Skocz do zawartości
Mouryn

Rozwiązany: PC do wszelkich zastosowań

Polecane posty

Szczerze mówiąc nie wiem czy lepiej, zawsze możesz odebrać ten sprzęt i potestować. Jakby płyta nie współpracowała dobrze z Ryzenem, to odeślij na zwrot 14-dniowy i zamów X570.

Generalnie na ten moment wychodzi, że chyba tylko na ASrockach te Ryzeny śmigają bez większych problemów. Największa padaka jest na MSI, problemy są też na Gigabyte. O Asusie też coś czytałem, choć tyczyły się to innej płyty niż ta, którą zamówiłeś. 

Najlepiej sprawdzić samemu i najwyżej zrobić podmiankę - o ile oczywiście chce ci się bawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie do tej płyty idzie dostać AiO za darmo, więc się chyba kalkuluje :P i tak będę brał inne, ale zawsze można sprzedać :P

Oczywiście mam nadzieję że na x570 problemów nie ma :P

Tylko mnie ciekawi na tej MSI czy 2 wentyle do chłodzenia CPU (chłodnica) podpiąć pod CPU fan i system fan, czy rozbijać sygnał CPU fan na 2? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Sprzęt powoli się będzie składał i pojawiają się nowe pytania :P 

https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-corsair-h115i-platinum-4142372/


Strona producenta chłodzenia:

  • Radiator Dimensions: 322mm x 137mm x 27mm
  • Fan Dimensions: 140mm x 25mm
  • Fan Speed: 2000 RPM
  • Fan Airflow: 97 CFM
  • Noise Level: 37 dBA
  • Fan Static Pressure: 3.0 mm-H2O

Zawartość pakietu to: Two ML PRO RGB Series PWM 140mm fans 

Specyfikacja tego produktu znowu ze strony producenta:

  • Fan Speed: 400 - 1200 RPM
  • Fan Airflow: 55.4 CFM
  • Noise Level: 20.4 dBA
  • Static Pressure 1.27 mmH2O

 

No i to mi się kompletnie kupy nie trzyma, chciałem dokonać wymiany wentyli (push na froncie obudowy), ale z tego co jest w specyfikacji wynika że te wentyle wymiatają jeśli chodzi o ciśnienie, ale z samej specyfikacji wentyli to nie wynika, skąd taka rozbieżność? Czyżby do AiO dorzucali jakieś specjalne sztuki? Po co jednak wtedy mówić że to są właśnie te i podawać o nich info?

Mam też pytanie odnośnie konfiguracji push pull (na chłodzeniu), pewnie bym coś wrzucił, zastanawiam się tylko czy na pull istotne jest ciśnienie statyczne czy jedynie przepływ, na logikę wydaje się że w przeciwieństwie do pusha (w konfiguracji push pull), ciśnienie nie powinno grać aż takiej roli jak duży przepływ (sprawne odebranie powietrza które idzie z pusha + ułatwienie jego przepływu). Czy moje przypuszczenia są słuszne? :) 

Konfiguracja na którą się zdecydowałem:

Buda - be quiet! Dark Base 700
CPU - Ryzen 3700X
Mobo - MPG 570X Gaming Edge WiFi
Ram - 2x 8GB Corsair Venegance PRO RGB 3200Mhz 
SSD - ADATA 1TB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro
PSU - Corsair TX550M
Cooling - Chłodzenie wodne Corsair H115i Platinum + Stella HP ARGB 140 PWM (3 do 5 sztuk) + 2 x Silent Wings 3 140mm PWM

Edytowano przez Mouryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...