Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nowis

Przyszłość CD-Action

Polecane posty

CD-Action był chyba pierwszym czasopismem z dołączaną płytą, ale ten format z płytkami się wyczerpał, kody może zastąpią je na krótką chwilę. Lepsze propozycje, póki co na kieszeń polskiego gracza drogie mają np. Nitro na discordzie, gry za subskrypcję. Więc kody nie będą w przyszłości aż tak przyciągać. Mamy XXI wiek, króluje youtube i aplikacje na smartfony. Czytelność tradycyjnych czasopism spada. Czas to zauważyć.

Generalnie CD-Action docelowo potrzebuje re-brandingu by utrzymać się na rynku w tej czy innej postaci. Mam kilka propozycji przy czym nie wiem, na ile macie środków na inwestycje, które wydają się konieczne.

Proponowałbym obok tradycyjnego pisma stworzyć aplikację na smartfony z zawartością czasopisma, z płatną subskrypcją oczywiście. Plus do tego, obok oceny recenzenta gry byłaby średnia ocena czytelników, oraz możliwość pozostawienia komentarzy pod artykułem. Dodatkowo przy artykule zamieszczalibyście swój gameplay z gry, z krótkimi komentarzami na żywo (wrzutka na youtube obowiązkowa, musielibyście kogoś zatrudnić do edycji filmów). Każdy subskrybent mógłby sobie wyszukać recenzję gry przed zakupem. Z kolei na Youtube promowalibyście wasz magazyn wśród osób, które nie znają cd-action. W każdym filmiku zachęcalibyście do płatnej subskrypcji/ zakupu magazynu gdzie przeczytaliby recenzję i pełną ocenę gry.

Zróbcie też sobie nowe logo i zupełnie nową stronę internetową, może to ją zintegrujcie z magazynem i apką.

Wiem, że łatwo daje się takie propozycje a wykonanie to zupełnie inna sprawa. Spójrzcie jednak na komentarze na youtube pod waszymi filmikami:

Jarek jasieński
"Postaralibyście się choć troszkę i jakikolwiek komentarz dodali. Pismem jesteście świetnym ale w sieci to specjalnie wam nie idzie..."
 
"
Agnieszka Wojak
"Rzeczywiście to samo z komentarzem znacznie lepiej by się oglądało."
 
Axel 6622
"Ehhh a te przeglądy dalej jak w 2002."
"W tytule 2019, a oglądając czuje się jak bym oglądał Hyper'a w 2002. Stać was na więcej. Pozdrawiam."
 
Paweł C
"Moglibyście zmienić speakera bo zanudza." - nie było, żadnego speakera
 
Piotr Salwa
"Szkoda, że nie wykorzystujecie bardziej swojego kanału ;p To naprawdę dobre medium do komunikacji z czytelnikami."
 

Naprawdę kamerka na twarz by było widać emocje w czasie gry i jakieś komentarze do tego. Angry Joe to też żaden przystojniak a popatrzcie sobie jaki popularny. Słabość waszego kanalu na youtube pokazuje fakt, że nie jesteście nawet na 1 miejscu jak się wpisze na youtube CD-Action".

Regularne wrzutki na youtube->więcej oglądających-> więcej czytelników/płatnych subskrybentów

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, nowis said:

Proponowałbym obok tradycyjnego pisma stworzyć aplikację na smartfony z zawartością czasopisma, z płatną subskrypcją oczywiście.

O ile zdecydowanie preferuje e-wydania magazynow, to taka pseudo e-dystrybucja magazynu "zamknieta" we wlasnej "bauero-actionowej" apce jest dla mnie tak samo daremna i bezwartosciowa jak tradycyne wydanie papierowe, bowiem Bauer - czy kazdy inny wydawca magazynow - to nie gigant pokroju Google czy Amazon, ktorym wroze dlugie lata swietlnosci, a tym samym jestem spokojny o dostep do informacji zawartych w e-magach "zaparkowanych" na serwerach Google czy Amazonu. I tam nabywam e-wydania magazynow.

