Skocz do zawartości
TokaMXoa

Monitor do ~1700zł (1440p/27"/144hz)

Polecane posty

Witam.
27 calowy monitor FHD z matrycą TN powoli zaczyna mnie męczyć, więc czas poszukać czegoś z większą gęstością pikseli i ładniejszymi kolorkami.

 

Cena: 1700zł to górna granica

Miejsce kupna: najlepiej x-kom, Morele lub Media Expert (jeżeli byłaby możliwość sprowadzenia monitora do konkretnego sklepu)

Zastosowanie: głównie gry singleplayer/coop, UI design i grafika 3D (amatorsko), szeroko pojęta praca biurowa

Termin zakupu: może być nawet w następnym tygodniu (chyba, że zbliżają się jakieś premiery nowych monitorów)

Dodatkowe uwagi:

- przyznam się, że do wczoraj w ogóle nie uwzględniałem możliwości kupna ekranu zakrzywionego, jednak po zapoznaniu się z tematem jestem jak najbardziej otwarty na propozycje w tej kwestii

- rozdzielczość 1440p to kwestia obowiązkowa, podobnie 27 cali, które uważam za optymalne zarówno dla oczu, jak i do rozmiaru mojego biurka

- proporcje raczej 16:9. Nie wiem czy jestem gotowy na ultrawide

- matryca IPS lub VA

- 120hz+

- obsługa Freesync z możliwością współpracowania z kartami Nvidii (obecnie mam RX 480 8GB, jednak w w przeciągu roku prawdopodobnie zmienię kartę na coś od zielonych)

 

Na ten moment znalazłem 2 monitory, które spełniają znaczną część moich warunków: Acer Nitro VG270UPBMIIPX i Samsung C27JG50QQUX Curved (z czego ten drugi niestety nie obsługuje Freesync). Czy ktoś ma doświadczenia z wyżej wymienionymi monitorami? Może jakieś inne propozycje?

 

Jak zwykle będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na FS, to wybór z tych dwóch opcji zdaje się być oczywisty. Nie znajdziesz niczego lepszego w tym budżecie. Gdybyś jednak tego FS nie potrzebował to LC27JG50QQUXEN byłby lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza, jeżeli korzystałbyś z monitora nie tylko do gier, a pewnie tak właśnie byłoby - lepsze kolory. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Acer ED273URPBIDPX wygląda w porządku, na ten moment wysuwa się na prowadzenie (cena zachęca, a jeżeli zakrzywiony ekran nie spełni moich oczekiwań zawsze mogę skorzystać z możliwości zwrotu).

Wiem, ze czas reakcji to zazwyczaj chwyt marketingowy, ale 4ms trochę mnie intryguje w tym przypadku. Graczem zawodowym nigdy nie byłem i nie będę, więc przy okazjonalnym odpaleniu R6:Siege czy innego Battlefielda nie powinno być problemu.

W internecie można spotkać się jeszcze z opinią, że przesiadając się na 21:9 nie ma już powrotu, ale w tym przedziale cenowym raczej nie znajdę niczego do moich zastosowań (inna sprawa to gęstość pikseli, na której mi jednak zależy).

Na początku tygodnia edytuję ten komentarz i dam znać, czy zamówiłem zakrzywionego Acera czy może znalazłem coś innego i wtedy poproszę o zamknięcie tematu.

Dzięki wielkie za propozycje.

 

Edit: Zgodnie z tym co napisałem wcześniej- od kilku dni jestem posiadaczem Acer ED273URPBIDPX i na ten moment jestem bardzo zadowolony, zakrzywienie to fajna sprawa a kolory są znacznie lepsze niż w mojej starej Iiyamie (musiałem tylko zakosić kabel DP od współlokatora, bo w zestawie był tylko DVI obsługujący 60hz). Temat można zamknąć.

Edytowano przez TokaMXoa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, soldi napisał:

Bardzo dobry ekran, choć jak jesteś jakimś pro graczem w CS'a czy coś, to nie jest to możliwie najszybsza matryca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2019 o 08:45, Dirian napisał:

Bardzo dobry ekran, choć jak jesteś jakimś pro graczem w CS'a czy coś, to nie jest to możliwie najszybsza matryca.

Czas reakcji 1 ms

Częstotliwość odświeżania 144 Hz

W CS GO w zupełności wystarczy można powiedzieć że to średnio technologiczny pułap monitorów graczy CS GO choć nie najliczniejszy.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli, że jak ktoś szuka typowego monitora pod CS'a, to są lepsze monitory w tej kwestii - na szybszych matrycach TN. Do "domowego" grania w strzelanki MSI oczywiście jak najbardziej będzie się dobrze spisywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...