Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, z racji że mój kręgosłup już ledwo znosi siedzenie po kilka godzin bez oparcia, przymierzam się do kupna jakiegoś wygodnego siedzenia do komputera i jako że nie mam zbyt dużego pojęcia na temat aktualnie wszechobecnych "gamingowych" krzeseł proszę o jakieś solidne rady dotyczące tego zakupu. Nie chce wydawać dużo Ale wydam tyle ile trzeba aby mieć wygodne siedzenie które nie popeka po miesiącu i będę je w stanie wyregulowac tak aby siedzieć na nim spokojnie bez zmartwienia się o ból pleców itd. itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytać dlaczego ? Przeglądałem i wyczytałem że bardzo wygodne są kubelkowe, a siatkowy jeden mam bądź co bądź jakiś zwyklak porównywalny do takich za 100 150 zł i jest na nim niesamowicie niewygodnie :/ siesiedzenie pcha mnie do przodu i nie mogę się nawet o nie oprzeć ogólnie tragedia.

Dlaczego fotele gamingowe to zły wybor? To jakieś badziewie ? Mi ogólnie chodzi o wygodę A wyglądają wygodnie niestety do najbliższego miejsca gdzie mogę sobie takie foteliki "przetestowac" mam jakieś minimum 40 km

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się spodziewałem, wiem jak się sprawy mają w temacie rzeczy "gamingowych" Ale w przypadku krzeseł akurat nigdy żadnego nie miałem więc wolałem zapytać :)

Zdecydowałem że przetestuje kompromis i znalazłem coś takiego 

(W zalaczniku)

Jednak nie obejdzie się bez przetestowania :3

Muszę przyznać że wygląda cholernie wygodnie

Screenshot_20190201-085259_Free Adblocker Browser.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszym wyborem jest fotel siatkowy, ew. z obiciem materialowym. Jesli profil krzesla jest niewystarczajaco ergonomiczny, zawsze w razie potrzeby mozesz sobie dokupic do niego nakladke ledzwiowa (najlepiej “oddychajaca”, czyli siatkowa). Wiele nie kosztuja, a robia spora roznice. Kubelkowe konstrukcje wygladaja sportowo-profesjonalnie, ale to zwykly przerost formy nad trescia, lub w tym konkretnym przypadku raczej formy i ceny nad oferowana wygoda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie fotele dla graczy są nieergonomiczne tak samo jak biurowe ale za to wygodne. Ergonomia jest wtedy kiedy oparcie układa się do pozycji siedzącego i nie odstępuje pleców przy zmianie pozycji. Przy nachyleniu do przodu, w pozycji pionowej czy odchylającej. Zapewnia podparcie a nie oparcie. Siedząc reguluje naszą pozycję a kręgosłup nie wygina się zachowuje postawę prostą a mięśnie pleców są napięte nie rozluźnione. To jest ergonomia. Gorzej już takie cacko kupić ale jest tańsze niż większość foteli dla graczy bo nie ma metki dla gracza a jest siedzeniem biurowym ale nie typowym bo w polskich biurach takich nie widziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha dobra mieliscie racje :D Przyznaje kupilem te krzeslo ktore wyzej wymienilem (tjele to z eko skory) i byl to w sumie zakup 6/10 jesli bym mial oceniac poza usterka ktora pojawila sie po tych kilku miesiacach uzytkowania, na szczescie oddalem je na gwarancje i rzekomo otrzymam zwrot pieniedzy :) Mieliscie racje oddaje honor xD. Tym razem skorzystam z rad ^^ zauwazylem ze krzeslo ktore zostalo wymienione gdzies wyzej:

https://halmar.pl/katalog/admiral/

Wyglada na sensowne, takie ktore bedzie pomagac w utrzymaniu wlasciwej postawy plecow w odroznieniu do poprzedniego haha.

Ale przygladalem sie tez:

https://halmar.pl/katalog/hasel/

Wyglada specyficznie, ktos moze takiego uzywal ? Wyglada to jak by tam byl jakis mechanizm ktory jakby wypycha odcinek ledzwiowy plecow do przodu :P

zdecydowalem ze kupie jedno z tych dwoch a podoba mi sie ten model hasel chociaz jestem niepewny co do tego mechanizmu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...