E-wydanie jak najbardziej tak, ale poprzez apke Google News czy Amazon Kindle, a nie dedykowana apke CDA, ktora przestanie dzialac tuz po zaprzestaniu wydawania magazynu CDA. Poza tym takie apki od wydawcy sa zawsze biedne… pozbawione przydatnych narzedzi.

Najlepsza e-dystrybucje w ogole, bo najbogatsza w "ficzery", ma siec Barnes & Noble (apka Nook), ale niestety dziala tylko na rynku Ameryki Polnocnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pytano redaktorów tvgry czy zrobią swoje drukowane czasopismo to ładnie odpowiedzieli - nie znają się na tym, musieliby się uczyć tego latami (inna sprawa, że powiedzieli też, że przejście z youtube na czasopismo drukowanie nie jest jakąś naturalną koleją rzeczy z czym się też zgadzam).

To samo jest z youtubem, redaktorzy niestety przespali ten okres i nie da rady nic z tym zrobić w tej formie co piszesz wątkotwórco... nie pomoże jedna osoba do edycji filmów, tu trzeba chociaż 2 lat doświadczenia albo całej ekipy, która by się na tym znała, a redaktor byłby tylko dodatkiem... inaczej - redaktorzy cd-action znają się na pisaniu, niestety kompletnie nie rozumieją kręcenia filmów youtube, recenzji, unboxingów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wprawy co do youtuba i umiejętności kogoś od edycji. Twitch to raczej nie ten kierunek. Co do tego, że się nie znają to kwestia praktyki. Takie czasy, że trzeba się ciągle uczyć i rozwijać. Powiedzmy, że pierwszych 1000 filmików to będzie cringe. Potem już pójdzie z górki...  Poza tym to nie mają być pełne recenzje tylko jakieś komentarze na gorąco typu "to mi się podoba, a tamto mogliby zrobić lepiej". itp. Generalnie powinni nadrabiać ilością. Bo jak komuś by za dobrze szło to pewnie poszedłby na swoje. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja, wszystko fajnie, pięknie, ale na forum to redakcja zagląda sporadycznie. Nie wiem czy zaglądną do tego tematu. Trzeba by wezwać kogoś z zarządzających pismem, na przykład tak, o: @spikain lub @CormaC. :D

Ale nadal wątpliwe jest, czy to od nich zależy, w jakim kierunku pójdzie, bądź co bądź, pismo, a wraz z nim, marka CD-Action.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ‎3‎/‎25‎/‎2019 at 12:44 PM, Toshi650 said:

Na YT jest naprawdę kilka świetnych kanałów, które mówią o grach rzetelnie, z jajem i nie są kloaką dziennikarską, jakiej pełno teraz na portalach...

Z tym "jajem" to bym uwazal… Ludzie sa rozni. Wezmy mnie…  South Park -  lubie, obejrze. "Wlatcy Moch" - "wiocha" i zbyt durnowate.

"Married ... With Children" (pol. "Swiat wedlug Bundych") - lubilem ogladac (czasy podstawowki). "Swiat wedlug Kiepskich" - "wiocha" i zbyt durnowate.

Stand-up comedy, np. w wykonaniu "Jima Jefferies" - lubie i obejrze. Polskie kabarety… jak muzyka disco polo - nie dla mnie. :-]

 

Z magazynow traktujacych o grach video, ktore regularnie czytuje, 3 maja swoje kanaly YT: Game Informer, PC Gamer, i CD-Action. Cotygodniowe "The Game Informer Show" jest swietne i duza w tym zasluga prowadzacego. "PC Gamer Show" ani nie brzmi, ani nie wyglada tak dobrze, jak GI Show, ale i tak jest strawne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ruchu przejęły duże platformy typu - instagram, twitter, facebook. Chociaż owszem można było zawalczyć. Z tą konkurencją zagraniczną bywa różnie, np. nie wyobrażam sobie by ktoś mógł obecnie pokonać allegro, albo olx. Był też taki polski serwis ze zdjęciami plfoto, postawili na elitaryzm i nikt tam już nie zagląda, wygrał serwis gdzie bez obaw o hate (w większości) każdy może dodać zdjęcia.

