Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Shaverin

Pomoc w doborze części

Polecane posty

Cześć, od czasu kiedy składałem swojego ostatniego PCta minęło już trochę czasu i było by miło gdybyście mogli mi trochę pomóc przy złożeniu nowego. Kilka części już mam, nad innymi się zastanawiam, a jeszcze innych w ogóle nie wybrałem.

Po kolei:

• Zastosowanie: głównie do gier.
  • Części używane: jak najbardziej wchodzą w grę.
  • Budżet: nie mam określonego limitu, zależy mi na tym by zestaw w miarę dostosować do podanych kart graficznych, ale żeby też niepotrzebnie nie przepłacać.
  • Podkręcanie: jak najbardziej.
  • Termin zakupu: w przeciągu dwóch najbliższych tygodni,

1. Karta graficzna - do zakupu - GTX 1060 6GB lub RX580 8GB. Patrząc na porównania tych kart, obie wypadają raczej podobnie, dlatego pewnie wybiorę tą, która po prostu wyjdzie taniej. Chyba, że macie coś do powiedzenia w tej sprawie / jakieś propozycje, to chętnie dowiem się więcej.
  2. RAM - do zakupu - G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB). Tutaj pytania czy ten konkretny model da rade, czy polecacie coś innego i czy wybrać 16GB, czy może 8GB patrząc na możliwości podanych wyżej kart graficznych.
  3. Procesor - do zakupu - tutaj nie mam wybranego nic konkretnego. Zależy mi na tym żeby mógł w miarę wykorzystać możliwości grafiki (nie zależy mi na ustawieniach ultra, celuje w wysokie/średnie) i żeby był raczej przystępny cenowo + jakieś chłodzenie.
  4. Płyta główna - do zakupu - jak wyżej.
  5. Zasilacz - do zakupu - jak wyżej.
  6. Obudowa - do zakupu - prosta i tania, bez przezroczystych ścian czy światełek, no chyba, że to nie wpływa na cenę ;).
  7. Monitor - posiadamAcer KG241PBMIDPX,
  8. Dysk - posiadam - SSD 500GB + jakiś stary HDD na pierdoły.
  9. Napęd - posiadam.

Dzięki z góry ;D

Jaki masz obecnie komputer? Może jednak nie tak stary jak Ci się wydaje.

47 minut temu, Shaverin napisał:

Karta graficzna - do zakupu - GTX 1060 6GB lub RX580 8GB.

Tu bym raczej wybierał między GTX 1660(recenzja)/1660 Ti a Radeonem RX 580 (ten kod na 2 gry to fajna sprawa).

Niestety, ale starego komputera już nie mam, został mi z niego dosłownie dysk i napęd, a obecnie zmuszony jestem na korzystanie z laptopa z GT 650M na pokładzie, stąd ten temat.

Co do karty, prawdę mówiąc myślałem o karcie używanej, dlatego GTX 1660/1660 Ti nie brałem pod uwagę, jako, że są jeszcze całkiem nowe. Różnica klatek w porównaniu z GTX 1660 Ti jest rzeczywiście spora, ale nie jestem do końca przekonany czy opłaca mi się za nią dopłacać kilkaset złotych.

Coś takiego:

https://www.x-kom.pl/lista/tg0mi99fi - cenę gry odlicz

No i karta. Jeśli w grę wchodzą używki to w zasadzie można poszukać używanej GTX 1070, za 950-1000 zł można kupić modele z ponad roczną gwarancją. 

GTX 1060 to raczej więcej niż 650 zł bym za używkę nie dawał i raczej te 300-400 zł do GTX 1070 dorzucił, bo to karta która starczy na znacznie dłużej jeśli chodzi o granie w nowe gry.

Ew. nówka 1660 Ti za 1300 zł, ale jeśli używki nie są ci straszne to taki 1070 za te ~ 1000 zł to świetna opcja.

Dnia ‎14‎.‎03‎.‎2019 o 15:31, Shaverin napisał:
  1. Procesor - do zakupu - tutaj nie mam wybranego nic konkretnego. Zależy mi na tym żeby mógł w miarę wykorzystać możliwości grafiki (nie zależy mi na ustawieniach ultra, celuje w wysokie/średnie) i żeby był raczej przystępny cenowo + jakieś chłodzenie.

Wyszłoby , że chyba AMD , coś z 6 /12 powinno być ok, ceny zaczynają się od 550 zł, podkręcić można, a w tej cenie u Niebieskich tylko 4/4 z i3, czyli w niektórych grach może brakować trochę wątków ;-) Wiem bo akurat w peaku cen intela pomagałem składać.

Edytowano przez Maciek23pl
literówka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.