Skocz do zawartości
hitman22

Komputer wydaje dziwne dźwięki

Polecane posty

Cześć,

Podczas grania np. w AC Odyssey komputer wydaje się z siebie niezbyt głośny ale dobrze słyszalny dźwięk, takie jakby pyrczenie albo naciągany dźwięk wydawany przez świerszcza. Co ciekawe dźwięk ten ustaje w momencie kiedy gra łapie zwiechę i wraca z powrotem kiedy zwiecha puszcza. Różne natężenia owego dźwięku, słychać dobrze również podczas ładowania gry. Początkowo myślałem że problem tkwi w dość wysłużonym już dysku hdd, ale po zakupie ssd i zainstalowaniu gierki na nim problem nie zniknął. Gdzieś przeczytałem, że możliwe, że to zasilacz ale nie jestem pewien. Co to może być?

Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dźwięk piszczących cewek, może go wydawać zasilacz, karta graficzna, rzadziej płyta główna. Nie jest to oznaką żadnej awarii - cewki zawsze wibrują i w zależności od egzemplarza mogą piszczeć mniej lub bardziej słyszalnie. Jeśli Ci ten dźwięk nie przeszkadza, to możesz olać. Naprawić się nie da, co najwyżej możesz próbować wymieniać piszczące komponenty... i się modlić, żeby nowy tego samego problemu nie miał.

Jeśli w danej grze jest generowane bardzo wiele klatek na sekundę, to czasem włączenie ogranicznika FPS (np. vsync) pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk HDD też wydaje takie dźwięki. Jeżeli masz system na HDD a dysk SSD jest tym dodatkowym na dane to problem nie zniknie bo dysk dalej jest w użyciu na pełnych obrotach. Windows 8.1 czy 10 potrafi wykorzystać 100% użycia dysku co wpływa na wydajność systemu czy gier. Dodatkowy dysk pozwoli na szybsze ładowanie gier ale ogólnie ten podstawowy systemowy dysk wpływa na wydajność.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...