Skocz do zawartości
STYXER

Komputer do 3000 zł

Polecane posty

Witajcie drodzy forumowicze!

Ogólnie bardzo rzadko udzielam się na forum,  znacznie częściej czytam niż sam się udzielam, jednak teraz będę potrzebował Waszej fachowej pomocy. Otóż podjąłem decyzję o kupnie w miarę wydajnego komputera do kwoty 3000 zł. Od prawie dwóch lat śmigam na PS4 i całkiem nieźle się bawię, ale jednak czegoś mi jeszcze brakuje. Przez ostatnie lata kompletnie odłączyłem się od tego technologicznego świata podzespołów, a mój obecny komputer z GTX 550 Ti, sami wiecie...służy tylko do internetu. Co prawda można w internecie znaleźć różne poradniki dotyczące odpowiedniego doboru sprzętu, ale zdania często są podzielone dlatego chcę Was Graczy poprosić o pomoc w zbudowaniu odpowiedniego zestawu. Ostatnio kupowałem komputer 6 lat temu, jako prezencik za zdanie matury, kiedy człowiek był jeszcze młody i piękny...i podejrzewam że od tego czasu w technologiach też trochę się pozmieniało. Dobra, przejdźmy do konkretów. Mam 3000zł do dyspozycji na samą skrzynkę gdyż monitor już posiadam. Kompletnie nie interesuje mnie granie w 4K ani nawet na ultra ustawieniach bo nie jestem żadnym entuzjastą, poza tym to nie ten budżet. Jeśli ktoś jest zorientowany w temacie i ma chwilę czasu to proszę o podanie ciekawej i wydajnej konfiguracji w tej cenie. Procesor, karta grafiki, płyta główna, ramy itp. aby wszystko ze sobą ładnie współgrało. Dzięki z góry za wszystkie propozycje i chęć pomocy. Nie mam ostatnio zbyt wiele wolnego czasu ale na pewno będę tu zaglądał i czytał Wasze propozycje i opinie. Komputer planuję kupić w marcu/kwietniu, czyli jeszcze trochę czasu jest, ale już teraz chciałbym poznać jakiś zarys z czego ten mały potworek mógłby być zbudowany. Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ziomeczki za odzew. Co do komputera to zakup nieco się przedłużył i dopiero w tym miesiącu go kupię. Odnośnie propozycji kolegi Bull3t, to czy po tych 3 miesiącach można coś zmienić w tym zestawie na bardziej wydajnego? Myślałem o RX 580 lecz w wersji 8GB oraz chciałbym 16 GB Ram zamiast 8 GB. Dysk SSD 240GB na system oraz 1 TB na gry i inne programy. Poza tym na pewno wiecie że niedawno wyszedł GTX 1660. Zastanawiam się czy zostać przy Radeonie czy wybrać zielonego. Testy wydajności są dość podobne. Budżet w dalszym ciągu 3000zł, ewentualnie jakąś stówkę mógłbym dorzucić gdyby było warto. Pomożecie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj widziałbym to tak:

https://www.x-kom.pl/lista/saxi4jb48

Jest GTX 1660, jest 16GB RAM od razu. Jak za dużo budżet przekroczony to zmień płytę na https://www.x-kom.pl/p/482588-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450m-pro-vdh-plus.html, choć ten Tomahawk w fajnej cenie jest to szkoda go nie wziąć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok moi drodzy, ostatnie szlify i jutro/pojutrze idę składać komputerek. Nurtuje mnie ostatnia rzecz, czyli ta karta grafiki. Byłem nastawiony na rx 580 8GB lecz GTX 1660 6GB trochę w tym segmencie namieszał i teraz jestem zakręcony. Czytając różne opinie to wydajność GTX 1660 była porównywalna nie do RX 580 lecz do RX 590 czyli wychodzi na to że lepiej wziąć tego GTX-a zamiast 580? Oszaleć można z tymi multimediami :icon_eek::)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja ode mnie:

https://www.x-kom.pl/lista/sm7ca2a2z

Moim zdaniem, na ten moment warto iść w stronę RX 580. Lepszą kartę (tj. 1660/1660ti lub AMD Navi) polecam kupić za rok, obojętnie czy to od pazernej NVIDIA czy AMD. Skoro 6 lat wytrzymałeś na 1 zestawie, raczej nie jesteś fanatykiem nowości i nie potrzebujesz mieć nowinek tuż po premierach. W poniższym zestawie masz przyzwoite pamięci, płytę główną, zasilacz oraz procesor, które nie będą wymagały upgrade przez kilka lat. Co więcej, atrakcyjna już w tym momencie cena samego procesora może w najbliższym czasie ulec dodatkowemu obniżeniu. Chłodzenie stock'owe procesora, powinno na ten moment wystarczyć, niemniej w przyszłości pomyśl o jakimś lepszym (np. chłodzenie powietrzne od Silentium PC, Arctic lub Rajinetk).


P.S.
*Po przeniesieniu do koszyka, cena gier spadnie do 0,01 zł, dając Ci łącznie 2983,01 zł (stan na 26.05.2019).
**Na obudowę również jest jakaś promocja lecz jedynie do końca maja.

Edytowano przez Daimyo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daimyo napisał:

Propozycja ode mnie:

https://www.x-kom.pl/lista/sm7ca2a2z

Moim zdaniem, na ten moment warto iść w stronę RX 580.

Nie wiem czy RX 580 z średniawym chłodzeniem za 900 zł to dobry interes, gdy za ~ 130 zł więcej jest GTX 1660 wydajniejszy o około ~ 15%. Nie wspominając o wyraźnie niższym poborze prądu pod obciążeniem, niższych temperaturach pracy... Oczywiście bonusowe gry to jakiś argument, ale no nie wiem - ja bym mimo wszystko wolał wydajniejszego 1660.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ryzena 7 1700 niestety nie ma promocji na gry, tak więc aby to było opłacalne pozostaje wybór pomiędzy:
- Ryzen 5 2600 + GTX 1660 jak słusznie sugeruje p. Dirian, z przeznaczeniem do gier,
- Ryzen 7 1700 + RX 580, moja propozycja, ok. 200 zł tańsza, z przeznaczeniem do wszystkiego :)

@STYXER Musisz sam zdecydować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bardzo Wam dziękuję chłopaki za pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu, mimo że budżet nie jest jakiś szalony to i tak super sobie poradziliście. Na pewno wybiorę jedną ze specyfikacji które podaliście, tylko najpierw muszę napić się piwka i zapalić cygaro by mieć jasny umysł gdyż decyzja nie będzie łatwa :biggrin: Pozdrawiam ciepło i jeszcze raz dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, STYXER napisał:

Ok, bardzo Wam dziękuję chłopaki za pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu, mimo że budżet nie jest jakiś szalony to i tak super sobie poradziliście. Na pewno wybiorę jedną ze specyfikacji które podaliście, tylko najpierw muszę napić się piwka i zapalić cygaro by mieć jasny umysł gdyż decyzja nie będzie łatwa :biggrin: Pozdrawiam ciepło i jeszcze raz dziękuję!

P.S.
Ryzen 5 2600 można wyrwać za 629 zł, tylko przy zakupie musisz podać kod. Sprawdź na stronie.
Ryzen 7 1700 był po 499 zł lecz już się wyprzedał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...