Skocz do zawartości
Smuggler

CD-Action 05/2019 - zapowiedź

Polecane posty

A ja akurat z Necrovision LC jestem zadowolony. Jedynkę mam jeszcze ze specjalnego Komputer Świat Gry Extra Max. Teraz mam komplet, Ehh, stare dobre czasy, kiedy człowiek miał ból głowy, bo w jednym miesiącu bywało, co prawda rzadko, ale zarówno Play i KŚGry oraz CDA dawały pełniaki, w które chciało się grać - a tu budźet ograniczał. Dziś na placu boju został CDA, który co prawda rzeczywiście nie zachwyca pełniakowo, ale wierzę, że robią co w ich mocy. Licencje to koszty i niestety trzeba się z tym liczyć, że co miesiąc szału nie ma. Ale serio, gdzie można kupić gry, które na sztimie potrafią osiągać horrendalne ceny, a czasem nie mają wersji polskiej, a tu jest i wersja PL i cena niska.

Edytowano przez michałedek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tekście od Papkina "Pierwsza Krew" wkradł się mały błąd - Bloodlines nie wyszło w 2014 roku :) Poza tym tekst jest świetny, jak reszta publicystyki (choć nie przeczytałem jeszcze wszystkiego). 

Dalej podtrzymuje to co już pisałem wcześniej, uważam, że Na Luzie to strata dwóch stron, nawet w nowej formule - z radością poświęciłbym je na więcej publicystyki, choć pewnie znajdą się jej obecni fani, ile ludzi tyle opinii. Tak samo zostawiłbym Magazyn Kulturalny, choć niektórzy złorzeczą na niego. Już kiedyś, dawno, dawno temu było coś podobnego w CDA i pamiętam, że jak byłem młodszy to sporo korzystałem np. z polecajek książek Smugglera czy też Czarnego Iwana, dlatego cieszy mnie ta rubryka. 

Po tych kilkunastu już numerach można śmiało napisać, że powrót Game Walkera to była bardzo dobra decyzja, choć mnie w nim najbardziej podobają się tamtejsze mini felietony, pytania i odpowiedzi.

Skacząca cena pisma mnie nie dotyczy bo w końcu po tylu latach zdecydowałem się na prenumeratę (i tak przecież kupuję każdy numer, więc czemu by na tym nie zaoszczędzić?) i to był świetny ruch biorąc pod uwagę, że raz pismo kosztowało 10 zł a później 16. Wiem, że niektórym osobom nie podobają się pełniaki ale rozumiem, że jest to spowodowane specyfiką rynku i przy prężnej jak nigdy dystrybucji cyfrowej, mało kto chce sprzedać grę do pisma. Z resztą, od kiedy mam PS4 to na PC gram niezwykle rzadko, a nawet przed tym raczej nie grałem w gry dodawane do CDA. Dla mnie pełniaki mogłyby nie istnieć :P

 Już zapasem 300 numer, mój pierwszy to 106 więc za 2 miesiące stuknie mi równe 200 numerów z Wami. Prawie 17 lat? Wiem, że spada nakład pisma (kiedyś sprzedawano 80k, dzisiaj 40k?) ale liczę, że pozostaniecie na rynku jeszcze dłuuugo. Zawsze sobie ceniłem rzetelne informacje, skondensowane w jednym miejscu. No i lubię potrzymać papier w dłoniach:) 

Edytowano przez seba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2011 roku nakład był ok. 120k przy 80k sprzedanych więc ta liczba spadła ale w przeciągu dłuższego okresu czasowego, natomiast wcześniej był nakład i sprzedaż (zapewne) od 150 do 200k (rekord był chyba w 2000 r z nakładem 200k) Więc 17 lat temu jak zaczynałeś kupować pismo to sprzedaż była na pewno grubo ponad 120k

Ja mój pierwszy numer jaki pamiętam to coś koło 50-70 numeru ale nie dam sobie głowy uciąć który bo musiałbym poszperać w piwnicy. Mam też większość płytek z tamtych lat, niestety część była kupowana nieregularnie bo byłem dzieciakiem i wydawałem z kieszonkowego (10-15 zł tygodniowo) więc musiałem zaciskać pas.

Edytowano przez Scouser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...