Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

blade81

Komputer do 1200/1300

Polecane posty

Witam serdecznie,

planuję złożenie komputerka za ok 1200zł. Z wyłączeniem obudowy, zasilacza, dysku oraz systemu. Czyli praktycznie MB z RAM+ CPU+ GPU. Sęk w tym, że wszystko musi być nowe (muszę mieć faktury) zatem odpada kupno tańszych części z olx/allegro.

Sam zastanawiałem się nad opcją z gtx1030 lub jak da radę nawet gtx 1050. Do tego może Intel Pentium G4560 - głównie taki mi wyskakuje w sensownej cenie. Ram narazie 2x4gb starczy.

Komputer do wszystkiego, jednak im więcej gier na nim pójdzie(low-srednie), tym lepiej. Zestaw tworzony z myślą o przyszłym ulepszeniu za rok lub dwa.

Proszę Was jednak o rady, w co lepiej więcej zainwestować i w jakie modele. Sklepy nie mają znaczenia.

 

Czyli jeszcze raz, ale w bardziej przejrzystej postaci

  • budżet do 1300 max, ale najlepiej ok 1200
  • preferowałbym dwie wersje: Mobo z 8gb ram + procesor + grafika, oraz wersja bez płyty głównej
  • system mam, albo win10, albo win 7
  • zastosowanie standardowe jak na dziecko - im więcej gier i nowsze, tym lepiej
  • najlepiej by dało radę zestaw ulepszyć w przyszłości
  • sklep dowolny, jednak musi wystawiać faktury, więc raczej tylko nówki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

oraz wersja bez płyty głównej

Jak wyobrażasz sobie komputer bez płyty głównej?

https://www.x-kom.pl/lista/839cux9s4

Edit:

Lista nieważna. Skoro nie trzeba obudowy, dysku i PSU:

https://www.x-kom.pl/lista/2hmrhazi7

Ryzen 5 z iGPU + 8 GB. Gra  w  prezencie od AMD (w koszyku za 0,01 zł). Z rozbudową nie powinno być problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, MikaelDorren said:

Jak wyobrażasz sobie komputer bez płyty głównej?

https://www.x-kom.pl/lista/839cux9s4

Więcej jak Athlon z integrowaną grafiką + 8 GB tu raczej nie wymyśli. Na 99% będzie trzeba poprosić o aktualizację biosu.

W sumie racja...miałem na myśli, iż płytę znajdę chyba, ale dopiero teraz ogarnąłem, iż bez wiedzy jaka to, nie dopasuję procka.

@Balrog.

ok dzięki wielkie. Nawet lepiej niż myślałem, a i gierka dodatkowo kusi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. W sumie oferta zacna, chociaż sam nie wiem co myśleć o integrach. Czy to faktycznie wiele lepsze rozwiązanie niż jakiś tańszy procesor + dedykowana grafika?

No i jednak jak tak patrzę, to cenowo całość dobija do 1500 niemal, a to już za dużo. Nie jest to zależne ode mnie i muszę niestety zmieścić się w tym budżecie ~1200zł maksymalnie dobijając niemal do 1300.

Proszę, nie zrozumcie mnie źle. Jestem wdzięczny za pomoc i rady. Sam nie jestem super ekspertem, tym bardziej, że na rynku jest tak wiele modeli, że nie sposób nadążyć za nimi. Natomiast próbowałem coś znaleźć i sklecić i w sumie tak jak w poście otwierającym:
Intel Pentium G5400 + GTX1050 2GB + Gigabyte B250 FinTech + goodram irdm ddr4 8gb 2400mhz cl15

Za to wychodzi mi nieco ponad 1200. Oczywiście ram czy mobo łatwiej zamienić i różnicy cenowej praktycznie by nie było, ale gorzej właśnie z prockiem.

Jak tak sobie czytałem to nie jest taki zły (w sumie to lepszy niż w moim osobistym, który czas ulepszyć), a za dobry rok pewnie by był zmieniany.

Poprawcie mnie proszę, jeśli się mylę ;)

Jeszcze raz wielkie dzięki za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Miałem wcześniej na myśli G4560 i chyba wtedy nie było problemu z płytką. Ale właśnie raczej poszedłbym w 5400 i nową mobo. W tym tygodniu już coś złożę i dam znać co z tego wyszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...