Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Felo0000

Laptop uniwersalny 2.500-3000 PLN

Polecane posty

Muszę kupić laptopa, ale jestem w tym temacie totalnie zielony, nigdy się nie interesowałem rządzeniami przenośnymi.

Głównie będzie wykorzystywany do pracy/internetu oraz multimediów jak filmy, sporadycznie jakiś GIMP i nagrywanie audio (zewnętrzna karta, więc nie ma znaczenia co będzie w kompie), od czasu do czasu coś pewnie będzie grane, więc fajnie by było jakby sobie jakoś w miarę radził, ale oczywiście biorąc pod uwagę fakt półki cenowej cudów nie oczekuję w tym temacie - czyli generalnie sprzęt dość uniwersalny. Ekran tylko i wyłącznie FullHD, rozmiarowo w sumie nie mam ustalonego konkretu, raczej 15-19 cali

W okolicznych sklepach doradzali mi takie cuda:

HP Pavilion 15 CS0002NW

Asus Vivobook Flip 14 TP401CA

Asus S410UA-EB1074T

Acer Aspire 5 NX.GVREP.014

Jest to co warte?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to, czy lapek musi mieć wgranego Windowsa czy może być bez systemu bo np. masz swoją kopię Windowsa czy przykładowo możesz skądś załatwić :P

Apple to w tej cenie i tak nie bardzo wchodzi w grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sugeruję dorzucić stówkę ponad budżet do takiego HP:

https://www.x-kom.pl/p/460566-notebook-laptop-156-hp-pavilion-power-i5-8300h-8gb-1201tb-gtx1050.html

Masz tutaj i5, 8 GB RAM i GTX 1050 - tańsze laptopy będą miały znacznie słabszą kartę MX150, która generalnie nadaje się tylko do mało wymagających gier. Na GTX 1050 można z kolei odpalić coś bardziej wymagającego (choć oczywiście przy obniżonych detalach).

Ewentualnie gdybyś wolał lepszą matrycę, lepsze wykonanie i większy SSD kosztem wolniejszej karty graficznej i słabszego procesora to:

https://www.x-kom.pl/p/482979-notebook-laptop-156-hp-pavilion-15-i5-8265u-8gb-2401tb-mx150-ips.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się do tych powyższych ma taki używany np. 5cio letni Macbook Pro? ciągle szukam po stronach i znalazłem parę modeli z roczników 2013 i 2014 w spoko stanie w cenach od 1990 do 2300, nie wiem tylko jak z żywotnością tego sprzętu, jest sens kupować takiego dziadka, kiedy w tej cenie można mieć nową Windę? Granie akurat jestem w stanie spokojnie odpuścić, nie jest to priorytet. Ciągle się waham bo jestem ciekawy tego systemu i jego rzekomej wygody i stabilności, tylko patrząc na długowieczność obecnych wynalazków ten wiek mnie trochę odpycha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowanie starego i używanego maca to bardzo słaby pomysł. Z tego co widzę, chcesz mieć ciastko i zjeść ciastko a tak się nie da. Albo kupujesz niewielki, lekki laptop do codziennego użytku, ale bez możliwości grania albo maszynę z porządnym procesorem i kartą graficzną (i jako takim chłodzeniem), który jednak jest mniej ergonomiczny.

Jeśli odpuszczasz gry, to poleciałbym w coś małego lekkiego i ze świetnym ekranem. Np własnie matebook 14cali w obudowie 13 https://www.x-kom.pl/p/479367-notebook-laptop-141-huawei-matebook-d-14-ryzen-5-8gb-480-win10-fhd.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po waszych wypowiedziach wybór padnie na HP, do Hłałeja i Lenovo jakoś nie mam przekonania. Ale z racji tego, że ich wersji jest milion jeszcze dwa pytania:

Czy w codziennej pracy będzie zauważalna różnica między procesorami i3 8145, i5 8250 i i5 8265? Generalnie czy warto wziąć model z 8250 ale z grafiką MX150/130 czy wybrać zintegrowaną grafę ale z prockiem 8265?

Drugie pytanie to trwałość łączenia ekranu z resztą komputera. Wybiorę prawdopodobnie wersję 14", a w tym rozmiarze jest model x360, który jest minimalnie droższy, a oferuje dotykowy ekran i obrotową matrycę przy tych samych bebechach. Zastanawia mnie tylko wytrzymałość tych zawiasów przy kręceniu ekranem w tę i nazad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i3 ma tylko 2 rdzenie, więc jest wyraźnie gorszym wyborem. Pomiędzy tymi i5 jest różnica w postaci wyższego turbo w i5 8265, ale moim zdaniem lepiej wziąć lapa z 8250, bo to wyższe Turbo pewnie i tak będzie ograniczane przez Throttling (wyższe taktowania = wyższe temperatury).

Lepiej wziąć z 8250 + MX 150, niż 8265 + integra, szczególnie jeśli chcesz jednak odpalić jakąś grę czasami.

Co do wytrzymałości - jeśli nie będziesz tym kręcił codziennie po dziesiątki razy to nic nie powinno się dziać. Wiadomo, że jak każdy mechaniczny element taki zawias z czasem może się zużyć, ale w przypadku takich lapków jest to projektowane z myślą o tym, że użytkownik będzie z tego systemu korzystać - więc i wytrzymałość jest większa, niż w przypadku wielu zawiasów w klasycznych lapkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc w takim razie. Wybór padł na mobilne 14 cali od HP, bo po wypowiedzi Loizoka zadałem sobie kultowe już "jedno za*ebiście ważne pytanie", i jednak gry w mojej hierarchii są na samym dole zastosowań laptopa. Jeszcze raz dzięki wszystkim za opinie i wiedzę! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...