Jump to content
Sign in to follow this  
Akron

Komputer włącza się tylko na chwilę.

Recommended Posts

Cześć,

Krótko mówiąc, pykalem sobie w Kingdom Come Deliverance, wyszedłem z pokoju a po powrocie monitor, klawiatura i myszka nie działały (dwie ostatnie świecą się po podłączeniu, teraz zachowywały się tak, jakby podłączone w ogóle nie były). Komputer szumiał sobie normalnie. Wyłączyłem przytrzymaniem guzika.

Teraz gdy próbuję go włączyć to włącza się dosłownie na sekundę, a gdy wszystkie wentylatory wystartują i usłyszę charakterystyczne przy włączaniu "drgnięcie", wyłącza się ponownie, lub w ogóle nie reaguje na przyciśnięcie guzika startu. Dodam, że odłączyłem wszystkie peryferia zostawiając sama budę. 

Dokładnej specyfikacji nie podam, bo nie pamiętam, jednak zasilacz to Thermaltake Smart SE 530W (na naklejce pod "model" ma napisane SPS-530AH3CCB, a płyta główna to MSI, ale jakie to nie mam pojęcia.

Komputer był sprawny już ze 4-5 lat (modernizowany na Wieśka 3 zgodnie z zaleceniami tutejszych ekspertów)

Kable do płyty te co były wetknięte, powtykalem jeszcze bardziej. Bez efektu. Ma ktoś jakiś pomysł? Czy to padnięty zasilacz? Spalenizną nie wali nigdzie w pobliżu kompa.

Nie wiem czy to pomocne, ale odkryłem że jak podczas tego sekundowego włączania przytrzymaniem przycisk resetu to włącza się aż na 3 sekundy, po czym coś pierdzi (od strony przycisku power i reset) i dopiero się wyłącza.

 

Aktualizacja: jak przywalilem w obudowę od strony przyciskow power/reset to komputer się włącza ale na początku bardzo tak jakby "trze" ktoś ma pomysł co to takiego?

Edited by Akron

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 6.04.2019 o 22:05, Akron napisał:

monitor, klawiatura i myszka nie działały (dwie ostatnie świecą się po podłączeniu, teraz zachowywały się tak, jakby podłączone w ogóle nie były). Komputer szumiał sobie normalnie. Wyłączyłem przytrzymaniem guzika.

Komputer mógł wyłączyć dysk lub przejść w tryb uśpienia bądź hibernacji. Porty USB były aktywne do wybudzenia komputera z tego stanu lub nastąpiło zamknięcie sytemu w trybie hybrydowym. W momencie odcięcia zasilania wszystkie operacje które były zachowane w RAM lub na dysku utraciły (nie zapisane). Najlepiej odłącz zasilanie z komputera odłącz kabel zasilający z gniazdka i poczekaj z 10 minut ewentualnie w tym czasie przytrzymaj przez moment przycisk zasilania. Energia podzespołów się ulotni.

Drugi sposób to włącznik może stykać się z płytką sterującą zasilaniem. Dociśnij przez pewien moment włącznik kiedy komputer masz odcięty od zasilania i spróbuj ponownie uruchomić już po podłączeniu zasilania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...