Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Hej. Zastanawiam się nad upgrade komputera konkretnie pod VR. Aktualnie mam gtx 970, i5 2500k, 8gb ram 1333. Ceny kart graficznych są dość wysokie (wciąż), zastanawiam się więc czy 

1. Czy na moim sprzęcie pójdzie vr? 

2. Czy upgrade procka, płyty głównej i Ramu + dysk ssd, nie będzie bardziej sensowny, karta może da sobie radę, potem by się zmieniło tylko kartę. 

3. Czy lepiej odrazu zmienić wszystko tak żeby chulalo aż miło? 

Jeśli chodzi o budżet to nie wiem. Myślałem żeby wydać około 1200 £ razem z kartą, ale jak karty ma nie być to nie wiem, 800£ ? 

Nie wiem jakie inne sklepy oprócz Amazona no i ebaya wchodzą w grę, próbowałem szukać i odniosłem wrażenie że wszędzie indziej jest drożej lub tak samo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie GTX 970 wystarcza do VR, ale to absolutne minimum, ktore nie pozwoli Ci na skorzystanie z supersamplingu. W prostszych graficznie tytulach da rade, ale przy bardziej wymagajacych (Elite Dangerous, Subnautica, Skyrim) bedziesz skazany na najnizsze detale, pikseloze i nieczytelny ekran, bardzo psujace wrazenia z rozgrywki. GTX 1070 jest juz duzo lepszy pod tym wzgledem, w ustawieniach supersamplingu pozwala na podbicie grafiki do 120-125%, przez co obraz staje sie zauwazalnie lepszy, a odczytanie tekstu w np. jednym z wielu menu sluzacych do zarzadzania pojazdem w ED nie nastrecza juz trudnosci. Oczywiscie najnowsza generacja kart pozwoli Ci na jeszcze wieksza zabawe z ustawieniami grafiki, ale tu problemem moze stac sie budzet. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000 zł to nie jest znowu tak mało. ;) Wstępnie należałoby zacząć chyba od czegoś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/5b686dbd/. Jeśli wolisz Intela to np. i5-8400/9400/9400F + ASRock Z370 Pro4 (w przypadku 9-tej generacji może wystąpić potrzeba aktualizacji BIOSu).

Będziesz podkręcał procesor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardziej intelowy, ale zdaje sobie sprawę, że znacie się bardziej na rzeczy niż ja. Więc jeśli polecacie AMD (jakiś konkretny model) to jestem skłonny zaufać :) podkrecalem swojego 2500k ale teraz nie wiem czy chciałoby mi się w to bawić. Mój 2500k już nie działa tak jak powinien, wydaje mi się, że z powodu podkręcania, pracował tak przez kilka lat, a teraz wywala blue screany więc musiałem go przywrócić. 

PS. Nie sądziłem, że dysk ssd o tej pojemności może być taki tani, chyba wezmę w takim razie twa takie :) myślałem też o karcie sieciowej z WiFi, przydaje się. No i jakaś karta dźwiękowa też by się przydała, chyba że Integra jest kozaczkiem ;).

PS 2. Windows na USB uruchamia się tak samo jak na cd? Jeśli tak to nie potrzebuje czytnika w ogóle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel nadal oferuje wyższą wydajność w grach (przejrzyj test), ale AMD w porównywalnej cenie daje więcej wątków, co może zaowocować w przyszłości. Jeśli te wieści - klik - nie okażą się być jedynie "mokrym snem", to platforma AMD ma przed sobą wielką przyszłość. Możesz wziąć lepszą płytę główną z myślą o podkręcaniu i przyszłości - Asus PRIME X470-PRO (w pakiecie również lepsza integra dźwiękowa).

Po latach pracy procesor mógł się "zdegradować" - normalna kolej rzeczy.

1. Nie musisz już kupować dwóch dysków SSD - te mają nadal tanieć. Karta sieciowa (taka już dość przyzwoita) - Gigabyte GC-WB1733D-I. Na pewno integra w MSI B450-A PRO nie jest "kozaczkiem" - jaki sprzęt audio posiadasz?

2. Tak, możesz zainstalować z pendrive lub płyty DVD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych głośników przyda się raczej jakiś DAC - Nuforce uDAC-3 może się nadać, ponoć (kierując się opiniami użytkowników) ma regulację głośności na wyjściach RCA. Nie zaszkodzi poradzić się na jakimś forum o tematyce audio.

Tak, płytka pod AMD - nie ma uniwersalnych. Z myślą o podkręcaniu pod Intela, to np. Gigabyte Z390 AORUS PRO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zastanawiam się czy by nie wziąć innych głośników takich bardziej do odsłuchu, bo tych chyba nie będę w pełni wykorzystywać. Jakiś wzmacniacz może nawet, ale DAC zawsze jest spoko opcją. I tak muszę jeszcze dozbierac trochę papki :) wyskoczyła naprawa auta, więc na razie muszę się wstrzymać :)

A ty osobiście która byś wybrał? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacza do tych głośników Yamahy nie potrzebujesz - są to monitory aktywne i mają wbudowane wzmacniacze. Jeśli nie jesteś pewien zasadności wydawania takiej kwoty, to możesz rozważyć jakieś Edifiery:  R1600 TIII, R1700 z Bluetooth, R2600. Do monitorów Yamahy nie śmiem ich porównywać, ale są to przyzwoite głośniki.

 

Pytasz o platformę? Sam bym się nad tym pewnie zastanawiał. Jakby była pewność, że 10-rdzeniowy Comet Lake będzie kompatybilny z obecnymi płytami głównymi, to chyba szala przechyliłaby się w stronę Intela. ;) Chociaż AMD może nam zaserwować 12-16 rdzeni...

Jeśli zaś pytasz o wybór między MSI B450-A PRO a Asus PRIME X470-PRO - w przypadku zamiaru podkręcania, bez większych rozterek dopłaciłbym do Asusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...