Skocz do zawartości
Madpeach

Problem z internetem/wifi.

Polecane posty

Witam. Nie owijając w bawełnę - problem jest następujący:
Posiadam internet od upc, 500MB/s.
Sieciówka to adapter od D-Linka, DWA-172, ac600 dual band..
Gdy połączę się z siecią 2.4ghz - osiągi internetu są dużo wyższe niż gdy przełączę na 5ghz.
Na 5ghz dochodzi max do 3.5Mbps, upload dosyć wysoki, normalny.
W załącznikach kolejno to - speed test na 2.4, speed test na 5ghz, wifi analizer z telefonu na 5ghz, speed test na 5ghz na telefonie.
Jak widać, internet na telefonie na 5ghz jest "w miarę" normalny, tylko na pc coś jest nie tak.
Jeśli chodzi o wifi analizer, czerwona sieć to moja, szara sąsiadów. Kanał mojej sieci to 48, tej poniżej 40.
Niestety, nie znam się na tym ani trochę, więc jeśli ktoś ma pomysł - dlaczego 5ghz jest wolniejsze (mimo max zasięgu), to proszę - dajcie znać. 
Teoretycznie, mogę pracować na 2.4, ale jestem ciekawy, czy 'prawidłowe' 5ghz wyciągnie jeszcze więcej niż prędkość na 2.4. 

 

2.4ghz.png

5ghz.png

wifianaliza.png

wifitelefon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Madpeach said:

Niestety, nie znam się na tym ani trochę

Ehem… Sorry za oczywiste pytanie, ale skoro zaznaczasz, ze "ani troche", to je postawie. Logowales sie na "modem" do panelu admina? 192.168.0.1 albo 192.168.1.1? Jesli nie, to zrob to i popatrz jak to trybi na innych kanalach niz ten 48.

 

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przesadziłem z tym 'ani trochę'.
Tak, zmieniałem na parę kanałów do przodu, do tyłu, ale nadal to samo - jeśli to ma znaczenie, to czasem skakało do 4Mbps, nie wiem czy to przypadek.
Wifi analizer z telefonu podpowiada, żeby zmienić na kanał 149, jednak w connectboxie mogę ustawić max 120.
Jakieś pomysły? co może ograniczać transfer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Madpeach said:

Jakieś pomysły? co może ograniczać transfer?

Moze na poczatek sprobuj zaktualizowac sterownik.

Quote

Open the “Run” dialog box by pressing and holding the Windows key, then press the R key (“Run”).

Type devmgmt.msc

Odszukaj:

wifi.PNG.c419296b08f4f2c4f78d5d0596118e46.PNG

 

Zaznacz "Wireless Network Adapter" i z menu kontekstowego (prawy-klik myszki ^^) wybierz "aktualizacje sterownika".

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod "martwy" temat zamiast tworzyć nowy.

Pytanie od laika:

 

Posiadam internet z Vectry - 300Mb/s

Wg Speedtestu szybkość dochodzi do ok. 280Mb/s czyli ok. Jednak tą prędkość mam tylko jeśli bezpośrednio podepnę modem do komputera.

Na codzień modem jest połączony kablem z routerem wifi - a router dopiero (również kablem) z kompem. W takim przypadku Speedtest pokazuje 80Mb/s.

 

Czy da się to wszystko połączyć tak, żeby polepszyć szybkość - szczególnie na komputerze?

Modem: ARRIS CM820

Router: ASUS RT-N12+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2019 o 20:13, Madpeach napisał:

Witam. Nie owijając w bawełnę - problem jest następujący:
Posiadam internet od upc, 500MB/s.
Sieciówka to adapter od D-Linka, DWA-172, ac600 dual band..
Gdy połączę się z siecią 2.4ghz - osiągi internetu są dużo wyższe niż gdy przełączę na 5ghz.
Na 5ghz dochodzi max do 3.5Mbps, upload dosyć wysoki, normalny.
W załącznikach kolejno to - speed test na 2.4, speed test na 5ghz, wifi analizer z telefonu na 5ghz, speed test na 5ghz na telefonie.
Jak widać, internet na telefonie na 5ghz jest "w miarę" normalny, tylko na pc coś jest nie tak.
Jeśli chodzi o wifi analizer, czerwona sieć to moja, szara sąsiadów. Kanał mojej sieci to 48, tej poniżej 40.
Niestety, nie znam się na tym ani trochę, więc jeśli ktoś ma pomysł - dlaczego 5ghz jest wolniejsze (mimo max zasięgu), to proszę - dajcie znać. 
Teoretycznie, mogę pracować na 2.4, ale jestem ciekawy, czy 'prawidłowe' 5ghz wyciągnie jeszcze więcej niż prędkość na 2.4. 

5GHz zapewnia szybsze przesyłanie danych w krótszej odległości. Krótsze fale użyte przez 5 GHz sprawiają że jest mniej zdolny do penetracji ścian i obiektów stałych. 2.4GHz oferuje pokrycie dla dalszego dystansu, ale może wykonać w wolniejszej prędkości niż możliwości 5GHz na krótkim dystansie. Z kolei odwrotnie jest gdy 5GHz ma problemy na dalszym dystansie i przejściem fali przez obiekty stałe w tym wypadku korzyć przyniesie 2.4GHz.

1 godzinę temu, Alumnus1 napisał:

Posiadam internet z Vectry - 300Mb/s

Wg Speedtestu szybkość dochodzi do ok. 280Mb/s czyli ok. Jednak tą prędkość mam tylko jeśli bezpośrednio podepnę modem do komputera.

Na codzień modem jest połączony kablem z routerem wifi - a router dopiero (również kablem) z kompem. W takim przypadku Speedtest pokazuje 80Mb/s.

 

Czy da się to wszystko połączyć tak, żeby polepszyć szybkość - szczególnie na komputerze?

Modem zapewnia prędkość przesyłania na poziomie określonym przez dostawcę internetowego przy podpisaniu umowy o kompatybilności z siecią.
Podłączenie Modem --> kabel --> Router --> kabel --> PC = 80Mb/s
gdzie
Modem --> kabel --> PC = 280Mb/s
Różnica polega że router obecnie wykorzystany działa w standardzie 10/100 a wymagany jest 10/100/1000.

Porty LAN urządzeń sieciowych pozwalają na przesył danych w następujących prędkościach 10Mbps, 100Mbps i 1000Mbps.

Dla wykorzystania pełnej  prędkości przesyłania wymagany Router "10/100/1000" czyli inny niż obecnie użyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Kupując router kierowałem się ceną/napisem 300Mbps router. Jaki w takim razie możecie polecić router wifi? Z budżetowych modeli - zakup nowego komputera wydrenował mnie z kasy.

Mieszkanie 80m2, obecny router nie pokrywa nawet połowy - blok z wielkiej płyty niestety. 

I czy po zakupie routera 10/100/1000 obecny też się do czegoś przyda?

Edytowano przez Alumnus1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Alumnus1 napisał:

I czy po zakupie routera 10/100/1000 obecny też się do czegoś przyda?

Jeżeli chcesz wykorzystać obecny router najlepiej jak kupisz ASUS RT-AC52U B1 - cena 189 zł wtedy wykorzystasz dwa rutery jednocześnie gdzie oba będą obsługiwać prędkość 300Mbps (gdzie 300Mbps będzie możliwe przy połączeniu [nowy router - 300Mbps LAN/WLAN] i [obecny router 300Mbps WLAN a LAN do 100Mbps]) i zwiększą zasięg wifi na całe mieszkanie 80m2. Ten router też ma możliwość ustalania zakresu prędkości dla poszczególnych urządzeń gdzie każde urządzenie w przypadku wykorzystania w pełni 300Mbps nie wystąpi brak lub zwolnienia prędkości dla wszystkich urządzeń. W przypadku innych routerów różnych producentów może wystąpić lub nie musi problem z kompatybilnością w wykorzystaniu dwóch routerów.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...