Jump to content
Sign in to follow this  
konrado

Rozwiązany: Windows 10 - przeniesienie licencji

Recommended Posts

Witam,

swego czasu zakupiłem Windows 8 w edycji Home Box. Skorzystałem oczywiście z darmowej aktualizacji do 10. Teraz jednak szykuje mi się zakup nowego PC i tu rodzi się pytanie czy mogę przenieść na niego licencję 10? A może będę skazany na 8 dopóki nie kupię nowego systemu?

Ktoś może orientuje się w temacie?

Pozdrawiam 

Tak możesz przenieść, ale system może być aktywny tylko na jednym urządzeniu.

Instalkę 10 możesz pobrać ze strony microsoftu.

Edited by nomadsoul

@nomadsoul Hej, dzięki za odpowiedź :-) Instalkę od Microsoftu mam. I na jakiej to jest zasadzie? Normalnie instaluję system i wklepuję kod do W8?

O ile dobrze pamiętam licencja jest przypisana do konta microsoft na którym była aktywowana. Nie ma konieczności wpisywania klucza - tylko zalogowania do konta które używałeś.

Licencja jest w wersji cyfrowej - klucz produktu nie należy wpisywać przy instalacji systemu. W trakcie konfiguracji systemu windows 10 należy zalogować się na konto microsoftu przez podanie e-mail i hasło. Wcześniej takie konto musi być utworzone i aktywne na poprzednim sprzęcie.

W czwartek zrobiłem w podobny sposób, jaki wczoraj zaproponował @cali i wszystko poszło gładko. Temat więc do zamknięcia. Dzięki :-)

Edited by konrado

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...