Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Laqu

Upg. czy nowy? 2500 zł

Polecane posty

Witam,

Zastanawiałem się ostatnio trochę nad ulepszeniem swojego sprzętu komputerowego, tylko nie wiem czy jest jakieś racjonalne wyjście połączenia moich obecnych części z nowymi. Budżet tak do 2500 zł. Prosiłbym o jakieś sugestie. Poniżej moja specyfikacja.

  • i5-4590
  • Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 380
  • Płyta główna MSI B85-G43
  •  Pamięć Ballistix Ballistix Sport, DDR3, 8 GB
  • Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W
  • Dysk SSD Crucial BX100 250GB 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego:

Ryzen 5 2600 (700 zł) + 2x8GB RAM DDR4 3200 MHz CL 15 / CL16 (500 zł) + MSI B450-A Pro / MSI B450 Gaming Plus / MSI B450 Tomahawk (400-450 zł)

I do tego poczekałbym na premierę GTX 1660 Ti.

Wyjdzie bliżej 3000 zł, ale jak odsprzedasz obecne części to odzyskasz dobrych kilka stówek.

Reszta zostaje ze starego PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby wyglądał skok jakości jakbym na razie kupił to co zaproponowałeś i czekał na kartę graficzną? Czyli został przy obecnej?

Chodzi bardziej o to że zanim sprzedam stare graty, zanim wyjdzie (22 luty?) karta to na pewno chwilka minię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zmiany karty graficznej to skoku wydajności raczej nie zauważysz. Ewentualnie może w sandboxach Ubisoftu gdzie procesor jest katowany czy jakichś wymagających grach multi, typu Battlefield V. Ale przy obecnej karcie szału nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Laqu napisał:

https://www.x-kom.pl/lista/1jhq4nimd - takie coś będzie śmigać przez 2 latka? Nie gram nigdy na ultra detalach. :)

Nie wiem czy ktoś się orientuje w jakim sklepie jest najlepsza oferta ratalna?

Płyta bardzo okej :)
Grafe taniej to zmień na Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti OC 6GB https://www.x-kom.pl/p/480513-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1660-ti-oc-6gb-gddr6.html
lub jeszcze lepiej w ich drugim sklepie https://www.al.to/p/480513-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1660-ti-oc-6gb-gddr6.html z kodem dzien-kobiet-30 jest 30 zł taniej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem. 

Zakupiłem tak jak ustalone było wyżej. 1660 ti. Problem mam taki że mój monitor Iiyama GB2488HSU nie chce wyświetlać obrazu przez żadne złącze. Telewizor podłączony pod hdmi działa. Komputer wykrywa monitor, nawet można ustalać wszystko w nvidia ale nie wyświetla obrazu. Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł? Sprawdzałem monitor nie łączy się również laptopem. Czy monitor mógł się w jakiś sposób "zaciąć"? Wszystko działało przed rozłożeniem starego komputera, po podłączeniu do nowego takie cos. 

Monitor działa na poprzedniej konfiguracji mojego komputera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...