Czasem jak chce sprawdzić jakiś stary tytuł to wchodzę na gry-online. Gdyby za oplatą CD-Action udostępniał swoją bazę recenzji to by było coś, albo za free np. dla prenumeratorów.

Może od czerwca 2019 się będzie opłacać e-czasopismo, skoro mają obniżyć vat z 23% do 8%?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2019 o 21:17, Coenn napisał:

Nie ma swietlanej przyszlosci dla CD-Action. Najlepiej sie z tym pogodzic. Redaktorzy, zdaje sie, juz to zrobili patrzac na polityczne newsy na stronie CDA i polityczne wywody w magazynie.

A moglbys rozwinac te fascynujaca mysl, bo chyba nasze nie tak lotne umysly nie nadazaja za twoim tokiem myslenia?

Dnia 30.03.2019 o 22:19, 2real4game napisał:

Zupełnie jakby od kilkunastu lat pracowali w korpo, codziennie co najmniej po 10 godzin i za tę samą, nędzną stawkę, a po przyjściu do domu tylko padali na twarz i spali do rana.

>>>Kurde, podgladasz nasz?!

 

 

Tylko Papkin ma jeszcze energię. A Smuggler powinien wyluzować, spoważnieć albo pójść na redaktorską emeryturę, bo czasami chyba sam nie do końca wie, kogo chce udawać.

>>>To ja kogos udaje? Zawsze myslalem, ze jestem tu soba, czasem powaznym, czasem nie, jak to normalny czlowiek. Gdybym zawsze byl zgrywusem, wtedy bym udawal, bo czasem po prostu mam dola i wcale mi nie do smiechu. I co wtedy?

Oczywiście mogę się grubo mylić i mogą być dalej pełni pasji, tylko jakoś tego nie widać. 

>>>Mamy tanczyc sambe?

A jeśli chodzi o CD-Action w internecie, to moim zdaniem wystarczyłoby, gdyby kilka lat temu nie przespali szału na blogi. Mieli tylu genialnych blogerów na stronie i nic z tym nie zrobili.

>>>Widzisz, dla przykladu, jesli doba ma 24 godziny i chcesz miec z zycia cos wiecej  niz praca-sen, to musisz sie czasem ograniczyc, bo inaczej nie wyrobisz. Albo zatrudnic dodatkowych ludzi do tego, ale decyzja o stworzeniu nowych etatow nie jest podejmowana w redakcji, tylko w wydawnictwie. Zdecydowanie niewiele wiesz o pracy w korpo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/25/2019 at 12:44 PM, Toshi650 said:

Na YT jest naprawdę kilka świetnych kanałów, które mówią o grach rzetelnie, z jajem i nie są kloaką dziennikarską, jakiej pełno teraz na portalach...

Jeszcze odnosnie tego… Choc kanaly YT, ktore ogladam/slucham to w 99% kanaly anglojezyczne (glownie amerykanskie) , to tak sie sklada, iz  jednym z nielicznych polskich kanalow YT jakie ogladam/slucham sa "Jeki Walenia". Jest to w zasadzie format podcastu, robiony przez dwoch bystrych kolesi - Rufusa i Vincenta - pracujacych w polskim game devie. Ale poza grami, gadaja tez o serialach i filmach oraz komiksach i mandze/anime.

