Skocz do zawartości

Polecane posty

Hej. Zastanawiam się nad upgrade komputera konkretnie pod VR. Aktualnie mam gtx 970, i5 2500k, 8gb ram 1333. Ceny kart graficznych są dość wysokie (wciąż), zastanawiam się więc czy 

1. Czy na moim sprzęcie pójdzie vr? 

2. Czy upgrade procka, płyty głównej i Ramu + dysk ssd, nie będzie bardziej sensowny, karta może da sobie radę, potem by się zmieniło tylko kartę. 

3. Czy lepiej odrazu zmienić wszystko tak żeby chulalo aż miło? 

Jeśli chodzi o budżet to nie wiem. Myślałem żeby wydać około 1200 £ razem z kartą, ale jak karty ma nie być to nie wiem, 800£ ? 

Nie wiem jakie inne sklepy oprócz Amazona no i ebaya wchodzą w grę, próbowałem szukać i odniosłem wrażenie że wszędzie indziej jest drożej lub tak samo. 

Edytowano przez herendil

F5 :)

Zapomniałem o płycie głównej. ASRock p67 pro 3. Sama skrzynka bez Windowsa. 

PS. Możecie podawać propozycje z Morele, ja to sobie potem ogarnę. Czyli cena zestawu z kartą około 6000 zł 

Teoretycznie GTX 970 wystarcza do VR, ale to absolutne minimum, ktore nie pozwoli Ci na skorzystanie z supersamplingu. W prostszych graficznie tytulach da rade, ale przy bardziej wymagajacych (Elite Dangerous, Subnautica, Skyrim) bedziesz skazany na najnizsze detale, pikseloze i nieczytelny ekran, bardzo psujace wrazenia z rozgrywki. GTX 1070 jest juz duzo lepszy pod tym wzgledem, w ustawieniach supersamplingu pozwala na podbicie grafiki do 120-125%, przez co obraz staje sie zauwazalnie lepszy, a odczytanie tekstu w np. jednym z wielu menu sluzacych do zarzadzania pojazdem w ED nie nastrecza juz trudnosci. Oczywiscie najnowsza generacja kart pozwoli Ci na jeszcze wieksza zabawe z ustawieniami grafiki, ale tu problemem moze stac sie budzet. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.