Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pawelko5

TV 40"-43"

Polecane posty

Siemka,

Chciałbym poprosić o poradę w wyborze TV:

- budżet to 2500 max 3000 zł

- rozmiar to max 43'' - pokój nie jest duży więc spokojnie wystarczy ;)

- głównie do oglądania filmów (również z pen-drive'a) / sport / PS4 Pro

Od kilku dni przeglądam i gdy wydaje mi się, że znalazłem zawsze znajdę jakieś złe opinie...

 

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Wymierzyłem jeszcze raz dokładnie i na styk zmieszczę 49" - mam dosłownie 113,5 cm szerokości więc większość 49" wejdzie ;)

Co w takim razie w tym rozmiarze polecicie? Myślę, że w razie czego jestem w stanie parę groszy do tych 3000 zł dorzucić jeśli byłoby warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety producenci odchodzą od mniejszych TV. Z samsungów 8 gen najmniejszy rozmiar to 49", w 8 gen znacząco poprawili odświeżanie - co przydaje się głównie w sporcie, piłce nożnej.
I tutaj wybór właściwie jest jeden, ten który kolega wyżej podał. Tylko dość drogo... https://www.sferis.pl/telewizor-samsung-49-led-ue49nu8002txxh-hdmi-kolor-srebrny-p615053 tu masz na promocji, za 2700 zł, z tego co widzę na ceneo to najniższa cena obecnie. 5 stów zostaje w kieszeni :-)

Do konsoli 7 gen Samsungów z odświeżaniem 60 Hz by starczyła,  a kosztują ok 2000 zł. Ale jeśli masz taki budżet to warto tego 8002 brać, wszystko będzie takie "płynniejsze"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o nu80XX i użytkownicy bardzo narzekają:

- nie odtwarza wielu filmów z USB, a wyświetlana napisy rozjaśniają cały ekran (nie ma możliwości zmiany barwy napisów wyświetlanych przez USB),

- mecze w TV mega smużą, "kometowanie" piłki, generalnie mega słabo,

- sporo problemów z PS4 Pro np. znikający i załączający się tryb gra, kilkusekundowe zacięcia, smużenie.

- generalnie matryca w 49nu8002 jest 60Hz

 

Nie wiem już co myśleć, bo powyższe tematy są dla mnie ważne. Oglądam sporo filmów z pendrive'a, meczy w TV i w wolnych chwilach lubię popykać w PS4. Nie chciałbym wydać ok. 3000zł na TV i być niezadowolonym.

Co uważacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, matryca to 60 Hz, 120 Hz dopiero jest od rozmiaru 55". Zmyliły mnie informacje na hdtvpolska. Przepraszam.
Choć moim zdaniem to i tak najlepszy wybór, upłynniacze obrazu działają tutaj dobrze, przy odpowiedniej kalibracji obraz jest igiełka. I ma ten niezaprzeczalny plus że to jednak matryca VA, a więc dobra czerń. W IPS nie ma co na to liczyć, nawet modele premium LG mają problem przy stosowaniu local dimming. Matryce IPS są dobre, jeśli oglądasz TV pod kątem.
Sprawdź jeszcze takiego Philipsa 49PUS8303, szerokość    109,80 cm, więc pasowałby. Matryca 120 hz, tylko że to IPS. Input Lag na poziomie 30 ms. Znośnie, ale gorzej niż w Samsungu.
https://www.displayspecifications.com/en/model/7a7210b0

A co do przedłużenia gwarancji, koszt na dodatkowe 2 lata nie jest tak wysoki, a jednak daje jakieś poczucie bezpieczeństwa w razie awarii. Przy Samsungu pewnie bym nie wykupił, przy Philipsie bardziej... Choć ich polityka gwarancyjna jest fatalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za info.

Pojeździłem wczoraj po sklepach i sprawdziłem jak wygląda meczyk w 4k i w FHD, oraz kilka zwiastunów filmów akcji z napisami i bez na poszczególnych modelach (ściągnąłem sample na pendrive i po konsultacji w danym sklepie, podłączyłem):

- Wszystkie TV 50 MHz i 60 MHz na meczach w 4k delikatnie smużyły, ale nie to było największym minusem. Piłka przy szybkich akcjach robiła się przeźroczysta :p - może to kwestia zmiany ustawień, ale na jednym z LG próbowaliśmy ze sprzedawcą dostosować temat i niestety nie dało rady,

- Dla porównania sprawdziłem w MM KD-55XF8596 (chociaż ten rozmiar mi się nie zmieści, ale chodzi o model ) i tu mega zaskoczenie (przynajmniej dla mnie, ponieważ nie wiedziałem, że różnica pomiędzy 50  czy 60 MHz a 100 MHz jest tak zauważalna). Na podanych wyżej próbkach, mecz w 4k wypadł super dobrze - piłka latała bez "kometowania" czy znikania jak powyżej, a obraz był ostry i utrzymywał super jakość nawet przy szybkich akcjach,

- Napisy w filmach nie spowodowały w żadnym TV efektu rozjaśnienia koloru czarnego, ale też nie sprawdzałem tego w ciemnym pomieszczeniu (w sklepie trudno by było zagadać żeby mi TV ustawili w  np. piwnicy ;)),

- W Samsungu, Pan w Euro RTV nie zgodził się, aby podłączyć pendrive i sprawdzić powyższe, więc w ogóle tematu nie komentuję (w Media Markt i Media Expert podobnie) - nie wiem o co chodzi, ale wydało mi się to mega podejrzane :)

PODSUMOWUJĄC

Raczej poczekam na promocję Sony KD-49XF8596 (albo po prostu kupię, jak się wk****ę, tzn. zdenerwuję), lub też ogarnę coś tańszego np. wymienionego przez Loizok Samsunga lub wspomnianego przez DaleCoope Philipsa).

PS.
@mickey123 Tobie też dziękuję za udział, w dyskusji ;) 

Dzięki za porady.

Pozdrawiam

Paweł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...