Lubie ich posluchac, bo pasuje mi ich styl bycia. Sa wyluzowani, a ich zarty mnie smiesza. =]

Najnowszy odcinek...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy dyskutować czy teksty mają właściwą objętość i odpowiednią tematykę a dla mnie konkluzja jest i tak jedna. Bez dobrych pełnych wersji sprzedaż pisma będzie spadać. Nie ma się co oszukiwać bo ludzi kupujących tylko dla tekstów jest o wiele mniej niż takich, którzy sięgną po numer jeśli będzie mocny pełniak. Pamiętam lata 2000 gdy mimo kilku konkurencyjnych pism wszystkie odstawały od was pod tym względem. Nieraz widziałem sytuację gdy w Playu czy Komputer Świat Gry jakaś gra była dodana jako wersja demo a u was jako pełna wersja. Ja wiem, że dzisiaj jest trudniej pod tym względem bo ceny poszły w górę i gry nie tanieją tak szybko ale nie zmienia to faktu, że pełne wersje są nadal tym co najbardziej przyciąga do magazynu. Fajnie, że dajecie czasem mniej znane ale solidne produkcje ale to jednak gry AAA przyciągają uwagę. Nie będzie takiego szału gdy główną pełną wersją będzie jakiś mało znany shooter (mimo, że bardzo dobry) jak gdyby było np. Call of Duty. Ja wiem, że nie robicie tego na złość graczom ale moim zdaniem pełne wersje to główny powód dla którego w ogóle dyskutujemy o przyszłości pisma. Osobiście nie mam problemu z tym, że tekst zajmuje 3 strony a 2 ilustracje gdyż to też jest forma prezentacja produktu i wolę 3 strony konkretu niż 5 rozwleczonych i niepotrzebnie przedłużanych.  Zostańcie więc przy tym co wychodzi wam najlepiej czyli pisaniu. Już nie raz słyszałem opinie, że fizyczne pisma znikną niedługo z rynku ale ciągle jakoś nie widać by tak było i nie sądzę by jeszcze za mojego życia do tego doszło. A planuję pożyć jeszcze przynajmniej z 50 lat :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2019 o 19:06, Smuggler napisał:

A moglbys rozwinac te fascynujaca mysl, bo chyba nasze nie tak lotne umysly nie nadazaja za twoim tokiem myslenia?

>>>Widzisz, dla przykladu, jesli doba ma 24 godziny i chcesz miec z zycia cos wiecej  niz praca-sen, to musisz sie czasem ograniczyc, bo inaczej nie wyrobisz. Albo zatrudnic dodatkowych ludzi do tego, ale decyzja o stworzeniu nowych etatow nie jest podejmowana w redakcji, tylko w wydawnictwie. Zdecydowanie niewiele wiesz o pracy w korpo.

W sumie to nie ja dałem takie kategoryczne stwierdzenie, ale ja wywołałem temat. Sprzedaż czasopism generalnie spada. Główny polski dziennik typu gazeta wyborcza mocno wszedł w cyfrowy abonament i nie zaprogramowali im tego programiści z amazona czy google. Ludzie interesujący się ogrodnictwem mniej chętnie przejdą na wersję cyfrową pisma, ale dla graczy nie powinno to stanowić to problemu. Ośmielę się powiedzieć więcej, bez sondażu - tego by oczekiwali.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Toshi650 napisał:

- ustabilizujcie cenę, żeby jak kózka nie skakała co miesiąc ALBO INFORMUJCIE W NUMERZE, że za miesiąc cena będzie wyższa bo coś tam...

Cenę ustala wydawnictwo, nie redakcja. My nie mamy w tym temacie nic do gadania. Nie zawsze też znamy cenę kolejnego wydania z wyprzedzeniem.

53 minuty temu, Toshi650 napisał:

- walczcie dalej o dobre pełniaki, bo forumowicze mają rację że ludzie DALEJ kupują pod gry, a nie pod przemyślenia FeedbackBerlina lub innych

Co miesiąc walczymy o jak najlepsze gry. To naprawdę nie jest tak, że nam się nie chce albo nie mamy już kasy na pełniaki. Problem w tym, że wydawcy nie chcą już sprzedawać pełnych wersji czasopismom (ani nam, ani zagranicznym magazynom). Co z tego, że mamy kasę na dobre tytuły, skoro nie możemy nikogo zmusić, żeby sprzedał nam licencję, jeśli nie chce? To jak z kupowaniem wody na pustyni: możesz mieć walizkę dolarów, a i tak umrzesz z pragnienia. Nie wykluczam, że w CDA pojawią się jeszcze gry dużego kalibru, tyle że to będzie naprawdę ogromny sukces, a nie powrót starych, dobrych czasów.

