Jump to content
Sign in to follow this  
Debosy

Pomoc w doborze sprzętu komputerowego.

Recommended Posts

Cześć, 

Po sześciu latach mój PC musi w końcu przejść na emeryturę, co prawda nadal daję radę ale już niestety raczej na średnich detalach.

Razem z moim znajomym wybraliśmy takie oto podzespoły:

https://www.x-kom.pl/lista/froftwh8v

Chciałbym się od was dowiedzieć czy trzyma się to kupy czy podzespoły nie będą się "gryźć" i co ewentualnie zmienić.

- Chciałbym na ten interes poświęcić nie więcej jak 6000 zł.

- Z grafiki celuję tylko w radeony.

- Preferuje raczej standardowe chłodzenie.

- Jeśli składacie coś to w miera możliwości prosiłbym o składanie na X-kom. Z morelami mam masakrycznie złe doświadczenia.

Za wszelkie rady i propozycje oczywiście bardzo dziekuję. :)

1. Procesor będzie podkręcany?

2. Czemu tylko w Radeony? Kupno Vegi 56 za 2300 zł to po prostu głupota... Za 1650 zł masz RTX 2060 - kartę o zbliżonej wydajności. Za 2300 zł masz RTX 2070, kartę o ~ 30% wydajniejszą (!) od Vegi 56... Jak kupować V

3. Dysk 256 GB ci wystarczy?

51 minut temu, Dirian napisał:

1. Procesor będzie podkręcany?

2. Czemu tylko w Radeony? Kupno Vegi 56 za 2300 zł to po prostu głupota... Za 1650 zł masz RTX 2060 - kartę o zbliżonej wydajności. Za 2300 zł masz RTX 2070, kartę o ~ 30% wydajniejszą (!) od Vegi 56... Jak kupować V

3. Dysk 256 GB ci wystarczy?

1. Nie będę podkręcał sprzętu.

2. Faktycznie pomyślę nad tym RTX'em, nie za bardzo może zdawałem sobie sprawy z nieopłacalności Vegi. RTX 2070 brzmi OK.

3. SSD przeznaczony jest na dysk systemowy. Resztę wezmę z obecnej maszyny. Co prawda są to dyski HDD, 500 gb i 2 tb. Troche drogo chyba wyjdzie jeśli będę chciał skompensować ta przestrzeń dyskowa w SSD, przynajmniej na razie. 

Edited by Debosy

Widziałbym to tak:

https://www.x-kom.pl/lista/ng654qi7r

- skoro nie kręcisz, to i5 9600k jest bez sensu - weź i7 8700 który ma więcej wątków więc starczy na dłużej.

- jak to PC do grania, to wolałbym na razie 16 GB RAM - spokojnie starczy, a dokupić nie problem. Dałem też szybsze kości, bo im szybsze, tym lepiej.

- sporo porządniejszy zasilacz z 10-letnią gwarancją

- większy SSD i dużo szybszy

Co z obudową?

Kod na grę i ten Intel Optane są gratis, przecenią się na 1 grosz jak dodasz wszystko do koszyka.

• Thanks 1

Obudowe również będę brał. Sugestie mile widziane.

Czy przy zajętych 2 slotach M2 przez te SSD'ki nie bedzie problemów z podpieciem jeszcze dwoch HDD?

Bo slyszalem ze przy zajetych portach PCI i M2, ilosc portów sata do wykorzystania moze byc ograniczona... 

Edited by Debosy

Dziekuję panowie. Myślę że to co przygotował Dirian mnie przekonuje. Obudowa też mi pasuje do tego zestawu, więc chyba zamówię ten komplet.