Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Adrianun

Problem z myszką

Polecane posty

Od wczoraj mam problem z myszką (Tracer Sniper, 3,5 roku użytkowania). Na podkładce kursor zacina się, działa bardzo wolno, jest nieprecyzyjny, ciężko skierować go tam, gdzie się chce, przez co użytkowanie jest niemożliwe. Na blacie biurka albo podkładce "śliskiej" (nie wiem jak taką nazwać :P) problem nie występuje, myszka działa normalnie. Podpiąłem inną myszkę laserową i problem nie występuje. Czy to jakiś problem z laserem? Jakieś pomysły co mógłbym z tym zrobić, czy konieczny będzie zakup nowej myszki? A może to wina podkładki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cali napisał:

Wina podkładki nie każdy sensor laserowy działa prawidłowo na każdej powierzchni. Wymień podkładkę na inną.

Ale przez 3,5 roku nie było problemu? Możliwe żeby tak nagle się zużyła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być kilka przyczyn ogólnie dla wszystkich typów myszy odnośnie podkładki:

1 Różne typy podkładek są odpowiednie dla innych sensorów

2 Zabrudzenie podkładki lub wytarcie się w różnych obszarach

3 Zabrudzenie soczewki sensora

4 Lift-Off Distance w skrócie LOD - czyli odległość myszki od podkładki gdzie sensor pozostaje aktywny można zmieniać ten parametr w programie od myszki

Tracer Sniper nie posiada dedykowanego programu więc poza ręczną zmianą DPI skokową odpada czwarta przyczyna.

Jak wcześniej mysz działała a masz dobrą podkładkę w dobry stanie to

1 Wyczyść podkładkę z kurzu lub zabrudzenia

2 Wyczyść soczewkę szpatułką do uszu od spodu wkładając w rowek w kierunku obrotowym w sumie to i tak plastik więc bez obawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2019 o 22:03, cali napisał:

Może być kilka przyczyn ogólnie dla wszystkich typów myszy odnośnie podkładki:

1 Różne typy podkładek są odpowiednie dla innych sensorów

2 Zabrudzenie podkładki lub wytarcie się w różnych obszarach

3 Zabrudzenie soczewki sensora

4 Lift-Off Distance w skrócie LOD - czyli odległość myszki od podkładki gdzie sensor pozostaje aktywny można zmieniać ten parametr w programie od myszki

Tracer Sniper nie posiada dedykowanego programu więc poza ręczną zmianą DPI skokową odpada czwarta przyczyna.

Jak wcześniej mysz działała a masz dobrą podkładkę w dobry stanie to

1 Wyczyść podkładkę z kurzu lub zabrudzenia

2 Wyczyść soczewkę szpatułką do uszu od spodu wkładając w rowek w kierunku obrotowym w sumie to i tak plastik więc bez obawy.

Wymieniłem podkładkę na nową, problem dalej występuje... czyli myszka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2019 o 10:12, Adrianun napisał:

Na blacie biurka albo podkładce "śliskiej" (nie wiem jak taką nazwać :P)

Spróbuj przez pewien czas podczas grania używać myszki na biurku skoro problemu nie ma. Jeżeli będziesz miał cofanie kursora lub problem z przesuwanie kursora to może być winny sensor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...