56 minut temu, Toshi650 napisał:

- czas na ankietę...ANKIETĘ Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA, z prostymi merytorycznymi pytaniami, by poradził sobie zarówno mały jak i duży

Ankieta mogłaby mieć sens, gdyby decyzje dotyczące przyszłości CDA podejmowała redakcja, a nie wydawnictwo. 

3 godziny temu, nowis napisał:

Główny polski dziennik typu gazeta wyborcza mocno wszedł w cyfrowy abonament i nie zaprogramowali im tego programiści z amazona czy google. Ludzie interesujący się ogrodnictwem mniej chętnie przejdą na wersję cyfrową pisma, ale dla graczy nie powinno to stanowić to problemu. Ośmielę się powiedzieć więcej, bez sondażu - tego by oczekiwali.

Abstrahując od tego, czy CDA rzeczywiście sprzedawałoby się w wersji cyfrowej tak dobrze, jak niektórym się wydaje – dla wydawnictwa temat cyfrowej dystrybucji czasopism nie istnieje. Już próbowaliśmy to przeforsować, były zaawansowane przymiarki.

Dnia 30.03.2019 o 22:19, 2real4game napisał:

Od kilku lat odnoszę wrażenie, że redakcja ma w coraz głębszym poważaniu markę jaką jest CD-Action. Wygląda jakby zależało im tylko na tym, żeby pismo jakkolwiek żyło i była z tego kasa.

Odnosisz złe wrażenie, a to, co napisałeś, jest dla nas zwyczajnie przykre w obliczu faktu, że staramy się, jak możemy, żeby utrzymywać pismo w jak najwyższej formie pomimo niezależnych od nas niesprzyjających czynników zewnętrznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Toshi650 said:

współtworzą pismo, które już jest legendą

Ehem. Tak tylko zauwaze, ze rzecz, w tym przypadku magazyn, nie moze byc okreslona mianem "legendy", bo termin ten ma inne przeznaczenie. Rowniez nie uwazam, aby ktorykolwiek z bylych lub obecnych redaktorow magazynu CD-Action mogl zasluzyc na miano (zywej) legendy.

Chyba, ze legenda, jako mit postaci Smugglera w oczach czytelnikow, a wiec w znaczeniu: "wymysł, bajka, przesadzona ocena czyjejś wartości".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Toshi650 said:

Gdzie byłeś strażniku, jak zamieszczali to na necie. Idź tam załóż konto, przejdź się, popraw ich.

Nie lubie robic personalnych wycieczek, ani tez diagnozowac ludzi przez Internet, lecz ta - jakze silna - emocjonalna reakcja z Twej strony na cos tak niewinnego i w sumie drobiazgowego… Pomyslalbym o psychoterapeucie czy kims podobnym…

A co do stron, do ktorych zalinkowales… coz, przykre to.

20 minutes ago, Toshi650 said:

Skoro tu się do ludzi o słówka przywalasz, to tam też powinieneś.

Witryna CDA oraz Niebezpiecznika, Sekuraka, Z3S, Upolujebooka, Aliora, mBanku, Wikipedii i PWN, to jedyne polskie akcenty w cyberprzestrzeni jakie odwiedzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CormaC napisał:

 

Abstrahując od tego, czy CDA rzeczywiście sprzedawałoby się w wersji cyfrowej tak dobrze, jak niektórym się wydaje – dla wydawnictwa temat cyfrowej dystrybucji czasopism nie istnieje. Już próbowaliśmy to przeforsować, były zaawansowane przymiarki. 

