Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kuba11451

Wysokie temperatury karty graficznej

Polecane posty

Witam

Od paru dni zauważyłem, że moja karta graficzna ( MSI Radeon R9 390) w grach czy to mniej czy bardziej wymagających  sięga 100 % użycia. W bardziej wymagających grach również niepokoi mnie jej temperatura która osiąga 94 ° C .      

Komputer wyczyściłem z kurzu oraz  zrobiłem formata lecz nadal nic się nie zmieniło.

Komputer mam 3 lata i podejrzewam że wymiana pasty termoprzewodzącej może pomóc ale nie jestem pewiem.

Mój sprzęt:

Procesor: Intel Core i5-6600
Ram: 16 GB
Karta graficzna: MSI Radeon R9 390 
dysk : Crucial BX100 250GB & Western digital blue 1T
Płyta główna : Gigabyte GA-B150M-D3H
Obudowa : Zalman Z9 U3
system Windows 10 PRO X64

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę samą kartę, co ty. Fabryczne chłodzenie nie należy do najwydajniejszych i ja również borykałem się z wysokimi temperaturami. Na początek rzeczywiście możesz wymienić pastę i zobaczyć, czy to coś pomoże.

W moim przypadku problemem była także bardzo głośna praca wentylatorów. Wyeliminowałem to poprzez zakup nowego chłodzenia - Arctic Accelero Xtreme IV. Bardzo ciche, bardzo wydajne, o niebo lepsze od fabrycznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 47 napisał:

Mam tę samą kartę, co ty. Fabryczne chłodzenie nie należy do najwydajniejszych i ja również borykałem się z wysokimi temperaturami. Na początek rzeczywiście możesz wymienić pastę i zobaczyć, czy to coś pomoże.

W moim przypadku problemem była także bardzo głośna praca wentylatorów. Wyeliminowałem to poprzez zakup nowego chłodzenia - Arctic Accelero Xtreme IV. Bardzo ciche, bardzo wydajne, o niebo lepsze od fabrycznego.

Zainstalowałem MSI Afterburner i dałem FAN Speed na 80 % i temp. spadła do 60 stopni ;) Chyba będę musiał po prostu ustawiać sam ich szybkość. Dzięki za radę, rzeczywiście  jej chłodzenie nie należy do najlepszych. Nadal mam wykorzystanie GPU 100 % więc i tak wymienię pastę i dam znać czy pomogło 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...