnie "uzupełniają" w ramach konkurencji Epic nie jest w moim przekonaniu alternatywą dla steam ani odwrotnie też 

nie jest  czym więcej sklepów cyfrowych tym lepiej dla konsumentów.

Jeśli chodzi zaś o gry w pudełkach to w mojej opinii sklepy cyfrowe znacząco wpłyną na znaczenie gier pudełkowych na rynku  ale w moim przekonaniu gry cyfrowe nie wyprą  gier pudełkowych choć pewnym jest to iż ich znaczenie dla branży zmaleje , a gry pudełkowe staną się swego rodzaju exclusivami  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zapomniałem o tym temacie.

Co na pewno można zaliczyć EGS na plus to ściągnięcie na PC gier dostępnych tylko na konsoli Sony, oraz to że poraz pierwszy od dawna kupiłem wersję Pudełkową.

Nie zrobiłem tego dlatego że "Epic ZŁO" tylko dlatego że była prawie połowę tańsza 2 miesiące po premierze.

5 godzin temu, Monster11 napisał:

nie jest  czym więcej sklepów cyfrowych tym lepiej dla konsumentów.

Tak jest, ale nie w tym wypadku, jest lepiej kiedy wiele sklepów oferuje ten sam produkt walcząc o klienta ceną lub ciekawym programem lojalnościowym.

W przypadku tytułów na wyłączność coś takiego nie istnieje.

Obecnie EGS jest alternatywą wyłącznie dla wydawców - na zasadzie inny dodatkowy DRM niż Steam. I możliwość dłuższego utrzymania wyższej ceny gry, bo nie ma walki o klienta innych sprzedawców.

A co do podziału zysków - cały czas się mówi że Steam zabiera 18% więcej niż EPIC i czy nie mógł by także brać dla siebie tylko 12 procent. Pewnie by mógł, tylko czy ktokolwiek zrezygnował by z 60% swoich dochodów i dalej pracował tak samo?

Zastanawia mnie jedna rzecz, czy gdyby Valve poszło w ślady Epic i zgodziło się na podział zysków 88/12 ale na zasadzie wyłączności jak Epic, to czy skorzystałby na tym ktokolwiek poza wydawcami.

I jeszcze jedno, ciekawe jak wygląda podział zysków Deweloper/Wydawca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2020/12/18 o PM10点48分, Arlekin napisał:

Wie ktoś może jakie są warunki by można było zwrócić grę w sklepie Epica? Rozumiem, że nie można przekroczyć określonego czasu w grze ale ile on wynosi? Nie mogę znaleźć tej informacji.

Wszystkie gry są dostępne do bezwarunkowego zwrotu pieniędzy w ciągu 14 dni od zakupu. Czas gry nie może jednak przekraczać 2 godzin. Jeśli gra zostanie zablokowana lub jeśli narusza Warunki korzystania z usługi gry, gra nie może zostać zwrócona.

Edytowano przez SunsofDay
Zniekształcone
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...