Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Siwuleccc

Rozsadny upgrade kompa

Polecane posty

Witam serdecznie użytkowników forum.

Pisze w sprawie podpicowania mojego zestawu komputerowego. Wstępnie plan jest taki że płyta główna i procesor zostają oczywiście jesli ktoś mi tego nie wybije z głowy. Jeśli chodzi o GPU to myślałem nad GTX 1070 ti od palita - znalazlem używkę z 2 letnia gwarancja za 1200, dokupieniem ramu, zmiana obudowy, dokupienie chłodzenia i OC CPU. Do tego rozważam zmiane dysku. Zasilacz w razie potrzeby równiez do zmiany. Budżet powiedzmy ok. 3k zł. Sprzęt do używania głównie w grach, myślę nad kupieniem oculusa i zabawa w vr. Mój aktualny zestaw:

Grafika: amd radeon sapphire r9 280 3gb ddr5

-procesor: i5-4690K

-płyta głowna: gigabyte z97x gaming 3

-ram: 8gb g skill ripjaws 2133 cl9

-zasilacz:mars gaming mp700 

-dysk: 128gb ADATA SP900

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie - Thermalright HR-02 - Macho Rev. B lub Scythe Mugen 5 Rev.B

SSD - Crucial MX500 500GB (obecny dysk może zostać, po prostu dokup kolejny)

Zasilacz - Twój ponoć ma chińskie kondensatory, więc bym zmienił - SeaSonic Focus Plus Gold 550W

Procesor - do wymiany na i7 4770K/4790K (za ~700 zł można coś znaleźć na allegro), choć można też wymienić platformę i wziąć Ryzena 5 2600 (ale budżet chyba nie wystarczy, a na i7 dużo nie stracisz przy ewentualnej późniejszej sprzedaży)

Obudowa - SPC Armis AR7 (są wersje z panelem ze szkła hartowanego, jeśli reflektujesz). Przydałoby się jednak, byś napisał jaką masz obecnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam obudowe SPC Brutusa, ale juz jest taka powyginana i poniszczona, więc obudowe to pewne, że muszę zmienić. Przy ewentualnym wyborze i7 4990K jak rozumiem płyta może zostać aktualna? Co z pamięcią RAM? Dokupić jeszcze 8gb tej co mam, czy może jakas inna/lepsza jest do włożenia do tego zestawu? A i czy pomysł z zostawieniem mojej i5 definitywnie i ostatecznie odpuścić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Siwuleccc napisał:

Przy ewentualnym wyborze i7 4990K jak rozumiem płyta może zostać aktualna?

Tak. Jakby trzeba było zmieniać płytę, to już lepiej kupić nową platformę. W przypadku i7-4790K może być wymagana aktualizacja BIOSu płyt głównej.

Co do pamięci RAM, Twoja ma dobre parametry. Dokupić podobną kość i będzie ok.

 

4 wątki i5 to już często za mało, szczególnie do GTX 1070 Ti i wyżej. W jakiej rozdzielczości grasz?

Zapomniałem dopytać - jaki to konkretnie model Palita za 1200 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Palit GeForce GTX1070Ti Jetstream 8GB DDR5 256bit (1683/8000). Ale ostatnio moim faworytem jeśli chodzi o gpu jest chyba RTX 2070, co myślicie ? Na testach youtubowych wychodzi lepiej, a 200 zł drozej wychodzi nowy rtx.Przy kupnie i7 i dołożeniu 2x4gb GB ramu będzie chulac? Dodatkowo zasilacz obudowa i ssd. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...