Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HunterMMz

Prośba o ocenę zestawu

Polecane posty

Cześć wszystkim!

Po latach znowu wracam, tym razem ze złożonym przeze mnie zestawem. Mam nadzieję, że pomożecie mi w ocenie, bo już trochę głupieję im więcej czytam tym mniej wiem. Zależy mi na zakupie na Allegro na ratach 0% stąd nie podam linku do sklepu z koszykiem, a pozwolę sobie wypisać tutaj :)

Wartość zestawu to ok. 4500 zł(swój założony budżet[4000] przekroczyłem, ale mam nadzieję, że na jakiś czas mi starczy).

Komputer ma być przede wszystkim do gier. W niedalekiej przyszłości, a może już od razu będę chciał go trochę podkręcić.

Procesor: AMD Ryzen 5 2600

Chłodzenie procesora: SilentiumPC Fera 3

Pamięć RAM: 2x Crucial Ballistix DDR4 8Gb 3000 MHz

Płyta główna: MSI B450 Tomahawk(płytę już mam więc jej niestety nie zmienię)

Karta graficzna: EVGA NVIDIA GeForce GTX 1080Ti

Dysk SSD: GOODRAM CX400 1TB

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 600W 

Obudowa: SilentiumPC Armis AR5X TG

 

Co sądzicie o tym zestawie? Jeżeli proponujecie jakieś zmiany to chętnie wysłucham :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pewnie dopłacać nie chcesz, ale:

- dorzuciłbym do zasilacza Supremo L2 550W - taki budżetowiec jak Vero jakoś średnio mi wygląda w połączeniu z GTX 1080 Ti

- SSD, tu bym proponował wziąć Crucial MX500 1TB, to sporo lepszy dysk więc warto dorzucić

 

Poza tym bez zarzutów, no chyba że niewiele drożej znajdziesz szybszy RAM, np. 3200 MHz CL16, to można wziąć - przy Ryzenie im wyższe taktowanie tym lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

550W w zupełności wystarczy, jeżeli będę chciał w przyszłości zmienić kartę graficzną i procka na mocniejsze? Lepiej wziąć Supremo L2 V2 czy Supremo L2 Gold(nie ma między nimi różnicy?).

Różnica pomiędzy GOODRAMem dla mnie, a Crucialem to 50 zł więc się akurat tutaj nie zastanawiam ;)

RAM na razie chyba zostawię ten co jest, może w przyszłości doczeka się modernizacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 550W spokojnie wystarczy do praktycznie każdego zestawu z pojedynczą kartą graficzną.

Te zasilacze co podałeś to ten sam model. Jest jeszcze nieco drożej Supremo M2 - z częściowo odpinanymi kablami. Aczkolwiek mając obudowę z piwnicą to na wiele te odpinane kable się nie przydadzą i tak, bo można tam schować wszystko elegancko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...