Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sefnir

Xiaomi Redmi Note 5 czy Mi A2 Lite czy...? Tak w okolicach 750zł

Polecane posty

Cześć i witam.

Poszukuję telefonu w okolicach 750zł, max 800. Przeznaczenie raczej uniwersalne, wiadomo dzwonienie, smsy, jakieś maile czy Messenger. Czasem twitch, muzyka czy netflix. Ogólnie fajnie jakby dało się robić przyzwoite zdjęcia. I jakby bateria trzymała chociaż ten jeden/dwa dni. Tak bym nie musiał się bać, że w ciągu dnia mi telefon padnie.

Wstępnie zastanawiam się nad Xiaomi Redmi Note 5 lub Mi A2 Lite, chyba że ktoś poleci jeszcze coś innego.

ps: Z NFC nie korzystam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy tymi telefonami sprowadza się głównie do systemu - czysty Android z A2 kontra MIUI z Note.

Poza tym dość podobne telefony, oba długo trzymają na baterii. Aparaty w obu przypadkach bardzo przeciętne (choć przy dobrym oświetleniu zdjęcia są całkiem ok), ale w tym budżecie ciężko o coś wyraźnie lepszego. 

Note ma wyraźnie szybszy procesor, ale A2 z czystym Androidem poniekąd trochę to nadrabia.

W każdym razie jako użytkownik Note jestem bardzo zadowolony z tego telefonu, szybkość działania i czytelny ekran to jego największe zalety. Wykonanie też niezłe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. 

@Dirian W innym temacie wspominałeś, że Note 7 wiele lepszy od Note 5 nie jest, a nawet miejscami gorszy. Mógłbyś rozwinąć? Bo nie powiem, N7 pojawił się w sferze zainteresowań, tym bardziej, że w X-komie wersja 3/32 jest za 799, czyli w tej samej cenie co Note 5 czy Mi A2 Lite.

Przez chwilę rozważałem jeszcze Redmi 7 za 699, ale doszedłem do wniosku, że jak coś to już lepiej tą stówkę dopłacić do Note 7.

Dnia ‎18‎.‎03‎.‎2019 o 21:16, Dirian napisał:

Aparaty w obu przypadkach bardzo przeciętne (choć przy dobrym oświetleniu zdjęcia są całkiem ok), ale w tym budżecie ciężko o coś wyraźnie lepszego. 

Nie no, cudów nie oczekuję, ale jak przykładowo cykam fotkę psa, to chciałbym na zdjęciu rozpoznać psa, a nie brązową plamę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2019 o 21:26, Sefnir napisał:

 

@Dirian W innym temacie wspominałeś, że Note 7 wiele lepszy od Note 5 nie jest, a nawet miejscami gorszy. Mógłbyś rozwinąć? Bo nie powiem, N7 pojawił się w sferze zainteresowań, tym bardziej, że w X-komie wersja 3/32 jest za 799, czyli w tej samej cenie co Note 5 czy Mi A2 Lite.

Z tym gorszy to chodzi głównie o całą plastikową obudowę w 7. Note 5 w dłoniach sprawia nieco solidniejsze wrażenie, ale oczywiście nie ma co popadać w panikę.

Aparat zły nie jest - jeśli nie będziesz robił zdjęcia psa w nocy, to zobaczysz psa ;) Dopiero po ciemku zdjęcia są słabe.

Wersji z 3GB RAM bym nie brał - 4GB to już takie minimum jeśli chodzi o MIUI czy w ogóle współczesne Androidy (ew. na czystym Androidzie jeszcze 3GB jakoś śmiga).

Redmi 7 unikałbym jak ognia - wyświetlacz ma niską rozdzielczość i kuje po oczach pikselozą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dirian napisał:

Redmi 7 unikałbym jak ognia - wyświetlacz ma niską rozdzielczość i kuje po oczach pikselozą.

No, to już zdążyłem doczytać i skreślić go z listy zainteresowań. Za niewiele większą kwotę jest Note 5 i Mi A2 Lite.

A tak hipotetycznie, czysto hipotetycznie. Jak prezentuje się Mi 8 Lite? Bo mógłbym go kupić, ale nie wiem czy chcę dopłacać. Widziałem go dziś w sklepie i prezentuje się bardzo fajnie, ale wygląd to nie wszystko. Baterię ma trochę mniejszą (3350 mAh) od Note 5 czy Mi A2 Lite (oba 4000 mAh).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak tego jacka 3,5mm jestem w stanie jeszcze przeboleć, przejściówka jest w zestawie. Ewentualnej różnicy w dźwięku pewnie nawet nie usłyszę. słuchawki jakie zwykle używam to jakieś tanie pchełki. Tylko ta bateria. Zdarza mi się nieraz mieć włączoną muzykę przez 4-5 godzin, więc wolałbym nie martwić się czy starczy mi baterii zanim dojadę z pracy do domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...