Wyborcza od 2014 roku promowała abonament teraz mają 170 tysięcy subskrybentów Z dnia na dzień się tego nie osiągnie. Natura nie znosi próżni, w zasadzie już jest zapełniana. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, nowis said:

Wyborcza od 2014 roku promowała abonament teraz mają 170 tysięcy subskrybentów

A dodam kilka wlasnych groszy odnosnie tego porownania (zarazem sie modlac bys znosil krytyke dzielnie, bez histerii =p)

Otoz, co prawda nie czytam Wyborczej, jednakze w dalekiej przeszlosci bywala w mych dloniach, a poza tym czytuje e-wydania gazet The New York Times,  The Wall Street Journal oraz okresowo The Washington Post, wydawanych przepieknie odwzorowujac wydanie papierowe. Pokazywalem jak to wyglada na tablecie w tym miejscu.

Gazeta to gazeta, ta czy tamta, nie bedzie sie roznic formatem za bardzo. A zatem, nie moge uznac porownania magazynu CDA z gazeta za specjalnie zasadne. CDA liczy 132 strony i ma 13 numerow w roku. Gazeta liczy (zaleznie od dnia tygodnia) 40-70 stron, i jest wydawana 6 dni w tygodniu. W 6 gazetach z jednego tygodnia (np. wezmy NYT) mam tyle tekstu, co w numerach CDA z... wielu miesiecy (6-10?). Dlatego $20 za 6 gazet w tygodniu przez 30 dni - nie boli bardzo.

NYCmonth.png.501b0a0956740e65ff51d750ba88432b.png

 

Tak wiec, czytelnicy gazet lubia miec co poczytac. A kupujacy magazyn CDA? Niekoniecznie. I nie liczylbym na ich zainteresowanie e-wydaniem CDA. Z kolei ci, ktorzy kupuja do poczytania i nawet preferuja e-wydanie… Nie wiem, jak z innymi by to bylo, ale w moim przypadku o nabyciu magazynu/gazety w e-formacie decyduje forma podania i estetyka. I oczywiscie przekonanie, ze nabyty pakiet informacji (czytaj: zawartosc magazynu) zostanie zachowany na lata, bym mogl zajrzec do numeru 05/2019 w maju roku 2025, jesli najdzie mnie taka potrzeba/zachcianka. I chce miec dostep do takiego zakupionego e-magazynu/e-gazety z dowolnego miejsca na swiecie i z dowolnego urzadzenia kompatybilnego z wymaganym softem do odczytu, natychmiast po zalogowaniu i uwierzytelnieniu sie. W innym wypadku pozaluje nawet $1.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Coenn napisał:

Tak wiec, czytelnicy gazet lubia miec co poczytac. A kupujacy magazyn CDA? Niekoniecznie. I nie liczylbym na ich zainteresowanie e-wydaniem CDA. Z kolei ci ktorzy kupuja do

Dlatego pisałem o wszystkich tych multimedialnych możliwościach, typu średnia ocena czytelników gry, filmiki z rozgrywki etc. Archiwum wyborczej jest dostępne w abonamencie. Tyle, że to w zasadzie nieważne jak redaktorzy sami piszą Bauer nie chce, to nie będzie. Tymczasem są inne portale internetowe, może nie w takiej formie ale są, są komentarze na steamie i są niezależne kanały na youtube typu angryjoe, którego lubię. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Toshi650 napisał:

Tak czy siak, na razie i tak powinni się skupić na piśmie, i tym jak je rozwinąć tudzież dostosować do obecnych czasów. Cormac opisał, albo raczej potwierdził problem z grami od wydawców - to raz. Niechęć wydawcy do proponowanych zmian - to dwa. Poza tym, ktoś pisał (nie pamiętam już czy w tym wątku), ale pojawił się problem braku recenzji dość dobrego tytułu sprzed paru miesięcy, o ile mnie pamięć nie myli Beholder 2. Kaszankę łatwo znaleźć i zrecenzować, ale już z dobrymi tytułami to trzeba raczej uważać, by nie pomijać. Można to podpiąć pod problem bycia na bieżąco - to trzy.
Przeniesienie CD-A do netu jak piszecie, to jeszcze moim zdaniem daleka droga, żeby nie powiedzieć ostateczność. Gdyby, tfu tfu, pismo miało się rozlecieć, to pierwszą rzeczą jaką by ją ratowano to przemiana na dwumiesięcznik lub kwartalnik. 
Poza tym, jeśli chodzi o net, to aż boję się pomyśleć ile trwałoby tworzenie nowej strony/layoutu itp. jak obecna strona jest chaotyczna od hohohoho, a zmian w niej tyle co kot napłakał, i to jeszcze przez lata...

 

 

Było mówione setki razy, że od redakcji nie zależy jaka będzie strona...

 

Co do Beholdera 2 - kiedyś bodajże naczelny wspominał jak wygląda recenzowanie gier i jeśli mnie pamięć nie myli to wydawcy gier starali się by ich gry dostawały się do najpoczytniejszych pism, a nie odwrotnie - zresztą wydaje mi się, że było to już mówione wielokrotnie w cd-action, że to nie jest tak, że redaktor idzie do empiku/włącza steam, kupuje grę i recenzuje, a że nie mają czasu to danej gry nie recenzują :P 

 

@Toshi650 - redakcja jest od tworzenia magazynu: czytaj, pisania recenzji gier, które wyślą im wydawcy, dysponowania budżetem, który dam im wydawca w pewnych ramach... nie wiem co jest w tym niezrozumiałego :P Wiadomym jest, że nie od redakcji zależy cena pisma bo jak niby? To nie jest redaktorów pismo, nikt z redaktorów nie jest jego właścicielem, ba nikt z redaktorów nie jest nawet w zarządzie wydawcy ... ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Scouser said:

Co do Beholdera 2 - kiedyś bodajże naczelny wspominał jak wygląda recenzowanie gier i jeśli mnie pamięć nie myli to wydawcy gier starali się by ich gry dostawały się do najpoczytniejszych pism, a nie odwrotnie

Akurat w przypadku tego tytulu, to... zainteresowanie ta gra jest chyba po prostu niespecjalne. Nie tylko CDA ja olalo. Jej recenzji nie bylo dotad takze w Game Informer, Edge ani PC Gamer. Na Metacritic tez nikomu sie specjalnie nie chce jej recenzowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Coenn napisał:

Akurat w przypadku tego tytulu, to... zainteresowanie ta gra jest chyba po prostu niespecjalne. Nie tylko CDA ja olalo. Jej recenzji nie bylo dotad takze w Game Informer, Edge ani PC Gamer. Na Metacritic tez nikomu sie specjalnie nie chce jej recenzowac.

A to dziwne bo gra wygląda zacnie, być może ktoś nie chce poruszać tego dość trudnego tematu? Bo jednak prócz tzw. ustroju totalitarnego to w wszystko w grze przypomina mi po prostu typowe korpo :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie przemyślenia odnośnie sensu pisania o grach skoro można obejrzeć gameplaye itd. Obecnie nie kupuję pism o grach i ogólnie trochę mniej czasu mogę poświęcić tej dziedzinie niż dawniej. Pamiętam jednak jak jako nastolatek kupowałem konkurencyjne pismo - Play. Uwielbiałem po prostu czytać recenzje gier, wspomnienia z ogrywania danego tytułu i przemyślenia na jego temat. Nieraz przytrafiło mi się tak, że wolałem o danej grze przeczytać niż samemu w nią zagrać gdyż sprawiało mi to po prostu większą przyjemność. Dlatego smutne by to było gdyby ostatnie duże pismo o grach zniknęło z rynku. Zobaczyć coś i wysłuchać to jedno ale czytanie ma w sobie pewną niezwykłą intymność, której żadne inne medium nie zastąpi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...