Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maverick69

Problem z aktuualizacją BIOS oraz freezy systemu

Polecane posty

Hej, niedawno kupiłem zestaw i7 9700k, gigabyte z390 gaming x oraz msi armor rtx 2070. Zainstalowałem system, sterowniki (wszystko oczywiście najnowsze wersje) lecz nie mogę zaktualizować biosu. Po pobraniu instalatora ze strony producenta i jego uruchomieniu blokuje go smart screen, klikam uruchom mimo to i dostaje komunikat że mam nieodpowiednią wersję systemu windows i żebym pobrał wersję dla win 10 x64, co oczywiście zrobiłem. Sterownik dobry, system tez sie zgadza lecz program twierdzi że mam zły system.

 

Druga sprawa to losowe freezy. Co jakiś czas system się zawiesza i jedyne co mogę zrobić to ruszać kursorem. Czasami odwiesi się po minucie a czasami po hard resecie. Macie jakieś pomysły? Czy freezy i spadki płynności systemu mogą mieć coś wspólnego ze starym biosem? 

 

PS zasilanie CPU na płycie ma 8 plus 6 pinów, ja mam podpiete tylko 8 bo mój zasilacz nie ma tyle kości do cpu (bequiet! 600W). Nie jest to raczej przyczyną problemu zacinania bo BFV, Anthem czy Tomb Raider smigają na ultra, a nie mam zadnego komunikatu o zasilaniu. 

Po południu postaram się zrobić OCCT, SMART i może memtest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj aktualizację z pominięciem systemu windows. Pendrive USB sformatowany na Fat32 z skopiowanym uaktualnieniem. Podłączenie pod USB pendrive -> restart komputera -> wejście w bios -> zakładka uaktualnienia biosu -> wybór dysku (pendrive) -> zatwierdzenie i gotowe.

2 godziny temu, Maverick69 napisał:

Czy freezy i spadki płynności systemu mogą mieć coś wspólnego ze starym biosem? 

Ogólnie nowe wersje biosu posiadają wparcie dla nowszych procesorów, dysków, RAM dostępnych po premierze płyty głównej oraz pewne uaktualnienia do poprawienia stabilności. Przede wszystkim uaktualnij chipset do płyty głównej oraz sterownik dla dysku ahci w formie sterownika odpowiednio ze strony producenta płyty głównej : Intel Management Engine Interface; Intel INF installation; Intel Serial I/O driver; Intel SATA Preinstall driver

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...