Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kempes

Zawieszanie się gier

Polecane posty

Witam. Od 2-3 miesięcy mam problem z grami. Podczas grania nagle gra się zawiesza. Alt + TAB wyświetla okna to przełączenia. Menadżer zadan się uruchamia ale nie mogę przełączyc okna na niego. Nie kombinując długo wciskam reset i tyle. Krew mnie zalewa podczas grania multiplayer. Dzieje się to 2-3 razy dziennie. Nie ma reguły w co gram. We wrześniu wymieniłem kartę graficzną, może to jest jakaś przyczyną.

Ktoś ma taki problem albo pomoże go rozwiązać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Już podaje specyfikacje: 

Procesor: Intel Xeon E3-1230 v3

Karta graficzna:   Inno3D GeForce GTX 1080 iChill X4 8GB GDDR5X

Płyta główna: ASRock H87 PRO4 H87

Dysk Twardy 1 Seagate 1TB 

Dysk Twardy 2 SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (system + gry)

Dysk Twardy 3 Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500 (gry)

Pamięć: Team Group Vulcan DDR3 2400 2x4GB

            G.Skill Ares DDR3 8GB (4GBx2), 2400MHz,

Zasilacz: Cooler Master G550M

Obudowa: Zalman Z3 PLUS

System:  Windows 10 Pro    Wersja:   10.0.17763 Kompilacja 17763

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

Cytat

We wrześniu wymieniłem kartę graficzną, może to jest jakaś przyczyną

Czy przy okazji usunąłeś kompletnie oprogramowanie od starej karty? Jeśli to wina sterownika, to pozbycie się starszej(-ych) wersji oraz czysta instalacja nowego może pomóc.

Cytat

Menadżer zadan się uruchamia ale nie mogę przełączyc okna na niego. Nie kombinując długo wciskam reset i tyle.

Zamiast twardego resetu nieco zdrowiej dla systemu wyjdzie kombinacja Control+Esc. Odpali to menu Start, a jeśli będziesz miał farta, to po wybraniu "Uruchom ponownie" może pokazać się ekran z aplikacjami uniemożliwiającymi ponowne uruchomienie. Po kliknięciu "Anuluj" jest szansa powrotu do systemu z wyłączoną kłopotliwą aplikacją.

Jeśli to kłopot programowy, to jest szansa, że zostawi(ł) jakieś ślady w Podglądzie Zdarzeń. Przy następnej awarii warto by tam zajrzeć.

Ewentualne przyczyny sprzętowe na razie pomijam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem Windowsa jakieś 2 tyg temu. Problem nadal się pojawia. Dzięki za ten podgląd zdarzeń. Postaram się coś wkleić z niego po awarii.

Zaraz po zawieszeniu gry i uruchomieniu ponownym komputera. Chyba, że o inna zakładkę chodzi...

2214.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Miałem trochę więcej czasu i zacząłem ogrywać różne gierki. Problem pojawił się ponownie. Dziwne jest to że w bardziej wymagających grach takich jak BF5 czy GTA 5 problem nie występuje. Włączam StarCraft 2,  włączam mecz 1 na 1 i cyk- zwiecha. Po restarcie gram z 2 mecze i znowu cyk- zwiecha. To samo się dzieje jeszcze w Euro Truck Symulator 2, CS:GO. Dyski twarde sprawdziłem i są w porządku. Co mogę jeszcze zrobić?

Edit:

Znajomy mi mówił że miał taki sam problem i to była wina kości ram. Możliwe? Jak można sprawdzić pamięć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Znajomy mi mówił że miał taki sam problem i to była wina kości ram. Możliwe? Jak można sprawdzić pamięć? " - w systemie masz opcję testowania pamięci "diagnostyka pamięci systemu windows" lub zewnętrzne programy np memtest działa bez windowsa.

Mieszasz pamięci różnych dwóch firm sprawdź czy masz wsadzone w odpowiednie sloty. Najlepiej wyjmij 2 kości Vulcan i zostaw 2 kości G.Skill i zagraj w coś jak będzie problem to zrób odwrotnie zamiast G.Skill zostaw Vulcan. Pomimo że parametry są podobne mogą różnić się ułożeniem kostek pamięci lub ich ilością na pojedynczym Ramie a czego nie widać bo wszystkie cztery Ramy posiadają chłodzenie. Domyślam się że windows 10 Pro jest 64 bitowy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...