Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HersztFallouta

Pc vs Konsola do 75 Cali 4K

Polecane posty

Witajcie, co będzie lepsze do wyboru do takiego dużego TV? Konsolę jestem w stanie kupić do 2 tyś i móc grać w takiej rozdzielczości płynnie, a PC pewnie musiałby być drogi żeby obsłużyć taką rozdzielczość dobrze, a patrząc na ceny PC to sensowny zaczyna się od 4,5 tyś+ . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz parcia do grania w 60 fps to szedłbym w konsole (PS4 Pro lub Xbox One X). 

PC do 4K to minimum Ryzen 5 2600 + 16 GB RAM + RTX 2070 (a najlepiej RTX 2080), czyli tak jak liczysz, z 5-6 kafli trzeba liczyć za taki sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do PC trzeba jeszcze niestety doliczyć osprzęt co daje kolejne +- 500 zł (Słuchawki, mikro, porządna klawiatura, myszka, podkładka, jakiś hub na plątaninę kabli) + W10 ok. 150 zł. Jeśli miałbym brać konsole to brałbym XONEX (Dziewczyna ma jeszcze Ps 4 Fat), zastanawiało mnie właśnie czy dobrze myślałem z kwotą co do PC. Czyli wychodzi lekką ręką 5.7-6.7K na PC a XONEX nówka z 3 grami i dodatkowym padem wychodzi tyle co sama 2070. Chyba że jest jakaś tańsza karta na ten TV ale pewnie wątpię żeby było coś tańszego żeby pograć na high, bo pewnie nawet ten rtx na takiej rozdziałce by się męczył, 75 cali to jednak duże bydle. A do starych gier np. do 2012 pewnie dałby radę PC do 700 zł. Co do FPS raczej XONEX dała by radę w stałych 50-60 ? 

23 minuty temu, Dirian napisał:

Jeśli nie masz parcia do grania w 60 fps to szedłbym w konsole (PS4 Pro lub Xbox One X). 

PC do 4K to minimum Ryzen 5 2600 + 16 GB RAM + RTX 2070 (a najlepiej RTX 2080), czyli tak jak liczysz, z 5-6 kafli trzeba liczyć za taki sprzęt.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wybór oferuje ledwie mała garść tytułów. Wtedy z reguły masz do wyboru granie w 1080p i 60 klatkach lub 4K i 30 klatkach. 

Nic w tym dziwnego, nie wymagaj od konsoli za 1800 zł cudów. Przecież zwykłe PS4 / Xbox One duszą się w 1080p, a Xbox One X jest mocniejszy, ale nie na tyle by oferować 60 klatek w 4K. Niemniej pograć w tym 4K komfortowo pozwala, tylko z mniejszą ilością klatek - za tę cenę i tak jest to wg mnie sukces.

Jesteśmy u schyłku obecnej generacji konsol, zapewne nowe konsole dadzą radę wyciągnąć te 60 fps w 4K, ale na nie jeszcze musimy poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybszą taką konsolą będzie pewnie PS5 , o tyle mam dobrze że moja dziewczyna zamierza ją kupić. Więc Platformy mielibyśmy dwie + zawsze tysiak na kompa do gier starszych dało by radę też złożyć. Bo wiadomo na PC zawsze wydajność będzie większa, no ale patrząc na te ceny w dzisiejszych czasach kupno PC jest chyba co raz mniej opłacalne, szczególnie żyjąc w tym kraju :( . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dorzucić swoje skromne 3 grosze jako posiadacz XOX. Nie jest prawdą, że ta konsola zapewnia realne 4k w tych 30 fps w każdej grze. Najlepszym przykładem niech będzie wiedźmin 3 gdzie "tryb 4K" z blokadą na 30 fps i tak jest dynamicznie skalowany. Krzywuchowe moczary to już rozdzielka rzędu 3200. Nie mówiąc już o tym, że detale w najlepszym razie odpowiadają ustawieniom high z pc. Dla porównania gtx 1070 to już srednie fps na poziomie 37 w stałym 4k na ustawieniach ultra... Ogólnie konsola jest graficznie moim zdaniem na poziomie mniej więcej gtx 1060... Tak samo z innymi wymagającymi grami. 4K jest często uzyskiwanie kosztem detali...

I druga kwestia... Wiele z gier nie dostało aktualizacji do wyższej rozdzielczości przez co wyglądają jak g***o na tv 4k.  Ostatnio jak odpaliłem just cause 3 to nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać. A to jednak nie PC zatem zapomnij o zmianie rozdzielczości w ustawieniach gry. Jeśli nie dostała łatki to jest jedna i tyle ;) Pełne 4k oferują tak naprawdę mało wymagające graficznie tytuły typu np. darksiders.  W innych bardziej wymagających jak np. we wspomniamym wyżej wiedźminie dynamiczne skalowanie, zjazd z detali bądź podobne zabiegi są stosowane. W niektórych 4k uzyskiwane jest tylko podczas patrzenia w niebo albo w pomieszczeniu (AC odyssey). A już np. taki kingdome come w ogóle trybu 4k nie posiada bo sprzęt jest za słaby.

Podsumowując... Jeśli chcesz pełnego bezwarunkowego 4k przy max detalach bierz PC... Konsola jest opcją dla osób które nie chcą wydawać dużo pieniędzy na sprzęt i mieć jednocześnie niezłą jakość oprawy - niezłą ale nie REWELACYJNĄ co jeszcze raz podkreślę ;) Albo poczekaj z zakupem do nowej generacji która wejdzie na rynek zapewne za dwa lata.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie mógłbym kupić One S za 800 zł na gwarancji jeszcze (Żeby mieć w cokolwiek grać), co jest już zaoszczędzonym tysiącem patrząc na One X , i po prostu potem odkładać razem z dziewczyną na Mocnego PC i PS5 , co o tym myślicie? Czy lepiej jednak od razu machnąć One X ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...